ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 26.06.12
    JUN-2012

Sub asteptari

Hotelul a fost sub asteptari. In primul rand, la capitolul curatenie, stau destul de prost: am ajuns la hotel luni, iar pana vineri in camera nu se facuse curatenie decat o data. Motivul: la ei se facea curatenie doar intre orele 2-3, cand iti dormea copilul deoarece la aceasta ora nu poti sa stai la plaja. Prin urmare, daca nu puteai sa o primesti pe femeia de la curatenie in acest interval, ramaneai fara curatenie facuta. In a cincea zi, ne-am dus la receptie sa facem reclamatie si intr-o ora ni s-a facut un minim de curatenie ca sa ne inchida gura. Asternuturile nu ni s-au schimbat nici o data in sapte nopti.

La capitolul mancare nu m-au impresionat: aveau cate 2-3 feluri din fiecare tip de mancare: 2-3 feluri de branza, 2 feluri de masline, foarte multe frunze, piure, orez si 2 feluri de carne. La desert de fiecare data erau aceleasi prajituri de ni se acrise.

In ceea ce priveste rezervarile la restaurantele cu specific, bineinteles ca nu am gasit loc decat la restaurantul chinezesc, desi ne-am facut rezervare cu 5 zile inainte.

In rest, plaja e foarte frumoasa.

Ne-a placut si echipa de entertainment care avea spectacole foarte frumoase seara. Ziua nu prea era activa.

Trimis de ilpadrino5* in 26.06.12 13:16:32
    Validat / Publicat: 26.06.12 15:21:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kemer-Akka Alinda

VIZUALIZĂRI: 3511 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ilpadrino5*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Kalin7 [26.06.12 16:49:27] »

rezulta din spusele tale ca sunt alte hoteluri cu acelasi nivel de pret dar cu servicii mai bune?

ramo [27.06.12 10:23:53] »

Imi pare rau ca v-ati intors cu asa multe nemultumiri. Personal nu le inteleg pe toate: legat de curatenie -eu am fost 2 ani la randin acest complex chiar si in Village. Legat de orele de curatenie asa e peste tot, insa noi am rugat femeia sa faca la anumite ore curatenia si nu am avut probleme. s-a intamplat sa mai intarzaie dar intra discret schimba lenjeria si completa barul. Eu zic sa nu facem caz... poate nici acasa nu esti asa pretentios sau punctual. De asternuturi nu stiu ce sa spun, cred ca trebuia sa stabiliti dupa prima sau a doua zi un interval orar ca sa nu fti in aceasta situatie. Noua ne schimba la 2-3 zile si de fiecare data pe patul fetelor lasa cate o surpziza.

Legat de mancare, chiar nu am fost dezamagiti nu era asa saraca oferta cum ai spus. Preparate la gratar nu ati avut? Chiar erau suficiente si variate de la pasare la miel, ficat, peste. La garnituri nu retin noi mancam de regula cu salate, dar stiu ca erau suficiente - fetele mancau carofii piure si pai sau paste. A, si aveau cartofii aceea copti minunati!!! In Selin bucataria a fost intr-adevar mai aleasa - parca- Aici stiu ca am mancat o sumedenie de supe de-ale lor interesante pe acre le gatesc si eu acum. Insa la Selin nu ai locatie de servire a mesei decat interioara, nu au mese afara din pacate, insa e ffff, elegant. Si unde pui ca ziua puteai sa mananci oriunde in complex.

Restaurantele cu specific stiu ca sunt pline, la cat de mare e complexul, cata populatie este... la cazare se si face rezervarea ca sa ai mai multe sanse. Mai mult, sunt multi rusi si englezi care stau 14 zile si aia chiar au sanse sa prinda rezervare fata de o perioada de 7 zile, din pacate. Noi am fost la Pescaresc si a fost exceptional, pentru cei care iubesc pestele si fructele de mare.

Echipa de animatie este aceeasi pt. tot complexul, noi ziua nici nu aveam pofta de ei, aveai multe posibilitati de a te distra, iar seara aveau programe de profesionisti fata de alte hoteluri. Si minidisco era dragut.

Chiar regret ce ati simtit voi si cred ca sunteti printre putinii nemultumiti, sau singurii. Oricum nu pot fi toate perfecte, asa cum si noi suntem f. diferiti. Insa e indicat sa nu fim nici foarte exigenti, zic eu. Oricum e concediu si trebuie sa te simti bine

Vacante cat mai inspirate

cristinaff [08.07.12 01:46:57] »

@ramo: Buna, as dori si eu sa stiu ce adancime au piscinele aproximativ (cele pentru adulti), dat fiind faptul ca nu stiu sa inot. Vreau sa imi iau bilet in Kamelya World H. V.

gl25mir [16.07.12 18:49:42] »

toate adancimile saunt inscrise pe marginea piscinei, de la 39 cm la 1,85 cm max. Te incadrezi "unde stii sa inoti... "!

adelinat [25.07.14 01:39:38] »

Buna!

Am fost si eu in Village in 2011. Singura "problema" cu care ne-am confruntat si noi din tot ce ai enumerat a fost ora de curatenie. Insa s-a remediat si asta, pentru ca a venit 2 zile la rand pe la 3, a 2-a zi i-am deschis usa si i-am aratat copilul adormit, iar in ziua urmatoare cand am ajuns in camera la 2 facusera curatenie si era plina camera de petale de flori. In rest, a fost minunat si recomand resortul din tot sufletul. Mancarea era foarte variata, inclusiv preparate la gratar si toate foarte bune. De multe ori nici nu mai mergeam la restaurant la pranz, pentru ca aveau mancare foarte buna la barul de langa piscine.

Piscinele erau pe alese de toate dimensiunile si adancimile, personalul foarte amabil. Fetita mea mergea in fiecare seara la bar si cerea lapte iar personalul o cunostea deja si ii facea loc pe scaunele inalte. In concluzie, din ce am inteles, partea de curatenie a fost singura nemultumire pe care ati avut-o, dar intr-un resort atat de mare se poate intampla. La capitolul mancare, n-am inteles nemultumirea. Era din belsug, foarte variata si pe toate drumurile (a se citi in multe locuri din resort). Inclusiv noaptea serveau mancare la barul din apropierea intrarii dupa 12 sau 1 noaptea.

Din punctul meu de vedere, resortul este super. Avand in vedere ca nu v-ati simtit bine aici, va recomand cu caldura sa ocoliti Silence Beach, ca acolo chiar veti avea de ce sa va plangeti de diversitatea mancarii si a bauturii, lipsa de interes a personalului...

Vacante frumoase si fara evenimente nedorite!

adelinat, cristinaff, gl25mir, Kalin7, ramo
    Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Aishen K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki]: