ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2008
DIN: Targu Mures
ÎNSCRIS: 02.03.08
APR-2006

Oricand

De Paste in 2006 am ales Tenerfie, Regency Club, cazati in regim Timeshare. Asta inseamna ca o saptamana am avut un studio (garsoniera) gratist. Trebuia doar sa partcipam la o prezentare ce a durat ~ 2-3 ore, care a fost chiar placuta.

Cazarea a fost excelenta. Aveam o camera-living cu canapea extensibila, o bucatarie super dotata, baie si balcon ce dadea spre piscina hotelului. La piscina gaseai loc daca dimineata puneai prosoapele pe sezlong ( cum e de altfel aproape peste tot). Nu am mancat acolo, pentru ca am ales sa mancam in statiune sau in bucataria noastra. Statiunea unde e situat acest Hotel e Playa de las Americas, Costa Adeje. De la aerport am luat masinuta (inchiriata pe net cu 106 euro/saptamana). Recomand sa aveti masinuta voastra. Se circula foarte bine, chiar daca la anumite ore e mai aglomerta. Cu masinuta am bantuit insula in lung si lat. Asa am fost pe muntele/vulcanul/varful El Teide. Acolo sunt acele peisaje selenare. Am luat telecabina pana sus de tot unde era zapada. Am vazut peisaje extraordinare, doar le-am privit de la > 3.500 m. La crater nu ni s-a dat voie sa ajungem.

Am vizitat Loro Park. Am stat o jumate de zi acolo si as mai fi stat daca nu se termina programul de vizitare.

Cu mancarea ne-am descurcat f. bine. Suntem innebuniti dupa mancare chinezeasac si acolo am avut parte de asa ceva: all you can eat 5,90 euro. Plus ca erau super marketuri cu semipreparate si sangria.

Nu am prins perioada reducerilor. Pacat pt ca erau magazine bune (escada, mango, zara).

M-as intoarce cu mare drag in Tenerife. Chiar vroiam anul acesta de Paste inca o evadare pe Insula Primaverii vesnice. Ne gandeam la un low cost Cluj Napoca - Barcelona si un charter Barcelona-Tenerife, dar fiind acea perioada, transportul la Barcelona e prea scump. In 2006 am zburat cu Malev-ul Budapesta-Tenerife si am facut ~ 5 ore.

Trimis de hhh in 02.03.08 01:23:48

VIZUALIZĂRI: 1993 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hhh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x piscina, statiune, ocean. toate vazute din balconul camerei
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)

indiralisa_26
[17.02.09 20:57:23]

cat te-a costat acest time sharing?

[23.04.09 15:48:30]

Apropo, de la firma ni s-a spus ca sunt pt 4 persoane.

Chiar asa e, sau iti pun la dispozitie doar 1 camera?

indiralisa_26
[25.04.09 21:28:01]

4 persoane insemnand 2 adulti si 2 copii , si iti ofera un apartament. mie asa mi-au spus

hhhAUTOR REVIEW
[28.04.09 10:02:58]

In 2006 cand am fost eu cazarea a fost gratuita fara niciun ban, am platit doar transportul (nu mai stiu cat) si bineinteles acolo mancarea, cum ne-am organizat.

[28.04.09 15:24:32]

Esti norocos/oasa, dupa cum ai vazut, noi am platit cate 950 Euro

manuela12*
[17.05.09 21:22:19]

Eu am fost de paste 2009, cazare gratuita intr-un apartament cu living, bucatarie, dormitor, baie si terasa. Cine doreste sa mearga la fel ca mine in orice perioada a anului pentru ca se face plaja tot timpul anului sa ma caute si-l ajut cum si pe mine m-au ajutat altii. Contact: manueladiaconescu12@yahoo. com

[18.05.09 09:12:57]

Buna ziua,

am incercat sa va scriu un mail, dar primesc ceva eroare, ca adresa nu e ok, eu as fi dorit sa plec in august si vroiam mai multe informatii.

Merci

manuela12*
[18.05.09 14:43:01]

Am scris pe dana_tm adresa de messenger. Daca nu e buna dupa 21.00 putem vorbi.

turist_calatorescu*
[11.08.09 23:38:13]

sunt mai noua pe aici, pls, lamuriti-ma si pe mine de ce e cazarea gratuita, ca tot citesc si nu ma dumiresc!!! La prima vedere am zis ca-s tzepari dar vad ca vorbesc mai multi despre asa ceva pe aici.

Isa-Baby*
[23.10.09 17:38:49]

Vacanta este gratuita pentru ca vi se cere parerea despre hotel si sunteti sfatuiti sa achizitionati ceva, daca vreti bine, daca nu, nu e nici o problema. Eu am fost cu sotul meu in februarie 2009 si a fost superb, nu am vrut sa cumparam nimic din ce ni s-a prezentat, dar tot cei cu care am intrat in contact au fost super si am ramas in bune relatii, mai ales cu reprezentantul de vanzari. Daca vreti mai multe detalii despre vacanta sau vreti sa mergeti acolo fara sa va coste nimic puteti sa imi scrieti un mail pe adresa hot_isabelle86@yahoo.com.

chira, dana_tm, GHIZDAVESCU, hhh, indiralisa_26, Isa-Baby*, manuela12*, turist_calatorescu*
Alte impresii din această RUBRICĂRegency Club Resort: