ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2012
ÎNSCRIS: 10.03.08
JUN-2009

Cazare potrivita pentru cei care au nevoie de mult timp petrecut in camera

Am fost la Casa Mike de multe ori, de cind copilul nostru avea 1 an, adica din 2004, pina a implinit 6 ani, am petrecut acolo si sejururi de 14 zile, si de 3 zile, si vara, si in mai, si in iunie. Pensiunea este construita in 2002, deci am prins-o in primii ani. Pe site pozele sint tot de atunci, intre timp a fost renovata la exterior, s-au adaugat obloane la terase, chioscul bucatarie din curte a fost inchis cu ferestre, vegetatia a crescut (poze recente se pot vedea pe alte siteuri care ofera cazare acolo, cautati cu google). Proprietarii locuiesc la parter, dar au curte separata, curtea din fata este doar pentru turisti.

Am ales aceasta cazare dupa ceva cautari. Mi-a placut ca unele detalii parca au fost gindite de mine. Avind copil mic, urma sa petrecem destul timp in camera, iar faptul ca toate camerele au acces de pe o terasa a contat foarte mult. Cind culcam copilul de prinz, nu eram nevoiti sa stam in camera, puteam sta in fata camerei, pe terasa. Pentru cele mai bune conditii, recomand camerele 104 si 105, sint in fundul etajului 1, mai izolate, si cu terasa mai larga, masa mai mare. Aici este si un filtru de cafea, pentru uzul tuturor. Un alt amanunt pozitiv este cablul TV pe terasa. De citeva ori am prins campionatul european sau mondial de fotbal acolo, iar priza TV de pe terasa era la fix, scoteam televizorul din camera si aveam ce face in orele cit stateam la pensiune.

In camere sint 3 paturi, unul fiind pliant, deci cazarea implicita este pentru 3 persoane.

Un alt aspect pozitiv pentru familii este frigiderul mare (nu un simplu racitor de hotel, ci frigider adevarat, ca acasa). In camera sau pe terasa poti utiliza si propriul arzator cu butelie sau incalzitor de apa.

In curte este o bucatarie pentru uz comun, cu vesela, cu aragaz, frigider, chiuveta, gratar, televizor, masa mare pretabila inclusiv jocului de carti sau table.

In camere este aer conditionat.

La bucatarie am acordat 90% deoarece este posibil sa nu gasesti o anume tigaie sau cratita de care ai nevoie si deoarece este la comun.

La conditiile de cazare am acordat 90% din cauza baii, dusul este neincapator si se uda pe jos. E bine sa ai la indemina ceva de sters pe jos.

In curte se poate intra numai cu cartela, nu poate intra oricine de pe strada. Exista o cismea unde te poti spala de nisip, poti lasa accesoriile de plaja la uscat pe iarba, copiii au unde face citiva pasi.

Un avantaj este lipsa restaurantului, astfel incit nu exista surse de deranj sau inghesuiala.

Parcarea se face doar in dreptul curtii si poate fi o problema.

La plaja si la distractie nu am acordat note, intrucit preferam acest loc doar datorita conditiilor de cazare, la plaja mergind dupa preferinta si chef.

In majoritatea timpului petrecut acolo, majoritatea turistilor cazati erau familii cu copii. Proprietarul nu permite manifestarile galagioase, are grija sa nu fie deranjati turistii.

Nu exista niciun fel de servicii de masa, nici mic dejun.

La servicii generale am acordat 100% deoarece proprietarii sint foarte saritori, rezolva orice reclamatie sau problema.

Trimis de abancor in 11.06.12 14:02:20
Validat / Publicat: 11.06.12 15:03:18

VIZUALIZĂRI: 1802 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (abancor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Aceasta este camera. Fereastra camerei este de regula in acelasi perete cu usa, adica spre veranda, dar camerele din fundul etajului au ferestrele in alte directii. Patul 3 de regula sta pliat, in stinga usii. Se vede baia si frigiderul de dimensiuni mari. Televizorul este pe perete, vizavi de pat.

• SOCIALs