ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2012
ÎNSCRIS: 04.03.12
JUN-2012

Foarte nemulțumit

Sunt hoteluri mult peste Cornelia Diamond in antalia

Este a 4 oara in antalia si anul asta am ajuns la cornelia diamond. da hotelul e f frumos, camera la fel receptia tot dar cand ajungi la ospatari se schimba treaba! toti sunt grabiti, obositi, repeti de 5 ori o comanda si asta peste tot la receptie, pe plaja la masa! la piscina au multa mancare si buna dar iar ospatarii cu bauturile iti strica tot cheful sa ceri ceva! spectacolele seara f putine bune sincer e un hotel prea plin cu multi sefi care se uita cum ospatarii alearga dezorientati!

alegeti gloria serenity mult peste cornelia din toate punctele sau calista! pacat ca e asa laudat cornelia dar nu merita din cauza unor sevicii f f slabe!

E prima oara cand comentez de rau un hotel din turcia si e pacat ca tare ii mai laudam!

Trimis de janine in 18.06.12 01:25:53
Validat / Publicat: 23.06.12 09:11:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 5294 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (janine); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 162.00 EUR pe cameră

MeMihaela
    [05.07.12 15:55:24]

Cred ca este o nedreptate să afirmi ca serviciile la Cornelia Diamond lasa de dorit. Din contra, ospătarii erau prea insistenti si de multe ori debarasau prea repede masa sau nici nu apucai să termini o băutura ca te si întrebau daca mai vrei încă una. Despre calitatea serviciilor si a dotărilor s-a mau scris in postarile precedente.

fdaniel13
    [08.07.12 00:12:29]

ai dreptate Mihaela, astazi am venit de la Cornelia Diamond pentru a doua oara si pot sa spun ca personalul a fost unul exemplar... janine, nu stiu ce ai patit, dar cred ca personalul nu are nici o vina si ca ce ai scris este eronat.

sev7
    [09.07.12 18:34:21]

servicii 25% satisfactie!!?!!?!?!!?!

uaooo... daca si Cornelia Diamond ofera dar un amarat de 25%... nu pot sa comentez nimic!

Spun doar ca eu merg anul acesta pentru a 3 a oara... si da... tot la Cornelia Diamond!... Cred ca mi-a placut... ... da' poate fi o chestie subiectiva...

janineAUTOR REVIEW
    [09.07.12 19:11:58]

@sev7: Incercati serviciile de la calista sau alte hoteluri de top si o sa vedeti diferenta! problema e ca eu il compar cu altele

sev7
    [09.07.12 19:57:47]

la Calista nu am ajuns... inca... insa am fost la citeva si am tot comparat... Susesi... etc... (toate de 5* UAI).

nu va contrazic... insa nu cred ca sint "mult peste Cornelia"...

view2
    [17.07.12 21:44:02]

Uite aici un review si despre celebra ""Calista"

vezi impresii

Eu clasific asa din cele la care am fost:

1. Cornelia Diamond

2. Delphin Diva

3. Delphip Palace Lara

4. Delphin Deluxe Alanya

5. Miracle

ira
    [02.08.12 17:58:55]

Ba are perfecta dreptate janine.

Oricum nu poti compara Cornelia Diamod cu Dephin-urile si Miracle, este ca si cum ai compara Mamaia cu Belek (ca si hoteluri) dar in schimb Cornelia este cu mult sub Gloria (oricare din ele) si mai ales decat Gural Premier Techirova

mmona*
    [05.08.12 18:53:39]

am fost in aug-sept 2010 la Calista, am vrut Cornelia Diamond dar a fost prea tarziu si nu mai aveau bilete decat la Calista. Din pacate, eu nu pot sa-l recomand nimanui. Serviciile au fost sub orice nivel. La baruri aveau ospatare ceva asiatice care nu stiau o boaba engleza, trebuia sa le arati cu degetul in meniu ce doresti si tot pe degete cate doresti, dupa care bineinteles uitau sa-ti aduca comanda si uite asa comandai de vreo trei ori pana primeai odata. Nici restul ospatarilor nu erau mai breji, la fel de uituci si dezorientati nu mai stiau de la cine au luat comanda si pana la urma preferai sa mergi direct la bar ca unul din doi barmani era cat de cat ok. Cred ca am prins o perioada in care aveau tot personalul de servire nou dar si fara nici un pic de experienta.

telefoane2006
    [23.01.13 23:49:13]

care hotel mi l recomandati din cele 9 pe care le ati vizitat in turcia unde nu v ati plictisit?

raducelbun
    [09.12.13 11:58:22]

@janine: @janine: Corect! In afara de hotelurile enumerate de tine, la acelasi pret mai este si Maxx Royal care nu se poate compara cu asta.

Personal, am fost dezamagit atat de mancare (multa dar aceeasi in fiecare zi) cat si de bautura (si asta multa dar niciuna premium).

Nu recomand.

fdaniel13, ira, janine, MeMihaela, mmona*, raducelbun, sev7, telefoane2006, view2
    Alte impresii din această RUBRICĂCornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel: