ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.05.2012
ÎNSCRIS: 23.05.12
MAY-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Peniunea este frumusica si ingrijita, camera curata, terasa exterioara foarte ok. In schimb unele dotari sunt doar in descriere caci in realitate nu exista. Aici ma refer la piscina in care erau cateva broscute in loc de apa, iar televizorul nu functiona (nu avea nici un canal disponibil).

Este asezata destul de departe de sosea, adica "drumul" este efectiv prin camp. Nu e chiar rau dar cel putin ciudat.

Peste aceste lucruri am trecut in prima zi, in schimb a doua zi alte lucruri m-au deranjat si anume serviciile. Poate cauza a fost ca am achizitionat cu voucher de reducere si de aceea si calitatea a fost redusa la jumatate. Aici ma refer la micul dejun care in prima zi a fost ok, dar a doua zi abia se vedea in farfurie. Meniul este stufos, dar daca e sa comanzi ceva nu au. Am inteles ca a fost prohibitie la peste, dar se pare ca si la multe alte produse.

Cu toate ca eram singurii din sala de mese in care ne-am "parfumat" bine de la fumul de la mancare care ajungea din bucatarie, ospatarul era ocupat cu alte lucruri si pentru o banala cana de lapte firbinte a trebuit sa intervin de mai multe ori si am primit in cele din urma un lapte aproape rece. Poate era prohibitie si la gaz.

Nu este vorba aici de un lapte sau o telemea ci de faptul ca nu mi-am rezervat timp, am cheltuit bani si am parcurs 400 de km pentru a ma ruga de un ospatar sa-mi incalzeasaca laptele. Da, poate am un fix cu laptele... fiecare cu ale lui.

In schimb delta este un vis frumos. Am luat barca la Murighiol si am petrecut 2 ore intr-un paradis terestru, intre nuferi albi si galbeni... pelicani, egrete, lisite...

Trimis de belleany in 23.05.12 15:05:22
Validat / Publicat: 23.05.12 16:05:33

VIZUALIZĂRI: 4236 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (belleany); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In fata pensiunii, vedere de la balcon.

[23.05.12 16:06:01]

@belleany: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

sirbuvio
[23.05.12 18:20:06]

Delta 2 ore? Hm...

belleanyAUTOR REVIEW
[23.05.12 18:25:32]

Fiecare petrece in delta cat isi permite ca timp si ca bani. Eu doar 2 ore si ceva.

sirbuvio
[23.05.12 18:37:39]

Yooo, salut, erai online. Abia acum am vazut ca ai postat azi. Si tot acum am vazut pretul barcii... Ce sa-i faci, asta-i Romania... Am un amic care inchiriaza o barca cu 100 de euro pe zi, adica 24 de ore, te plimba in toata balta, gateste, barca acoperita, cu paturi etc (destul de veche, dar nu se compara cu panarama care am vazut-o in poza.

Faptul ca e in cimp-asta e, asa e pe la noi... Sint putine locatii cu civilizatia aproape... si alea costa mai mult. Oricum, accesul la apa al acelei pensiuni e super. Bietul sat, e aproape parasit...

Ma bucur ca ti-a placut delta, e intradevar de vis.

Cind am timp postez niste poze, sa vezi ce n-ai nimerit.

belleany, sirbuvio
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Castalia [Colina, TL]: