Maxx Royal Belek Golf & Spa Hotel

Avatar Iadr
înscris/ă în 14.08.11
JUN-2012
+ COPII: 1

Mai mult decat iti trebuie

Hotel cu design nou, aerisit cu camere mari frumoase (apartamentele sunt si mai spectaculoase iar in apartamente produsele de toaleta sunt Bulgari). piscinenele sunt multe fara aglomeratie, una are apa de mare, aqua parcul cam departe si cam mic, dar e o distractie totusi.

Baldachinele se pot ocupa contra sumei de 100€. Trebuie sa tineti cont ca noi am fost la inceputul sezonului adica 2 iunie si chiar daca eram un grup de 7 familii cu copii nu au fost probleme sa gasim locuri la plaja sau la masa toti impreuna.

Mancarea f buna, multe feluri si la branzeturi (eu am numarat intr-o zi la pranz 12 feluri), si la panificatie si la prajituri (unele chiar rafinate), serveau zilnic pui, curcan, creveti. La plaja aveau inghetata magnum si alte feluri, bere la sticla si ce mi aplacut pt ca nu am mai vazut prosoape in frigidere pt a te racorii.

Animatia pt copii este reusita, distractia pt adolescenti lipseste iar ziua jocurile de fotbal volei in apa sau pe plaja era doar pt adulti. Animatia pt adulti cam slaba si saracacioasa. Cam putina muzica life si cam slaba, mai este o discoteca in interior (frumoasa ca locatie) de la 11 sau 12 seara dar cam monoton si acolo. "Populatia" hotelului cam slaba, lume prost imbracata (barbati in pantaloni scurti, parca cumparati din piata, seara, la masa, in conditiile in care la masa bauturile erau aduse si servite de chelneri cu manusi albe) multe supraelasticuri sleampate ca la Amara. Multi copii mici lasati in voia sotii care tipau pe plaja (este prima oara cand ma deranjeaza sonor plansete si tipete de copii in conditiile in care nu erau prezenti mai multi copii ca la alte hoteluri dar cred ca erau parintii mai indolenti).

Copii (13 ani) au fost f incantati de lectiile de golf, date de doi tineri englezi angajati ai clubului. Clubul arata f bine, eu am stat in prima zi acolo sa ii astept. Poti servi o prajtura, un suc, un coktail contra cost. Aveau multi clienti la golf. concluziile: pentru cei cu bun simt este o locatie super cu servicii bune (si la spa e ok), cu spatiu, fara sa asculti conversatia celui de langa tine, dar care fiind la inceput mai aveau de pus la punct mici detalii.

Repet poate si perioada conteaza dar nu a fost aglomeratie. Mie mi se pare ca este mai mult decat ai nevoie chiar si pentru cei rasfatati (dar mai sunt si altii... care vor avea nemultumiri, o familie din grup au concluzionat ca le a placut mai mult la Calista ca servicii, eu nu am fost la Calista).

Va doresc vacanta placuta

Impresii încărcate de Iadr in 11.06.2012 11:39:25

Validat / Publicat: 11.06.12 13:27:08

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel botanik, royal dragon, aqua fantasia in kusadasi

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Iadr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 6 voturi) nota2

• Just Maxx Royal (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 14.09.16 de marga b din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Scump! (May.2013) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 30.05.13 de AlexandraTudose din BUCURESTI)
  • Maxx Royal Belek - un hotel regal (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 30.05.15 de zake din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Calitate la superlativ!! (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 16.02.13 de liliana* din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Sub asteptari (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 10.03.13 de angls* din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Pur si simplu MAXX ROYAL (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 05.08.12 de Kalin7 din CHISINAU) - RECOMANDĂ
  • O vacanța scurtă si frumoasă (Jul.2012) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 02.08.12 de ariana din TIMISOARA) - RECOMANDĂ