ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2012
DIN: lugoj
ÎNSCRIS: 22.06.11
MAY-2012

Un hotel care merita vazut

Incep prin a va spune ca este prima data cand am fost in Turcia. Calatoria cu avionul a durat 2 ore dupa care inca mai bine de o ora drumul de la aeroport la hotel.

Cand am ajuns la hotel am primit foarte repede camera, in luna mai nu este foarte aglomerat hotelul. Am fost cazata intr-una din Vile. Hotelul se intinde pe o suprafata destul de mare asa ca am fost condusi la vile cu titicarul.

Camera mare, spatioasa, curata, totul arata ca nou. Din camera aveam vedere la una dintre piscine. Hotelul are 9 piscine superbe.

Plaja este de pietricele, intrarea in mare este lina cu pietre, sunt necesari pantofi de apa.

Mancarea foarte buna aveai din ce alege, nu cred ca exista cineva care sa fie nemultumit de mancare. Intre mese puteai lua o gustare. Pool bar la fiecare piscina.

In fiecare saptamana se organizeaza seara hotelului, mese frumos asezate in jurul piscinei, mancare de toate flurile, spectacol in aer liber. Totul era inclus in afara de masaj care dupa o negociere plateai 25 euro.

In acest hotel nu ai timp sa te plictisesti.

Trimis de emely in 22.06.12 16:14:41
Validat / Publicat: 22.06.12 19:54:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Seara hotelului

[22.06.12 17:32:37]

@emely: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[22.06.12 21:44:37]

Emely, si eu am pe lista Gural Premier pt luna iulie.

Sune-mi te rog daca ai vazut cuma bere fara alcool, cu sau fara plata, nu are importantza.

Net-ul cum functiona?

[23.06.12 10:39:15]

@olivi1: Buna olivi, este inclusa berea fara alcool hotelul are concept de ultra all inclusive, gasesti inclusiv bauturi de export nu doar cele locale. Netul functioneaza foarte bine noi nu am avut probleme. Daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu mare drag.

[23.06.12 10:45:28]

@emely: Multumesc mult!!!

Exista net si in camera?

Este inutil sa intreb daca A. C. functioneaza bine, nu?!!

De la camere catre plaje, restaurant principal este distanta mare, necesita deplasare cu mashinutze?

Masa se poate servi si in aer liber?

Se poate spune ca datorita muntelui, aerul este mai respirabil, macar seara? (Motivul pt care am amles Kemer este tocmai muntele care ma gandesc ca mai "racoreste" un pic atmosfera, macar seara.)

[23.06.12 10:54:55]

@olivi1: Da este net in camera la receptie vei primi o parola cu care te loghezi. Distanta fata de restaurantul principal de unde ma fost cazata eu eram cam 7-10 min de mers pe jos dar daca doreai masina sunai la receptie si iti trimitea. Acum ce sa spun totul depinde in ce cladire vei fi cazat. Masa se poate servi in aer liber bineinteles, restaurantul principal are o terasa f frumoasacu o primeliste superba care mare. O data pe saptamana se organizeaza seara hotelului cand te cazezi sa intrebi in ce zi se tine, daca nu se modifica nimic e sambata ziua hotelului, trebuie sa iti faci rezervare din timp pt ca altfel risti sa nu prinzi loc. In luna mai seara era destul de racoare daca doream sa servim masa in aer liber trebuia sa luam ceva cu maneca lunga. Ce mi-a placut foarte tare la acest hotel baia f f f mare in partea dreapata era cada in partea stanga era dus. Pot face doua persoane odata baie. Daca mai ai si alte intrebari iti pot raspunde

[23.06.12 11:00:27]

@emely:

Multumesc mult de raspunsurile promte, mai mult ca sigur mergem pe Gural care este pe lista alaturi de Rixos Sungate.

Ambele sunt bune, asa ca departajarea o poate face netul si berea fara alcool... pot spune!!

Fiecare cu fix-urile lui!!!

ps...Netul in camera nu se plateste, nu? Intreb ca parca in prezentarea hotelului nu scrie de net free in camere...sau poate nu am fost eu foarte atenta.

[23.06.12 11:34:52]

@olivi1: nu, nu se plateste orcum costul unui sejur in plin sezon este 2500-3000 euro pt 2 persoane mi se pare normal sa ai inclus internetul

[23.06.12 11:37:06]

@emely: Am uitat sa va spun daca aveti si copil sunt f multe facilitati pt copii, locul de joaca este superb, copii pot servi si diferite gustari, ce as spun daca driti imi lasati un nr de tel va sun sa va dau mai multe detalii

[23.06.12 11:39:21]

Esti o dragutza!!!

Avem o bebitza de 1 an si jumatate care sta acasa cu buni!!!

[23.06.12 11:44:33]

@olivi1: sa va traiasca sa va bucurati de ea eu am un baietel de 2 anisori si sincer am fost interesata de locul de joaca pt ca probabil anul viitor va merge cu noi in concediu, dar pt ca vrem sa evitam caldurile cele mai mari vom merge in luna mai cand va fi prima plecare din Timisoara, si tariful va fi mai mic. Orcum pe timpul zilei este foarte cald. am mai multe poze de la hotel dar apar in ele si nu ma vrut sa le postez. daca mai aveti intrebari orcand va raspund cu mare drag

softyty
[25.06.12 16:15:48]

@emely - mai poti eventual sa mai dai niste detalii privind camerele sau ce crezi tu ca intereseaza pe cineva care o mearga la inceput de Iulie? Iti pun aceeasi intrebare: merita un "upgrade" la receptie pentru trecere de la camera standard la standard pool?

[25.06.12 16:22:10]

@softyty: fiecare cladire are piscina si toate sunt cu vedere la una dintre piscine daca ma gandesc bine.

Eu am stat la etajul 1 si din balcon puteai sa cobori la piscina.

artyes77
[02.07.12 19:51:01]

Buna, Emely.

Am urmarit cu atentie cele postate anterior de tine, dar cred ca ceva incurci, pentru ca pe poza care am postat-o: AF07 / Planul complexului hotelier GURAL, se vede ca nu toate casutele au piscina, iar distanta pina la plaja si restaurant poate fi mai mare.

Scuze pentru interventie, dar daca mai pot fi de folos cu ceva, scrieti

[03.07.12 09:00:54]

@artyes77: Da poate fi mai mare distanta, eu am precizat distanta de la viluta la care am stat eu era undeva 7-10 min de mers pe jos. Si fiecare cladire are piscina ori in fata ori in spate. Posibil sa fie si cate 2 la o piscina eu nu am stat sa le studiez pe toate si nici sa merg mai departe de vila in care am fost cazata. Sunt 9 piscine in total asa ac fiecare vila are piscina ori in fata ori in spate daca le studiai cu atentie.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[03.07.12 09:14:27]

@emely: sunt 9 vile care au piscina proprie si 9 vile care nu au piscina proprie. Aceastea din urma sunt situate in spate pe langa aquapark.

De altfel si camerele se vand cu preturi diferite. De luxe pool room (mai scumpe) care au o piscina proprie la fiecare vila si De Luxe room (mai ieftine) care nu au piscina proprie. Inclusiv designul lor este diferit.

[03.07.12 09:20:56]

@Andox: I n partea cu Aquaparkul nu am bantuit, nu sunt o adepta a apei in mod special ca urmare nu am fost sa vad daca au sau nu piscina si mai mult decat atat ma-m invartit cam in acelasi loc vila, piscina, plaja, restaurant si bazaruri. Regulile sitului nu permit unele lucruri asa ca ma abtin, ma-m rezumat strict la ce mi-a placut mie personal... pt ca nu vreau sa fac reclama hotelului nici sa il promovez daca intelegi ca vreau sa spun...

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[03.07.12 09:25:59]

@emely: regulile site-ului nu permit reclama la agentii si limbajul necuviincios. In rest orice informatie nu poate fi decat binevenita. Nu cred ca este vorba de reclama la hotel pentru ca pana la urma asta este scopul site-ului sa aflam lucruri care in mod normal nu le afli de la agentie sau site-ul hotelului.

[03.07.12 09:26:36]

@Andox: De ce am ales sa scriu ce am scris este pt simplul fapt ca eu cunosc f bine preferintele romanilor in general, ce cauta si ce ii intereseaza in mos special, niciodata un roman care alege sa meraga la Gural nu va alege o camera ieftina daca intelegi ce vreau sa spun. Sau cel putin banatenii au pretentii...

[03.07.12 09:30:34]

@Andox: Le aflii din agentie credema ) in mare parte agentii de turism au vazut hotelurile si daca sunt binevoitori si isi fac meseria cum trebuie dau detalii. De ce ma-m rezumat sa scriu ce am scris cred ca deduci singur. Ma-m rezumat strict la ce ar interesa pe un roman care alege acest Hotel

artyes77, emely, olivi1, softyty
Alte impresii din această RUBRICĂGural Premier Hotel [Tekirova]: