ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2012
DIN: milano bergamo
ÎNSCRIS: 22.05.12
JUN-2012

Un grec, prietenul romanilor de pretutindeni, Vasilis!

L-am descoperit din intimplare, pe internet. localitatea Stavros am ales-o pentru ca sint indragostita de partea de nord a Greciei. Inteligenta, frumusetea sufleteasca a lui Vasilis. domnia si discretia rafinata a Doamnei Mary, m-a facut sa scriu toate acestea... nu va spun de locurile, de natura, de vibratiile locurilor de aici.

Eu si Maximilian o sa ne intoarcem sigur, o sa dormim la pensiunea lor, oaza de liniste si curatenie, in grija lui Duk (ciinele lup) si o sa mincam mereu la restarantul lor.

Multumim Vasilis si Mary, multumim Grecia, multumim vietii ca ne permite sa traim aceste minunate momente!!!

Trimis de busuiocmorosan in 26.06.12 15:29:39
Validat / Publicat: 26.06.12 21:01:00

VIZUALIZĂRI: 7782 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (busuiocmorosan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

car12
[11.07.12 13:46:33]

Buna, imi poti da si mie o adresa de e-mail sau ceva nr telefon, contact de la pensiunea la care ai stat. As vrea sa cer niste informatii in leg. cu cazarea. Multumesc

deacela
[06.08.12 20:58:11]

Buna ziua, ma alatur si eu dorintei de mai sus, si va rog sa ne dati si noua un link sau adresa de orice fel pentru a cere o oferta la aceasta destinatie mult laudata.

va multumim anticipat,

deacela

[07.08.12 15:53:50]

@car12: Buna, ati reusit sa faceti rost de ceva detalii legate de pensiunea mary? numar de telefon, link, ceva care sa ma ajute sa iau leg cu proprietarul pentru rezervare? am nevoie urgent! multumesc mult!

[07.08.12 17:10:34]

Pe catel il cheama Frank si e un catel foarte prietenos. Ma bucur ca v-a placut, zona este deosebita.

car12
[08.08.12 09:23:09]

@magdy: Buna, da am primit un nr de telefon la care se poate suna +306944468XXX (numerele de telefon si alte date personale = doar prin intermediul mesajelor private! - nota webm) raspunde dl Vasiliss care am inteles ca vorbeste foarte bine romaneste. Pt mine a ajuns prea tarziu numarul, dar sper sa-ti fie tie de folos, astept sa citesc impresiile tele daca ajungi acolo.

[08.08.12 09:41:57]

@car12: Buna, multumesc mult, am reusit sa fac rost, inca de ieri dupa-amiaza, de nr-ul de telefon al dlui Vasiliss, de la MirceaCr, am si sunat, numai ca nu mai au camere disponibile pentru perioada solicitata. Ne-a oferit alternative, dar... nu stim, inca, ce sa facem. Imi doresc mult sa ajung in zona, insa as vrea sa stiu sigur ca gasim o camera curata, tinand cont ca mergem cu copil de 3 ani.

Multumesc mult, sper sa mergem si sa postam impresii,

[08.08.12 09:57:01]

@magdy: Daca Vasiliss s-a oferit sa va ajute, spune-i exact ce vrei si-ti va gasi cu siguranta.

Daca mergeti cu un copil de 3 ani, din experienta iti spun, roaga-l sa va caute pe langa el, e o zona foarte linistita si doar la 5 minute de mers pe jos pana in centrul statiunii si maxim 10 minute pana la plaja centrala. Ca sa va deplasati la plaja dinspre Olimpiada, va trebui sa folositi masina.

[08.08.12 10:05:37]

@MirceaCr: ne-a spus, inca de aseara, de o vila cu 2 etaje, care ar fi mai aproape de plaja si la 200 m de ei, insa nu stiu daca e la fel de curata... nu stiu cum arata, n-am vrea sa ne trezim acolo ca nu sunt conditii de stat cu un copil mic...

[08.08.12 10:19:35]

@magdy: Daca Vasiliss recomanda, nu recomanda aiurea iti garantez. Atentie ca si la Vasiliss si la mai toti in zona cazarea este in regim self care, ceea ce inseamna ca ei fac curat la inceputul sejurului si la sfarsit, cat stati acolo va gospodariti singuri (aveti tot ce va trebuie pentru asta in camera), gasiti cearceafuri si prosoape pe hol intr-un dulap daca vreti sa le schimbati etc.

[08.08.12 10:38:45]

@MirceaCr: asta e foarte bine, numai sa nu fiu nevoita sa ma apuc eu de curatenie atunci vom ajunge, dupa 10-11 ore de drum...

[08.08.12 10:41:01]

@magdy: Nu, gasesti camera curata, aranjata, totul schimbat etc, nu-ti face griji, grecii vor sa te intorci si la anul, si in urmatorul

[08.08.12 10:50:23]

@MirceaCr: unii chiar vor, altora... nu le pasa, ca, deh, au un site de promovare bun... : P

apropo, chiar se fac 10 h pana acolo, asa cum iti calculeaza google map?

[08.08.12 11:01:13]

@magdy: depinde cum mergi si pe unde. Recomand ruta prin Sofia, cu ocolire pe centura de nord, catre autostrada noua catre Pernik, ca fiind cea mai lejera si cea mai rapida, cu dezavantajul ca este destul de aglomerata, eu am facut 8 ore si jumatate cand am fost singuri si 10 ore cand am fost cu cel mic, incluzand aici opriri multe si destul de lungi (15-40 minute).

[08.08.12 11:42:12]

@MirceaCr: Ar fi ruta 1 propusa de Google Map, cea care pare a fi cea mai scurta (desi timpul indicat este cam acelasi)... Multumim pentru recomandare, sper sa reusim sa plecam vinerea aceasta (noaptea) si... sa fie bine.

[08.08.12 12:40:19]

@MirceaCr: cat faci de la Stavros pana in Olimpiada?

[08.08.12 16:35:24]

[08.08.12 16:38:50]

@magdy: De la Stavros la Olimpiada faci cam 25-30 minute. Vezi ca Google map mai da si o ruta prin Zlatograd, mai scurta cu circa 90 km dar ca timp identica, insa extrem de obositoare, multe serpentine si drumuri inguste, nu o recomand pentru calatorie cu un copil.

susanu.cristian
[17.08.12 06:41:08]

As dori nr. de telefon al lui Vasilis! Multumesc mult! Am vorbit cu el, am retinut cazare in perioada urmatoare dar nu mai am nr. lui de telefon! Situl lui este inchis!

doh*
[17.02.13 14:07:11]

Buna ziua,

Sunt un nou membru al acestui site si as avea rugamintea sa ma ajutati cu cateva informatii cu privire la modalitatea de al contacta pe dl. Vasilis deoarece site-ul dansului este inchis si nu am gasit alte date de contact.

Cine este amabil sa imi raspunda o poate face aici sau prin mesaj privat

Multumesc,

Mihai Dohatca

[17.02.13 14:20:57]

@doh: Datele personale nu se pot publica pe site!

doh*
[17.02.13 14:45:42]

@webmaster22: Multumesc pentru faptul ca mi-ai atras atentia asupra acestui lucru dar raman la rugamintea adresata in mesajul initial si anume:

Ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale d-lui. Vasilis?

Va multumesc tuturor

[17.02.13 19:44:31]

@doh: Ai mesaj privat.

bruky
[17.06.13 10:51:00]

@busuiocmorosan: Buna ziua, va rog daca se poate sa-mi dati un nr de tel sau o adresa de la aceasta pensiune, unde as vrea sa ajung in concediu

multumesc

[09.03.15 09:43:13]

@busuiocmorosan - rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... ap.php?hid=2731.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • MirceaCr
    [10.03.15 19:34:38]

@ webmaster, coordonatele gps sunt puse de mine la primul review pe care l-am pus despre aceasta locatie.

[10.03.15 19:40:57]

@MirceaCr - Mulţam fain.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate

[10.03.15 19:44:22]

Cu plăcere!

Viorel P
    [03.06.20 21:17:33]

Bună seara, as dori și eu un număr de telefon sau o adresă de email pt. această vilă... Ma poate ajuta cineva?

bruky, car12, deacela, doh*, magdy, marius hodrea, MirceaCr, susanu.cristian, Viorel P
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Mary:

• pagină generată în 0.071206092834473 sec