ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.05.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 25.04.12
    MAY-2012
    2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

Nu credeam sa existe asa calitate in Romania

Inainte sa ma hotarasc unde sa petrec mica mea vacanta alaturi de familie am intrat pe acest site pentru a lua cateva referinte. Am citit tot felul de pareri, impresii, opinii despre mai multe locatii turistice din zona Rucar - Brasov insa atentia mea s-a oprit asupra complexului Euro-Park din Fundata.

Am citit tot ce era de citit despre aceasta locatie, pentru ca sincer multe pareri de aici sunt puse doar pentru a face rau intentionat si nu am stat sa le parcurg in intregime, insa om fiind am plecat catre Euro-Park cu o mica umbra de retinere, gandindu-ma ca totusi nu sunt nebuni chiar toti care au avut si mici neintelegeri cu personalul acelei locatii, si ca ar trebuii sa le acord un pic de crezare. Sotia mea Laura, optimista din fire m-a linistit si mi-a spus ca daca nu ne place plecam in alta parte, mai ales ca nu am fost obligati sa platim niciun avans pentru ca rezervarea a fost facuta telefonic, cu o zi inainte de a ajunge, pe data de 9 Mai 2012 iar noi am facut check-in-ul pe data de 10 mai 2012.

Ajunsi acolo am fost intampinati de un domn zambitor pe la vreo 50 - 60 ani care, din cate am inteles, se ocupa ce acest complex si care cum am parcat a chemat doi baieti sa ne ajute cu bagajele, inclusiv el ajutand-o pe sotia mea cu bagajul celui mic. De aici a inceput cea mai linistita, calma, frumoasa si revigoranta vacanta de care eu cu familia mea ne-am bucurat vreodata pe meleagurile patriei. De la camera imensa in care am stat ce imbina eleganta cu aerul rustic al zonei, personalul care statea langa noi si nu stia ce sa mai faca pentru a nu ne lipsii nimic in scurta noastra sedere, mancarea facuta cu pasiune si gust (portiile de mancare fiind foarte mari nu prea puteam sa le terminam si sper sa nu fi lasat de inteles ca nu ne-a placut insa chiar nu mai puteam :-) ) pana la baza sportiva in aer liber si piscina acoperita, totul a fost parca exact ce ne doream, ca si cand am fi completat un formular cu titlul "Cum doriti sa fie o vacanta perfecta, linistitoare in familie" si l-am fi trimis locatiei cu mult timp inainte.

Dar asta nu este tot, plecand in graba de acasa ne-am dat seama cand am ajuns ca am uitat acasa colacul lui Andreas si am intrebat daca exista acolo astfel de "ustensila" pentru facut baie dar nu am gasit, nicio problema urmand sa stau eu mereu cu el in apa si poate cu ocazia asta il invat sa inoate... insa surpriza, a doua zi dimineata, pe scaunul pe care statea Andreas la masa se afla un colac albastru umflat, gata de facut baie, ca sa aflu apoi ca domnul administrator, facand aprovizionarea aproape in fiecare zi s-a oprit in acea dimineata, in drumul lui prin Brasov, sa ia piciului nostru un colac. Cat despre zona, eu personal cred ca este unica in aceasta tara si ofera turistului o liniste si un mediu in care iti poti reincarca bateriile pentru agitata viata cotidiana in care multi dintre noi activam.

Si fiind turist in aceeasi locatie cu toti dintre rautaciosii si invidiosii comentatori ai sai vreau sa mai spun ca voi recomanda complexul turistic de cinci stele Euro-Park din Fundata tuturor cunoscutilor mei din toata inima si cu toata convingerea ca vor veni si vor avea acelasi sentiment de inplinire si liniste pe care il am eu dupa aceasta mica vacanta in inima muntilor iar totul se datoreaza acelui om care a gandit, construit si care administreaza aceasta locatie de vis.

P. S. : Terenul este in panta pentru ca este la munte, daca era in campia Baraganului probabil era lin si drept, iar pe mine m-a avantajat fiindca m-a ajutat sa imi continui programul sportiv de zi cu zi chiar daca eram in vacanta.

Cu drag pentru turistii ce vor vizita aceasta locatie!

Trimis de andreigeorgescu* in 24.05.12 15:01:29
    Validat / Publicat: 24.05.12 16:20:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FUNDATA. A mai fost în/la: Bran, Moeciu, Mamaia, Sibiu, Cluj, Iasi... etc

VIZUALIZĂRI: 2055 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreigeorgescu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adri-nico [24.05.12 17:59:24] »

Ma bucur cind scrieti ca v-ati simtit minunat intr-un loc din Romania.

Si arata frumos din pozele celorlalti.

Dumneavoastra puneti ceva poze semnificative?

commandorsteel* [24.05.12 23:11:04] »

scuze, dar dintr-un calcul simplu, sa inteleg ca pretul v-a revenit 160 euro/zi? ar fi trebuit sa va care in carca prin tot complexul in orice minut

ce include acest pret... marisor (ca sa nu spun exagerat) ?

celeste [25.05.12 15:18:03] »

@andreigeorgescu nu credeti ca ar fi bine sa atasati si niste poze ca sa va creada lumea... eu am fost de 2 ori aici si nu pot sa zic ca nu m-am simtit bine dar fiecare om are dreptul la niste pareri... ma refer la ,,rautaciosi si invidiosi... si nu prea am inteles cei care nu s-au simtit in largul lor aici pe cine trebuie sa fie invidiosi? Dati-mi voie sa am totusi o retinere la ultimele 3 rw-uri care au fost scrise.

Dumitru C [18.02.16 09:08:31] »

@andreigeorgescu* - Inseamna ca l-ati gasit in toane bune pe '' domnul administrator''. Iar faptul ca nu ati platit avansul este un motiv in plus sa se comporte cat de cat frumos cu Dvs. Daca va luau banii inainte nu mai conta ce se intampla dupa. Puteati sa plecati si sa nu beneficiati de servicii si nici banii sa nu va fie restituiti.

Si parerile nu sunt rautacioase, ci doar ca fiecare are propriile experiente si prezinta situatia dupa cum a trait-o.

adri-nico, celeste, commandorsteel*, Dumitru C, sirbuvio
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Euro Park: