ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2012
ÎNSCRIS: 16.06.12
JUN-2012
single

Superba insula de smarald

Am fost deosebit impresionata inca de la sosire. Desi hotelul are un aspect oarecum modest, conditiile sunt excelente. Camerele sunt foarte curate, asternuturile se schimba zilnic. Meniul se alege cu o seara inainte, dintre doua feluri de mancare. Proprietarii hotelului se asigurau tot timpul ca totul sa fie in regula, uneori chiar ei ne serveau masa! Camerele linistite, in special cele cu vedere la munte si mai putin cele cu vedere la piscina. Singurul inconveninent, prezenta albinelor!!!

Plaja este situata la 4 minute de mers pe jos de hotel. Deocamdata nu a reusit nimic sa ma impresioneze mai tare! Nisip fin, apa cristalina (puteai merge la o adancime foarte mare si inca vedeai fundul apei si cativa pestisori!) si foarte multa liniste.

Peisajul este deosebit! O combinatie de mare si munte... Nu este un loc pentru cei care sunt in cautare de distractii nocturne, insa pentru cei care doresc, Limenas este o alegere potrivita. Sunt multe locuri superbe de vizitat si pe insula, dar si pe continent (orasul Kavala-supranumit Monte Carlo al Greciei).

Trimis de Chloe0 in 16.06.12 13:07:22
Validat / Publicat: 16.06.12 14:17:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 6074 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Chloe0); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.06.12 13:16:34]

@Chloe0: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

iuhas*
    [16.06.12 15:08:59]

bună,

la sfârșitul lunii iulie merg și eu la acest hotel și am câteva întrebări.

camerele arată exact ca în fotografiile de pe site-ul lor? locuri de parcare sunt suficiente? chiar așa mare problemă sunt cu albinele (am mai citit și pe la alții) ?

mulțumesc

[16.06.12 15:27:51]

@iuhas: Buna! Numai o aripa a hotelului este renovata. Noi am stat in cea veche, dar niste prieteni care au fost la ceva timp dupa noi, in cele renovate si da, din spusele lor arata ca pe site. Camerele nerenovate sunt modeste, dar cum am spus si in review, foarte curate! Pat dublu, frigider, tv, aer conditionat... parcarea nu mi s-a parut prea mare. albinele... sunt cam peste tot. pe la taverne si pe terasa hotelului folosesc cafea arsa ca sa le alunge. nu cred ca e o problema prea mare atata timp cat nu ai vreo alergie. merita sa le suporti oricum!

iuhas*
    [16.06.12 16:14:55]

@Chloe0: multumesc foarte mult pentru raspuns. abia astept sa ajung

dogvl78
    [17.06.12 11:31:07]

salut. care a fost pretul?

[18.06.12 01:35:43]

@dogvl78:230 euro persoana, cu transport inclus. am fost prin agentie, dar am vorbit cu patronii hotelului si au spus ca ar fi fost, evident, mai ieftin daca faceam rezervarea direct la ei.

bzancu
    [18.06.12 20:48:50]

Buna,

la inceputul lunii iulie ajung si eu la acest hotel, dar spune-mi te rog, seara avei ce sa faci prin imprejurul hotelului, loc de plimbare, de baut o bere pe o teresa, distractie pt copii?

Eu am demipensiune. La pranz unde se poate manca (in conditiile in care am cu mine si un baietel de 3 ani) ? .

Multumesc anticipat de raspuns.

[18.06.12 21:09:03]

@bzancu: sunt cateva taverne foarte aproape de hotel (nu multe). nu stiu sa-ti recomand ceva pt ca am facut mai multe excursii pe insula si nu am mancat in statiune. in plus, am avut si noi tot demipensiune si nu mai era nevoie de alta masa. sincer, nici ziua, exceptand mersul la plaja, nu aveai prea mare lucru de facut. noi seara luam un taxi si mergeam in Skala Potamia, o statiune apropiata, acolo era ceva mai multa animatie. pe langa hotel sunt cateva baruri, e placut seara, dar repet, nimic prea agitat...

[04.07.12 14:23:43]

Imi poti spune cum a fost cina la acest hotel? Am optat pentru demipensiune, si am aflat ulterior ca cina nu este bufet ci meniu fix la alegere (stiam din 3 feluri, tu zici din 2 Macar alea 2 sunt comestibile?

[04.07.12 14:30:12]

@crisstinna: da... nu am avut probleme, mi-a placut foarte tare supa de pui cu lamaie la ei. intr-o seara am avut si sarmalute: D eu sunt pretentioasa de obicei, dar mi-a placut mancarea. ptr 3*e ok!

[06.07.12 11:24:42]

@Chloe0: sper ca in seara cu sarmalutele a mai fost ceva la masa, nu de alta dar mie nu mi plac sarmalutele: D. Salate nu au in meniu?

[06.07.12 15:46:07]

@crisstinna: salatele nu sunt in meniu, sunt mai multe feluri deja in fiecare seara, ca la bufetul suedez. deci la fiecare masa ai si salata. nu iti face probleme cu sarmalutele, mai ai ceva in meniu la alegere in loc de acest fel!

[15.07.12 11:45:26]

Internet este wireless? Se poate folosi in camere, sau numai la receptie? Este cu parola?

laur75
    [07.08.12 21:20:57]

Buna seara

am o rugaminte, va rog sa imi dati si mie un contact cu proprietarii de la Ioannis, avem bilete in septembrie si as vrea sa le confirm la hotel!

Coste
    [11.01.13 17:53:25]

Buna. Ma gandesc sa merg si eu in aceasta vara la acest hotel si deoarece mai merg cu o familie cu un copil de 3 ani te rog sa-mi dai mai multe detalii despre plaja si apa.

Am inteles ca sant arici in apa si iti trebuie papuci speciali este adevarat?

Daca poti sa-mi dai si ceva detalii despre preturi si despre sezlonguri pe plaja.

Iti multumesc!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [11.01.13 19:53:49]

@Coste: Aricii de mare sunt negri, deci extrem de usor vizibili si traiesc doar in zonele unde sunt stanci, ei se lipesc de suprafetele pietrelor si nu pot trai in zonele cu nisip fin.

In zona hotelului ales de tine este plaja cu cel mai fin nisip din insula, deci arici nu pot sa fie decat printr-un ghinion sa fie adus de apa vreunul mort. Eu nu am vazut niciunul niciodata in zonele cu nisip. Apa este atat de clara incat si la 10-20m adancime ii poti repera cu usurinta.

Eu am folosit pantofii de baie doar in zonele cu pietre, dar aici nu este cazul.

bzancu, Chloe0, Coste, crisstinna, dogvl78, iuhas*, laur75
    Alte impresii din această RUBRICĂPrincess Golden Beach Hotel (ex Ioannis):