ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 15.05.11
JUN-2012

Vacanta reusita 2

o vacanta reusita ca si cea de anult trecut.

drumul il stie toata lumea. bucuresti vama veche golden sands.

hotelul. impresionant prin arhitectura mare si cu aspect de nou. parcare cam mica si costa 10 leva zi

camera. o tripla dar care cred ca era dubla, oricum foarte mare, cu cada, hol in care incapea un sifonier si un pantofar si un sifonier si mai era loc si de un fotbal mic cu fimiu pe toata lungimea camerei si in hol era poarta lui. paturi 3 la nr de un om si un fotoliu deja desfacut sa fie pat. balconul de la etajul 6 de deasupra intrarii cu vedere spre mare o priveliste de vis asupra statiunii si marii. am uitat mocheta pe jos.

restaurantul. ducetiva linistiti aveti ce minca si ce bea chiar si pentru gurmanzi mofturosi si copil ca al meu. ciorbe 2 feluri, felul doi cite 3-4 feluri, salate cit vezi cu ochii piine 3-4 feluri, prajituri foarte bune, compoturi, miere, cereale, lapte, mezeluri omlete si oua in toate felurile brinza feta si cascaval

piscina exceptionala si cea de copii la fel, cea interioara la fel de rece sau calda depinde de vreme ca cea de afara

barul deschis non stop cel de la parter cu bauturi bulgaresti bune acceptabile

ca minus locul de joaca pentru copil era in interior doar, si cu program

in camera era un mini frigider care chiar racea (inclusiv pastilele, prietenii stiu de ce

plaja este mare cu foarte multe sezlonguri dar si locuri free la cearceaf in unele

locuri e lata in unele mai deloc

eu cu fimiu si cu sotia ne-am simtit extraordinar

animation team se straduiau sa distreze lumea si chiar reuseau copii erau incintati la programul lor de seara (atit am particiat noi

in rest aveti incredere este un hotel bun spre foarte bun ultra all este de fapt un all cu un bar deschis non stop dar chiar merita. cei de acolo vor si chiar pot sa te faca sa simti ca esti in concediu

asa ca zimbiti si veti primii zimbetul inapoi

Trimis de cristiojo in 12.06.12 21:15:01
Validat / Publicat: 12.06.12 22:34:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, rusalka

VIZUALIZĂRI: 2488 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristiojo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

e.daramus*
    [13.06.12 08:42:55]

Multumim pentru impresii. Minifrigiderul racea 'pastilele' sau le ingheta?

[13.06.12 17:04:38]

@e. daramus: le racea sa stii

sniperm007
    [14.06.12 01:12:43]

@cristiojo: Salut, ma bucur ca v-ati simtit bine. Spune-ne te rog impresiile tale vis-a-vis de impresiile negative a celor ce au scris aici, asa poate intelegem si putem sa alegem mai bine.

[14.06.12 10:52:56]

@sniperm007: impresii negative eu nu am avut nici nu am cautat dar daca ma intrebi punctual iti raspund cu placere

ca minusuri era locul de joaca pentru copii doar in interior, parcarea se plateste dar asta stii deja, mie mi-a trebuit o stampila de la ei pe un vocher pentru munca initial au zis ca imi pune aceea stampila, dupa care nu au mai vrut dar cu un tel la agentie sa rezolvat in 5 minute, cred ca engleza mea nu corespunde cu a lor, elly fata de la animation team stie si ceva romana, sunt f sociabili si la mincare unde sunt cele mai multe pareri negative eu nu am ce sa reprosez am gasit mereu macar 2-3 feluri pe gustul meu de mofturos si baiatul meu a mincat ce acasa nu minca adica ciorba doar de legume si un felul doi cu carnita care acasa nu ar fii vrut in ruptul capului si mai multe , asta ma facut sa ii caut deja gradinita , exemplul din fata lui e cel mai elocvnet pentru el se pare.

in rest n u uita zimbeste si vei primii zimbetul inpaoi

Krisko
    [13.07.12 02:05:59]

@cristiojo:

Mancare este suficienta cantitativ, nimic de zis, calitativ insa e destul de slaba.

Cu alte cuvinte nu suferi de foame, insa mancare e clar gen cantina, dealtfel lipsa oricarui restaurant a-la carte poate da niste indicii

Arhitectura impresionanta (!?!), ai mers doi pasi spre stanga cum iesi din Elena sa te uiti un pic la RIU Dolce Vita, asa pe la gard macar? De Melia nu te mai intreb

Ultra all de calitate vei gasi la Grifid Arabella (fost RIU by the way), insa la un pret aproximativ dublu fatza de Elena.

In concluzie, daca bugetul iti permite mai bine mergi la ceva mai calitativ, altfel e ok ca solutie de "avarie" si Elena insa trebuie sa fii constient de ce vei gasi aici si sa te impaci cu asta

Parerea mea este ca vei creea impresii false fiind atat de optimist in aprecieri, unii se vor duce pe baza lor si ulterior o sa "planga" in review-uri de nota 2,3, 4 si 5 cum si-au ratat concediul in BG

[03.08.12 12:38:47]

@Krisko: eu asa am vazut si asa am inteles ca trebuie sa fie un review, daca am gresit cer scuze.

cristiojo, e.daramus*, Krisko, sniperm007
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: