ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2012
ÎNSCRIS: 06.08.09
JUN-2012
4 AD. + 1 COPII

PURICI

Am fost printr-o oferta luata de pe un site de reduceri si mi s-a parut ieftin crezand ca sunt 5 stele. A fost cumplit. Daca ai un fetis cu fier forjat du-te acolo. Camerele sunt foarte foarte incarcate cu fier: masuta de fier scaun de fier etc. A trebuit sa scoatem multe chestii pe terasa pt ca ne loveam de ele. Patul cu baldachin e cumplit. Trebuie sa pui perna la cap si la picioare pt ca te lovesti in ornamentele din fier forjat. Nu au pasta si periuta de dinti.

Mancarea nu e stil bufet. Iti aduc ei ce au. Noi tineam post si am primit doar zacusca. Cafeaua era contra cost ca li se stricase masina de cafea ieftina. S cel mai grav e ca au PURICI. Am stat la camera 214 si 212. Am adus purici acasa. RUSINE

Trimis de andrei30 in 20.06.12 15:58:33
Validat / Publicat: 20.06.12 17:12:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL. A mai fost în/la: sinaia hotel rowa ok.

VIZUALIZĂRI: 2666 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrei30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

[20.06.12 17:11:04]

Cf politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor scriind un ecou.

ange234
    [01.07.12 20:38:24]

Am citit review-ul dvs, imi pare rau ca ati avut o experienta atat de neplacuta, dar unele remarci mi se par deplasate:

Am vazut ca reclamati faptul ca nu au pasta si periuta de dinti! Ati intalnit pana acum vreun hotel care sa ofere pasta si periuta de dinti? Cu acestea vine tot omu' de acasa, tin de igiena proprie!

Ati adaugat: "Trebuie sa pui perna la cap si la picioare", majoritatea oamenilor folosesc o perna atunci cand dorm, deci este normal. Iar la picioare, ori dvs aveti o inaltime de invidiat (caz in care va felicit), ori ati adaugat o alta remarca negativa "sa fie acolo": asa cum am mai scris intr-un alt ecou, prietenul meu de 185 cm nici nu ajungea cu picioarele la acele decoratiuni de fier, nici vorba ca acelea sa jeneze sau sa provoace leziuni...

Micul dejun, de regula in orice hotel/pensiune de la 2* la 5*, este compus din mancare "de dulce": omleta, mezeluri, branzeturi, cereale cu lapte etc, cam greu sa gaseasca ceva "de post".

Iar faptul ca ati luat purici din camera de hotel mi se pare destul de greu de crezut, dat fiind ca am fost cazata acolo si era foarte curat. V-ati gandit ca poate copilul dvs s-a jucat cu vreun animalut din zona si asa s-au transmis "musafirii"?

Sper ca pe viitor sa impartasiti si experiente frumoase din calatoriile dvs, am vazut ca in ultimele postari ati fost nemultumit de cele gasite. Ar fi interesant sa aflam si locuri care v-au placut si unde e bine sa mergem.

andrei30AUTOR REVIEW
    [08.07.12 20:43:31]

@ange234: nu sunt singurul care a facut un review negativ. Gusturile nu se discuta si mai tine de nivelul de satisfactie pe care ti-l doresti si cu care te multumesti. Stimata doamna, domnule... din respect pentru faptul ca ati transmis un "ecou " civilizat va spun doar ca toate hotelurile de 5 stele au pasta si periuta de unica folosinta, bete de urechi, pila de unghii, gel de dus, sapun body lotion, casca pt par si papuci. Asta avea doar papuci gel de dus si sapun. Dar sa nu ai tu la meniu ceva si pentru vegetarieni sa-i numim asa... Iar de purici nu aveam de unde sa ii luam ca am stat numai in camera pt ca a plouat.

Sper sa nu aveti parte de experienta noastra.

ange234
    [10.07.12 19:59:59]

@andrei30: Am citit din curiozitate si celelalte review-uri, unele mi se par de-a dreptul puerile: cineva se plangea ca era rece in camera lor, in timp ce prietenilor cazati alaturi nu le-a fost frig – pentru ca aceia au descoperit faptul ca poti regla temperatura personal, din camera! ; altcineva spunea ca a gasit parcarea blocata si a dat bagajele din mana in mana – poate inaintea lui ajunserera alti turisti si se cazau in momentul in care a ajuns respectivul, iar bagajele puteau fi preluate (cum a fost in cazul nostru) de bell boy nu era nevoie sa le "care" in camera.

Acele remarci mi s-au parut de-a dreptul exagerate si fara temei. Intr-adevar gusturile nu se discuta: ma refer in special la mobila, care poate nu e pe placul tuturor, dar neplacerile se pot evita accesand site-ul hotelului. Noi am vazut ce fel de mobilier au si a constituit un atu in vederea alegerii. Totusi sa spui ca a fost frig in camera cand nu te-ai priceput si nici nu ai intrebat cum se poate creste temperatura in camera...

Referitor la raspunsul dvs, nu este o obligatie ca hotelurile de 5* sa ofere periuta si pasta de dinti, este un punct in plus din partea celor care le ofera turistilor. Noi am gasit in baie, alaturi de cele prezentate de dvs si pungute cu bete de urechi, discuri demachiante si casca pt par. Nu stiu daca se observa in prima poza, cea facuta de mine, dar erau acolo.

Iar restaurantul, citisem pe amfostacolo inainte sa plecam, ca este de 3*. Dupa cum am scris si in review-ul meu, am fost multumiti de mancare si marimea portiilor.

Am vazut ca ati luat oferta tot de pe un site de reduceri, poate era indicat sa sunati inainte si sa mentionati ca doriti un mic dejun vegetarian. De obicei micul dejun, prin producele care il compun, e de dulce. Anul trecut am achizionat o vacanta la mare de pe un site de reduceri si, dupa 3 zile in care nu s-au schimbat prosoapele, am mers la receptie si ni s-a spus ca posesorilor de vouchere nu li se schimba prosoapele pe durata sejurului! Asa ca acum sun inainte si intreb despre toate detaliile care ma intereseaza.

Imi pare rau ca pt dvs a fost o experienta neplacuta, insa am citit ca ati mers acolo cu un copil care se putea juca cu animalute si astfel s-ar putea justifica prezenta insectelor nedorite. Nu va cunosc sa garantez pentru veridicitatea celor scrise de dvs, in schimb am fost acolo nu cu mult timp in urma si nu am avut reprosuri, cel putin nu legate de curatenie, servicii sau personal.

Va doresc numai vacante reusite si postari cat mai multe pe amfostacolo!

antonica 2010
    [27.07.12 22:40:30]

Am fost de curand cu voucher la acest hotel: per ansamblu sa zicem ca este ok, dar pt cei cu voucher camera alocata este foarte mica cu vederea evident la parcare desi era in timpul saptamanii si aveau camere destule...

Confirm purecii sau orice alte insecte or fi fost: am avut de-a face cu ei intr-o seara...

Micul dejun a fost bufet suedez dar nici pe departe nu se ridica la un nivel de 5 stele... 3 stele avea restaurantul libanez, unde mergeai si plateai separat, oricum si acolo preturi destul de mari, mai ales la bauturi, micul dejun era unul romanesc, trebuia sa fie de 5 stele: un ex - nu gaseai niciun fruct, cafeaua era oribila, mezelurile erau din cele ieftine, gemurile si untul la cutiute...

ce mi-a placut a fost panorama de pe terasa hotelului, nu din camera, piscina, promptitudinea personalului care practic ne alerga sa ne schimbe prosoapele si celelalte consumabile...

[27.07.12 22:42:07]

@antonica 2010: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

crisxx
    [16.11.13 15:19:24]

@andrei30: cred ca sunteti prea nervosi... chestia cu "noi tinem post" nu intereseaza pe nimeni, este optiunea voastra, puteati alege o manastire de exemplu.

andrei30, ange234, antonica 2010, crisxx
    Alte impresii din această RUBRICĂPredeal Comfort Suites Hotel: