ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2012

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Raport pret/calitate total dezamagitor si in bataie de joc

De fiecare data cand ma intorceam dintr-o vacanta imi propuneam sa scriu impresii dar mereu ziceam ca ,,data viitoare'' dar acum m-am hotarat pentru ca vreau sa ii ajut si pe altii cu parerea mea in alegerea unei destinatii. Si pe mine m-au ajutat de foarte multe ori parerile celor care au calatorit in diferite locuri.

Si acum sa revin la acest review pe care vreau sa-l scriu, in ultimii 7 ani mi-am petrecut vacantele in afara Romaniei, insa saptamana trecuta am hotarat sa petrec cu partenerul meu si cativa prieteni un weekend pe litoralul romanesc, prietenii nostri s-au ocupat de cazare si au ales ,,Complexul La Perla'' din Eforie Nord - O BATAIE DE JOC CRASA acest Complex.

Si de aici incepe ,,distractia'', prietenii nostri au ajuns vineri in jur de ora 9 seara, noi am ajuns in jur de ora 12 noaptea pentru ca nu am putut pleca mai devreme din Bucuresti, cand am ajuns la receptie nu era absolut nimeni, am stat vreo jumatate de ora si nu stiam ce sa facem, intr-un final pe la 1.30 noaptea l-am sunat pe Administratorul Complexului sa ne ajute cu cazarea, in vreo 10 minute a parut un italian adormit care nu stiu cu ce se ocupa pe acolo si ne-a dus la camera noastra. Am intrat si am avut un soc, camera era invadata de tantari si aerul conditionat functiona doar pe aer fiebinte. L-am chemat pe italian si ne-a schimbat camera, aceasta din urma a fost mai ok, doar cu cativa tantari si functiona aerul conditionat, nu am mai avut forta necesara sa ne uitam la alte detalii si am adormit in jur de ora 3 noaptea dupa toata tevatura cu cazarea.

Sambata dimineata cand m-am uitat pe geam, mi-am incantat privirea cu nudistii care erau chiar sub geamul nostru.

Balconul era foarte mare si cu vedere la plaja dar l-am impartit cu ceilalti vecini, deci nu am putut lasa usa deschisa si nici alt geam nu aveam in afara de usa.

Lenjeria a fost murdara, tv-ul nu a functionat, in baie nu exista priza.

Pentru ca ne-am trezit tarziu nu am luat micul dejun si am plecat pe plaja din Marina. Statiunea nu s-a schimbat fata de cum o stiam eu acum 7-8 ani. Ne-am asezat la terasa pe plaja sa mancam, dar nu am reusit pentru ca nu functiona gratarul. Duminica dimineata ne-am trezit la 7.30 hotarati sa mergem pana in Bulgaria si am zis sa luam micul dejun inainte, pe la 8.30 am ajuns la restaurant si le-am gasit pe angajate facand curat, ne-am asezat la o masa, a venit una dintre fete si mi-a dat cu solutie de sters masa prin ochi in timp ce stergea, am tot asteptat si micul dejun tot nu aparea, m-am ridicat si am intrebat si mi s-a raspuns foarte sarcastic ca micul dejun este gata la 9.30 si cafeaua la fel... moment in care toleranta mea a ajuns la limita. L-am sunat pe Adimistrator care a venit in 10 minute, i-am explicat toate nemultumirile, tot incerca sa ne convinga sa ramanem ca micul dejun va fi gata in 5 minute, dar i-am explicat ca nu avem chef de ,,surprize culinare''. A tot incercat sa ne spuna ca angajatii sunt de vina si ca nu are ce sa le faca, ca toti fac asa si momentul culminant a fost cand ne-a explicat ca tantarii vin in camere de la nudisti si ca preturile de cazare sunt asa mari pentru ca-l costa mult impozitul si aerul conditionat, moment in care am zis ,,buna ziua'' si am plecat.

Deci, ne-a deranjat foarte mult pretul enorm al camerei (440 lei ptr 2 nopti) in comparatie cu ce ni s-a oferit adica, mizerie in camera si pe lenjerie, plaja neamenajata, piscina fara apa, lipsa micului dejun, balcon comun cu alte camere, tantari, obraznicia personalului si lipsa de profesionalism si bun simt si faptul ca nu se putea lua decat micul dejun pentru restul meselor trebuia sa mergi in statiune la alte localuri. Iar faptul ca au camerele cu vedere la plaja de nudisti mi s-a parut ,,minunat'', la noi in grup exista un cuplu cu copil in varsta de 10 ani, sunt curioasa ce explicatii ar fi trebuit sa-i dea copilului cand acesta ar fi inceput cu intrebarile.

Nu mi s-a parut normal ca nu ne-au spus de la inceput ca nu e apa in piscina, ca nu avem acces la restaurant decat pentru micul dejun, ca sunt tantari multi (ne-am fi luat un aparat), ca avem balcon comun cu altii si ca e mizerie.

Mi se pare inadmisibil sa dai atatia bani pe o astfel de cazare, cred ca daca ne cazam la o casa particulara pretul ar fi fost mut mai mic si conditiile de elementar bun simt si cu o gazda civilizata.

Cel putin noi nu o sa mai venim in viata noastra la ,,Complexul La Perla'', a fost o adevarata bataie de joc.

Trimis de oanaoana in 18.06.12 14:36:11
Validat / Publicat: 18.06.12 16:02:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: mamaia, jupiter, vama veche, 2 mai, costinesti, mangalia

VIZUALIZĂRI: 3408 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oanaoana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

maria55 †
[18.06.12 19:39:49]

@oanaoana, nu pot sa cred ca la varsta ta nu ai putut, sau poate nu ai avut timpul necesar, sa te orientezi spre alte locatii din Eforie Nord. Sunt o sumedenie de site-uri care promoveaza pensiuni si vile, la preturi f accesibile pt aceasta perioada! Nu pot sa cred ca ai acceptat sa achiti aceasta suma, mai ales ca "din prima"ti-ai dat seama despre ce este vorba.

Sunt proprietari de pensiuni carora le este jena sa ceara atat de mult, crede-ma, tocmai pt asta am intervenit.

In concluzie; documentati-va fratilor inainte de plecare, mai ales ca google-ul ne ajuta, tocmai pt a nu va strica vacanta, vacanta pt care fiecare din noi facem eforturi financiare. Regret enorm, ratarea acestei mini-vacante, insa pt toti cei care se indreapta spre Eforie exista o persoana inimoasa pe acest site, @romanitzaa care va poate ajuta.

oanaoanaAUTOR REVIEW
[19.06.12 11:28:30]

@maria55: asa e, e prima data cand aleg o cazare in felul acesta, dar eram in graba si prietenii nostri erau deja cazati acolo si am zis sa nu mai pierdem timp sa cautam.

in fine, stiu clar ce am de facut pe viitor.

maria55 †
[19.06.12 11:32:48]

@oanaoana: bravo, nu renunta la Eforie, intreaba-ma si-ti voi raspunde, ca nu cumva sa mai ratezi vreuna din mini-vacantele urmatoare.

maria55, oanaoana
Alte impresii din această RUBRICĂLa Perla Bianca Residence (ex Complex La Perla) :

• pagină generată în 0.041867971420288 sec