ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2012
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

Către satisfăcător

Binisor

Incep prin a spune ca am mers aici datorita recomandarilor citite pe internet.

Am ajuns la Papillon Zeugma dupa un sejur la Vista Hill in Kusadasi, hotel unde ne- am simtit extraordinar (vezi impresii).

Sa incep cu prima impresie: hotel curat, cu un design mult prea incarcat pentru gusturile mele.

Camerele cu vedere partiala la mare, dau intr- o piscina exterioara, dar neutilizata de nimeni, nu sunt sezlonguri acolo, se vede acoperisul receptiei, deci vederea este urata, spre foarte urata.

Camera ok, mare, clima foarte buna, curatenie zilnic.

La piscina clasica problema... sezlonguri numai pana la ora 8 dimineata.

Personalul aproape inexistent, am stat la masa si 15 min fara sa primim macar apa, nu zambesc, nu comunica, destul de rigizi.

Mancarea si bautura sunt punctul lor forte... Extrem de diversificate, multe dulciuri exceptionale, fructe, preparate din carne, legume, inghetata foarte buna.

Amfiteatrul este foarte frumos, cu mese si scaune, spectacole deosebite care chiar ne au relaxat seara.

Deranjant este ca desi sunt multi romani aici, toate activitatile pentru copii sunt in limba rusa si destul de putin in engleza.

Daca ar fi sa concluzionez nu a fost o vacanta reusita 100%, dar nici ratata, as acorda nota 7,5, desi resortul arata foarte bine, mai au de lucrat mult la comunicare.

Sper ca cei care merg acolo sa aiba un concediu reusit!

Trimis de laura12345 in 26.06.12 10:47:38
Validat / Publicat: 26.06.12 12:58:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Miracle- Lara, Paloma Pasha- Ozdere, Vista Hill- Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2787 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura12345); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

GabrielaG
[08.07.12 10:50:42]

Buna ziua doamna Laura,

Va scriu in numele hotelului Papillon Zeugma. Va multumim pentru review-ul dvs.

Dupa cum ati vazut avem doua piscine exterioare, una spre mare, care este mai aglomerata, unde angajatii de la animatie au diferite programe pentru dvs si o alta piscina, mai linistita, unde este mai multa umbra. Sa stiti, sejlonguri sunt pentru toata lumea, chiar si in plin sezon. Ne pare rau pentru disconfortul creat dar va asiguram ca avem sejlonguri pentru toti turistii.

Intr-adevar sunt multi romani si acum avem si doi angajati, vorbitori de limba romana, o persoana la relatii cu publicul si o persoana la animatie, care se ocupa atat de spectacole cat si de mini club.

Speram sa reveniti la hotelul nostru si suntem siguri ca veti avea un concediu si mai frumos decat cel care a trecut.

O zi cat mai frumoasa.

NB GabrielaG este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
laura12345AUTOR REVIEW
[09.07.12 15:14:31]

@GabrielaG: Multumesc pentru cuvintele frumoase. Eu nu am auzit pe nimeni de la hotel sa vorbeasca limba romana, cel putin cu noi nu a vorbit nimeni, nu asta era problema, insa in afara de primirea unei fete foarte dragute ce se afla la fiecare masa la usa restaurantului, si care ne primea mereu cu zambetul pe buze, nici nu am stiut de vreo activitate, am incercat sa il integrez pe baietelul meu de 6 ani in tot felul de activitati de peste zi... dartz si alte jocuri, insa, din pacate, limba fetelor de la pappy club era numai rusa... si foarte rar engleza, pe care baietelul meu o intelegea oarecum. Nu spun ca nu am fost si multumita de alte lucruri, am si scris mai sus ca acest hotel are multe facilitati pe care altele nu le au: un supeb amfiteatru, spectacole nemaipomenite, mancare extrem de buna si diversificata, bautura, curatenia... insa nimeni, absolut nimeni nu ne- a intrebat la receptie de ce plecam cu o zi mai devreme... Multe lipsuri de comunicare cu turistii, in rest... Doresc tuturor concedii reusite la Papillon Zeugma!

GabrielaG
[19.07.12 12:24:02]

@laura12345: Buna ziua stimata doamna Laura,

Intr-adevar nu ati auzit pe nimeni vorbind limbra romana pentru ca eu care lucrez la relatii cu publicul si colega mea de la animatie am sosit mai tarziu si anume pe 4 iulie. Nu am putut ajunge mai repede din cauza examenelor de la facultate. Eu am fost aici si anul trecut, sunt angajata a hotelului special pentru romani. Imi pare rau ca nu ne-ati prins aici, sunt sigura ca baietelul dvs s-ar fi bucurat mai mult daca am fi fost eu si colega mea aici, dar va asteptam inca o data vara aceasta la hotelul nostru sau anul viitor.

Numai bine va doresc,

Gabriela