ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.03.2008
DIN: Frumuşani [CL]
ÎNSCRIS: 03.03.08
AUG-2007
[?] AD. + 1 COPII

Ca pe vremea lu' nea Nicu' :)

La sosire: la receptie se poate vorbi engleza. Cu putin noroc, e disponibila si o persoana care stie romana (din fericire, noi stiam bulgareste mai bine :) ). Ne-au permis sa vedem camera inainte de cazarea propriu zisa. Rezervarea am facut-o prin booking.com. (cu card, online; fara nicio problema).

In timpul sederii: nimic remarcabil. Exceptie, intr-o noapte cand s-a sarbatorit o zi onomastica (banuiesc) la un local relativ apropiat si sonorul a fost mult peste limitele decente. Dar asta nu e vina hotelului... A! mi-am amintit: a fost totusi ceva, dar fiind insotit, n-am putut profita de priveliste: doua frantuzoaice, cazate cu un etaj mai jos, care-si faceau siesta goale-pusca pe balcon!

Descriere: camera marisoara, doua paturi mari (+ un fotoliu pat pt. copil, gratuit) TV (dar cu posturi putine, cred ca plateau doar pachetul de baza la cablu). Baie mare. Apa calda non-stop. Curatenie mentinuta foarte bine, inclusiv lenjeria/prosoapele. Obiectii: mobilierul cam invechit (totusi in stare buna), geamuri, usa de la balcon din epoca de trista amintire... din fericire era cald afara! O mare lipsa: plasa contra tantarilor!

Mic dejun: inclus in pret, dar 'a la carte'. (adica mananci ce capeti, nu ciugulesti dintr-un bufet suedez). Se cam repeta meniul dupa cateva zile; mancarea era buna si mai ales totul proaspat.

Piscina: gratuita, umbrele si sezlonguri cu taxa (parca 1 EUR pe zi). Apa super curata. Poolbar, minigolf, snooker.

Plaja la 10 minute si cca 40 m mai jos (se coboara pe o carare cam abrupta). Sau la 15 minute cu masina (langa silozuri).

Per global, pret de ** la conditii care in multe hoteluri de la noi ar fi considerate chiar de ***.

Trimis de Dragoș_MD in 03.03.08 04:02:39

VIZUALIZĂRI: 3816 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Un corp al hotelului si sala de mese (stanga).
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[24.06.10 15:13:05]

Am trecut acum doua saptamani pe la poarta lor. Acum se numesc "Bisser Hotel Complex".

Am aflat si ca au 'implementat' acces la internet wireless gratuit si un pachet mult mai larg de programe la TV. Si acum au si camere (& apartamente) asa-zis renovate. Probabil cu geamuri termopan si ceva imbunatatiri prin baie; as fi vrut sa le vad, dar nu s-a putut. Nici mult timp nu am avut sa bantui pe-acolo...

Desi nu a mai fost nimeni de atunci la ei, care sa scrie si pe AFA, am observat ca pe booking.com are impresii aproape exclusiv de la turisti romani! (si am mai observat ca aia sterg impresiile mai vechi. ale mele deja nu mai erau...)

[18.04.11 19:15:47]

PS între timp am aflat şi ce înseamnă Bisser (Бисер) pe bulgăreşte: Perla! e departe de omonimul din Mamaia, şi la propriu, şi la figurat.

ramo_info
    [18.07.11 18:40:38]

Vrem sa mergem anul acesta acolo. Cum a fost masa? Mancarea a fost bine gatita?

[10.09.11 01:02:12]

Mda... deşi am fost activ pe sait, văzui abia acum această întrebare... Din păcate e prea târziu, cu siguranţă, să vă răspund că am avut doar mic dejun, sărăcuţ, monoton, dar te ţinea în mişcare până la prânz...

ramo_info
    Alte impresii din această RUBRICĂBisser Hotel: