ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 31.05.08
MAY-2012

Un hotel bun de 4*

Am avut un sejur in Tunisia de 14 zile la acest hotel Royal Jinen 4* din Sousse cu demipensiune. In aceeasi curte mai e un hotel tot Jinen Resort 3* a fost totul ok isi merita bani, se facea curatenie (se schimba prosoapele) pe fiecare zi.

Mancare pe alese bucatarie internationala, bufet de patiserie, multe dulciuri si fructe. servicii de calitate.

Plaja curata sezlonguri, umbrele, saltele gratis.

Netul mergea jos in hol la receptie avea si sala de internet dar n-o folosea nimeni (5 dinari 1/2 ora) Totul era cu plata; masaj, sauna, fitness, baie turceasca.

Am facut excursie organizata de la hotel 3 ore cu camilele la marginea orasului, (50 dinari 2 pers.) in ex. din Sahara de 2 zile nu am mai mers acum pt. ca am mai fost alta data. Am fost cu vaporul piratilor (20 dinari 2 pers.), am facut plimbari in Port el kantoui, in jasmine hamammet, in medina din Sousse.

si acum MINUSURI:: ; nu era lume multa nu era in sezon si nu aveam spectacole seara cu animatori... si ne cam plictiseam. Am avut o familie de romani doar 7 zile si dupa aceea am ramas singuri. ne-am odihnit am facut plaja, nu are nici un post tv. in limba noastra. cam atit,

daca mai vrea cineva alte informatii cu placere va raspund. duminica am sa pun si fotografii trebuie alese.

Trimis de mary-criss in 08.06.12 23:40:40
Validat / Publicat: 09.06.12 06:38:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TUNISIA. A mai fost în/la: sousse, jasmine hamammet.

VIZUALIZĂRI: 4060 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mary-criss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rodicapepe
[09.06.12 20:46:57]

Ce regim de masa ati avut?

Mi se pare un pret f bun!

rodicapepe
[09.06.12 20:49:22]

Scuza, am citit cu atentie si am vazut ca era demipensiune.

Nu ai si foto?

[09.06.12 23:10:46]

am sa pun si fotografii, miine ca azi nu am avut timp. da foarte ieftin... 700 E doua pers. cu toate taxele 960 E am gasit last minute... in 3 zile ne-am hotarit si am plecat. ca din iunie stiam ca se scumpesc... si acolo e Africa e destul de cald au fost 28-30 grade.

[10.06.12 20:38:43]

imi pare rau nu pot sa pun foto... nu stiu ce sa intimplat... mai incerc miine. am facut exact pasi care scrie acolo si nu vrea sa le incarce...

[11.06.12 20:11:22]

nu ma aude si pe mine nimeni... tot nu pot sa pun poze... deci am multe salvate in folder pe desktop. selectez foto. apoi open... incarc foto (dar nu vrea) pozele au 1,80 mb sau 1,68 mb... dar am mai incarcat la formatul asta. va rog ajutati-ma. spuneti-mi ce are. mersi. astept.

[11.06.12 20:52:56]

Seara buna!

Hai sa vedem. Nu marimea pozelor este o problema.

1. O problema ar putea fi forma lor. Verifica te rog daca sunt salvate (daca le ai) in format .jpg Si in plus, fisierul sa fie chiar pe Desktop, sa nu fie doar un link spre un fisier dintr-un alt folder (My pictures, de pilda) - mai pe romaneste, sa nu ai pe desktop doar un shortcut, iar poza sa fie in alt folder ( se intampla frecvent asta ).

Ca să obtii mai simplu aceste informatii, clic dreapta pe oricare iconita, alegi din meniul care apare "Properties" si in fereastra care apare, vei avea exact numele si calea spre fisier.

2. Daca sunt in acest format si totusi nu reusesti sa le incarci, poate fi o problema cu conexiunea ta la internet. Daca esti (dispui) de o conexiune lenta, s-ar putea sa existe acesta problema. Incearca in cazul asta sa le incarci seara mai tarziu, sau dimineata la prima ora cand si traficul pe sait este mai redus.

3. Sau, poti incerca sa le reduci dimensiunea cu orice program de conversie foto (de ex. cu Microsoft Office Picture Manager, dai click pe Edit Pictures/pe urma in dreapta pe Resize si la rubrica Custom, pui in prima casuta 1000, dupa care dai ok. si o salvezi asa ) si le incarci mai apoi pe cele prelucrate.

Te rog incearca si pe urma, daca nu reusesti, da-mi un PM, sa nu poluam topicul cu astfel de discutii. Daca nu poti da PM, scrie din nou aici.

[08.08.12 09:11:42]

@mary_criss17, nu este permisa incarcarea pozelor tip "album de familie", adica cele in care sa apara persoane in prim-plan (fara relevanta turistica). Cu atat mai mult daca in fotografii apar si terte persoane al caror accept nu a fost consultat pentru a aparea pe site. Totusi, am facut cateva exceptii de la regula pt ca altfel ar fi trebuit sa stergem jumatate din pozele incarcate. Dar te rugam sa tii cont pe viitor. Multumim!

[08.08.12 19:30:54]

scuze... nu am stiut... daca vrei stergele, dar stii ca aveam probleme cu incarcatul pozelor? ei si aseara a mers... si am facut aceeasi pasi... nu stiu de unde a fost problema defectiuni... multumesc oricum, am sa tin cont in viitor.

pinkdiamonds
[10.12.12 03:24:43]

@mary_criss17: Imi poti spune te rog mult (printr-un mesaj privat conform regulilor site-ului) de la ce agentie ai luat oferta? Ai luat pachet cazare+avion sau le-ai luat separat?

bucurdan
[23.02.15 02:01:58]

buna seara, ma numesc Dan si as vrea sa merg in Tunisia am vazut ca dumneavoastra ati facut mai multe vacante acolo, imi puteti recomanda un hotel de 3* cu conditii cat de cat, sau unul de 4* si nu foarte scump. Nu stiu nici in ce statiune sa aleg... sunte 3 cupluri sub 30 de ani. Nu vrem cluburi si altele doar conditii minime, din ce citim pe internet e cam nasol uni pareri bune alti rele... unele foarte vechi...

Va multumesc!!!

[23.02.15 07:14:07]

@bucurdan - Buna dimineata, Dan... ce sa-ti spun eu sunt indragostita de Tunisia am fost de 4 ori in Sousse de 3 ori si Yasmine Hammamet o data... (in statiunea aceeasta e mai scump) dar in Sousse e ok ca-i oras cum ar fi la noi Constanta. Dar au si hoteluri mai departe de oras... ce-l mai bine sa-ti cumperi este in mai-iunie sunt si preturile mai mici si nu-i asa cald rau... ca iulie si august acolo esti in africa... si mai ales ca o sa faci excursie in desert... sa cauti oferte [****] sau o sa-ti dau eu prin privat numele agentie de unde cumparam eu bilete pt Tunisia... cit vreti sa stati? 7 zile sau 14? daca nu sunteti pretentiosi gasesti oferte bune la hotel de 3-4 stele. cu demipensiune. nu cred ca-ti trebuie cu all inclusive... c-o sa plecati in excursii... ca nu te duci in Tunisia sa stai la plaja... daca mai alte intreb. iti raspund cu placere... o zi buna.

bucurdan, mary-criss, pinkdiamonds, rodicapepe
Alte impresii din această RUBRICĂJinene Hotel: