ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.05.2012
ÎNSCRIS: 14.05.12
JAN-2012

Anna Lesko - "Go Crazy" pe celebrele insule tailandeze

Stiti piesa, ati transformat-o in hit, ei bine, e momentul sa aflati cateva detalii si despre videoclip. "Go Crazy" s-a filmat, asa cum se stie deja, in Tailanda. Artista a spus ca locatia i-a oferit cadrul ideal pentru a pune in valoare piesa.

Anna si echipa ei au zburat la Bangkok unde s-au aclimatizat cu zona si a facut demersurile necesare pentru a filma in celebrele insule din sudul tarii. Daca va intrebati care sunt acestea si, poate, vreti sa recreati atomsfera din videoclip intr-una din vacantele voastre viitoare, atunci zburati la Phuket si de acolo vizitati insula Phi Phi - facuta celabra inaintea Annei de Di Caprio, magnifica insula Racha sau golful Phang Nga. Imprejurimile (ca si clipul) va vor taia rasuflarea. Anna a filmat in toate aceste insule, s-a bronzat pe plajele cu nisip fin si s-a racorit la umbra palmierilor. Urmariti videoclipul, alegeti-va locul preferat si - "Go Crazy"

Anna spune ca aceasta a fost cea mai tare aventura din cariera ei de pana acum. Planurile ei pe viitor sunt multe dar pe moment se concentreaza pe prezent si pe succesul la care nu se astepta atunci cand filma in sudul Tailandei. Bucurati-va si voi de moment si "Go Crazy"!

http://www.youtube.com/watch? v=53neE64KDDs

Trimis de Anna L in 14.05.12 23:09:35
Validat / Publicat: 15.05.12 04:08:16
  • A fost prima sa vizită/vacanță în THAILANDA

VIZUALIZĂRI: 6735 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anna L); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Anna Lesko - Go Crazy @ Phi Phi Island - Thailanda

[15.05.12 04:05:52]

@Anna L: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Mutat la rubrica "Insulele din Thailanda - Raiul pe pamant" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

Am ezitat in a valida acest review, mai altfel, decat majoritatea review-urilor de pe saitul nostru, datorita tentei sale puternice, de promovare a artistei.

L-am validat totusi, deoarece destinatia este una interesanta pentru cititorii saitului, clipul fiind plin de imagini (si... turistice) deosebite si, trebuie sa ne obisnuim ca, asa cum exista turism de relaxare, ecumenic, de shopping, etc., poate exista si un astfel de turism de shooting.

Nu in ultimul rand, poate autoarea va fi de folos userilor, raspunzand unor solicitari ulterioare, cu detalii din sejur.

[15.05.12 09:55:09]

@Anna L

Buna Anna L.

In afara ca ai mai gasit o metoda de promovare, mai povesteste-ne ce ai facut in cele doua saptamani cat ai stat acolo. Eu una as fi mai interesata de insula decat de detaliile din spatele videoclipului (detalii pe care oricum nu ni le-ai dezvaluit).

Poti reveni cu detalii?

Unde ai fost cazata (cu detalii) cum ti s-a parut mancarea si cat de perfecte au fost serviciile.

In afara de filmari (care ma gandesc ca nu au durat mai mult de o zi) ai mai facut si alt ceva? La Wat Chalong ai ajuns? Pe Big Bhuda l-ai salutat? La un meci de thai box ai fost? Ai prins vreun festival?

Si revino si cu cateva imagini din activitatea turistica.

[15.05.12 10:11:29]

Informatie zero, relatarea se invarteste ca pisica in jurul blidului cu lapte fierbinte pe langa clipul faimos (!?!?) al faimoasei (!?!?) Anna Lesko (na, ca i-am scis si eu numele ca sa creada unii ca o promovez!)

Ce e asa de interesant? Maine poimaine o sa vedem relatari despre cadrul si filmarile lui Pepe dupa care o sa iasa Zavoaranca pe interval... Daca "Go crazy" asta trebuie promovat pe un site eminamente turistic printr-o metoda cvasi-morala inseamna ca actiunile annei l sunt in scadere... sau poate sunt eu prea batrana sa mai gust ineptii de-ale vedetelor. Sunt curioasa daca asta e manevra de-a PR-lui "vedetei" sau initiativa cuiva care a carat sandwichuri pe la masa boierului...

Iar daca Anna L nu e una si aceeasi persoana cu Anna Lesko (dealtfel fata prezentabila si cu mult succes la top300) user-name-ul ales /insusit mi se pare cel putin reprobabil....Paradoxal , ecourile si comentariile sunt si vor fi mai lungi ca relatarea si pot sa pariez ca vor fi interpretate in registrul invidiei, cand de fapt e rezistenta bunului simt la ofensiva prostului gust.

Andox
[15.05.12 12:03:45]

Super tare, da-le naibii de insule si spune-ne mai multe despre Anna Lesko. Si pune poze mai multe cu ea.

[15.05.12 12:16:08]

@Andox:

Nici nu visai tu azi noapte ce bucurie vei avea astazi. Poti sa ii scrii un mesaj personal.

Jupi
[15.05.12 15:40:12]

Eu acum m-am trezit, si sigur din acest motiv nu gasesc informatiile turistice. Sunt convinsa ca, daca maine as pleca in Thailanda, acest rw o sa-mi fie de mare ajutor.

In alta ordine de idei... ce-a fost asta?

balasa violeta
[15.05.12 16:14:08]

Mi-au trebuit cateva minute sa ma dezmeticesc, am crezut ca am clicanit aiurea si am nimerit la Anna. Imi place de ea! Daca m-as duce in Thailanda, ce as face? De cantat, nu am voce, de dansat nici atat deci nu ma voi duce in Thailanda!

[15.05.12 16:57:46]

[15.05.12 17:15:26]

@annal (sorry, dar aici ma pufneste rasul de alaturarea neinspirata din username), esti iertata pentru bazaconia asta de relatare cu afisul pe post de impresii fotografice cu urmatoarele conditii: daca toti membrii AFA, mai ales barbati, primesc bilete la urmatorul concert al vedetei, in primele randuri, ca sa vada ce e de vazut; daca revii intradevar cu relatari concrete despre cazare+obiective turistice; daca promiti sa ne faci cunostiinta de prietenie cu individul ala (Gilberto?!) ca pe aici sunt niste suflete sensibile impresionate rau de bicepsii, tricepsii, deltoizii si barba a la italiano a frumosului latino-lover; daca promiti sa nu mai incerci cresterea numarului de vizualizari pe youtube ale videoclipului (marturisesc, n-am rezistat si l-am vazut cap-coada) prin manevre din astea neortodoxe, daca, daca, daca... Btw , stiti piesa , ati transformat-o in hit .. ce e asta , un banc ?

Cum ar fi, dragi colegi si WM, daca maine mai apare un rew d-asta cu vizita vreunui politician pe meleaguri straine ( ca suntem in zona crepuscular electorala , n-ati uitat ), daca PR-ul altor cantareti gaseste valabila metoda asta de promovare, precedentul existand ? ... Eu sigur nu carcoteam daca toata povestirea cu iz turistic ar fi fost mai consistenta si daca pe langa afis mai apareau doua-trei poze din insulele thailandeze. Daca cei care au fost deja tentati de destinatie ar fi siguri c-o gasesc pe pisicoasa Anna ca ghid personal...

O sa revin putin mai tarziu cu alte detalii care sa va ajute, cu recomandari pentru aceasta destinatie de vis. ... asta da tupeu!

[17.05.12 17:57:11]

Bun gasit!

Sincer nu vroiam sa starnesc astfel de reactii cu postul meu, vreau doar sa impartasesc rodul muncii mele cu cei care au fost si cei care isi doresc sa ajunga in Thailanda. Luati-o daca vreti ca pe un review vizual al unora dintre cele mai frumoase locuri din aceasta tara.

Pana la urma eu am fost in Thailanda sa filmez acest videoclip, nu sa ma distrez. Totusi, pentru ca acesta este specificul site-ului am sa va spun si eu cate ceva despre doua din hotelurile la care am stat si cateva atractii.

In Bangkok am fost cazati la Swissotel Nai Lert Park un hotel de cinci stele dintr-o zona linistita, aproape insa de toate atractiile capitalei (zona Sukhumvit este la cativa pasi). Am stat acolo trei zile pana am facut aranjamentele de filmare in insulele din sud, iar intr-un dintre zile am vizitat Templul tigrilor din Kanchanburi, la vreo trei ore cu masina de Bangkok. Am vrut sa si filmam acolo insa nu am fost lasati doarece riscam sa stresam tigrii - si nu poti sa te pui cu acele pisicute… Multa lume care mi-a povestit despre Kanchaburi mi-a spus ca tigrii sunt mai mereu adormiti, parca ar fi sub influenta unor substante care sa-i faca mai docili. Mie mi s-au parut destul de vioi. Oricum tot timpul am avut langa mine o ingrijitoare care imi spunea cum sa-l mangai pe tigru si cand sa-mi fac poze cu el… O experienta minunata.

Revenind la hotel, acesta are doar cinci etaje (i-as spune boutique hotel) in comparatie cu imensitatile care se gasesc in Bangkok, camerele sunt foarte mari iar micul dejun exceptional. Mi-au placut in mod special fructele proaspete si sucurile din fructe proaspat stoarse. Mancarea este si traditionala (pentru cine vrea sa inceapa ziua picant) si internationala. La parterul hotelului exista si o patiserie de unde se pot lua croissante proaspete si unde servesc un capuccino delicios. Toate mesele la acest hotel (mic dejun, pranz si cina) se servesc in regim bufet. Am mancat o singura data masa de seara la hotel, in rest mi-am permis sa fiu aventuroasa si sa incerc restaurantele Bangkok-ului. Si doua cuvinte despre oras: mi s-a parut ca sunt in desenele animate japoneze, mai ales dimineata cand vedeam copiii in uniforma mergand la scoala. E poluat, destul de murdar dar cu un farmec aparte. Taxiurile sunt ieftine insa trebuie sa convingeti soferul sa porneasca aparatul de taxat.

Al doilea hotel despre care vreau sa va spun cateva cuvinte si la care am stat este Rawi Warin Resort, 5 stele din Krabi. N-o sa va mai spun ca cel mai mult mi-a placut la spa aici. Masajul thailandez e fantastic. Spa-ul e curat, aranjat cu gust fara urma de kitsch iar maseuzele fac minuni - cu mine au facut mai ales dupa cateva zile de filmare in soare.

Problema cu acest hotel este unde va alegeti camera. Fiind mai mult un complex cu cateva corpuri, unele sunt pe un deal destul de departe de piscina, restaurante si ocean, altele chiar langa plaja. Eu am stat intr-o camera langa piscina, mare si foarte luxoasa. Zilnic mi se aducea un cos cu fructe proaspete in camera. De acelasi tratament beneficiaza toti clientii hotelului. Totul a fost exceptional la acest hotel: de la personalul zambitor la micul dejun foarte diversificat, la internetul gratuit. Mancarea de la restaurant mi s-a parut cam scumpa dar exista langa hotel cateva restaurante cu fructe de mare la preturi omenesti. M-am indragostit de pestele gatit in stil thailandez cu usturoi, ghimbir si, cred, sos de soia. Tot langa hotel se afla si un bancomat, un minimarket si, ce e mai important, o agentie de turism prin care va puteti lua excursii la atractiile zonei. Preturile sunt mai bune aici decat la receptia hotelului (si hotelul va ofera serviciul de organizare excursii dar la pret de cinci stele).

Eu am vizitat in zona padurea de mangrove, monkey school si am facut safari pe elefant. Oceanul si mai ales plaja erau de vis dar asta vedeti deja in clip asa ca ma credeti pe cuvant.

Sper ca nu am scris prea mult, nu am insistat deloc pe videoclip, v-am spus doar cateva din experientele mele din Thailanda, un loc despre care pot spune: "am fost acolo".

Daca aveti intrebari, in limita timpului am sa incerc sa va raspund.

[17.05.12 18:55:51]

Asa mai vii de-acasa! (expresie a carei origine n-o cunosc, si suna si aiurea!). Fiecare din relatarile despre hotel din ecoul tau putea sa fie un review in sine, totul suna foarte interesant iar faza cu tigri e unica. Acum pot sa spun ca parca si videoclipul imi place mai mult (ha-ha!), ideea este ca mica urecheala a prins bine si "bine ai venit in tribunele AFA!" . N-ai scris prea mult,dar ai scris bine, dimpotriva, pe aici sunt apreciate detaliile, amanuntele, fie ele si picante, multimea de informatii si mai ales filtrul personal aplicat obiectivelor turistice. Mai povesteste... Poate ai si alte fotografii, poate mai multe despre monkey school.

gheisa
[17.05.12 21:19:50]

@ (b) AnnaL: pana la urma "a lu' cui" e contul si cine "am fost acolo"? Foarte complicat, romanele fix... zero pe langa ce se intampla aici! O fi vorba de noile tehnici moderniste, cu narator obiectiv (care refuza implicarea eului, confesiunea si relatarea intamplarilor la persoana I, tocmai pentru a crea acea impresie de verosimil (?!?)), narator omiprezent, omniscient etc???

Daca ma chinui putin as mai putea gasi si altceva, sau as putea spune ca ce am vazut aici e un fel de 3 in 1 "ca cafeaua" aia celebra, altfel nu imi explic acest review a la Mulder & Scully, cu iz de dosarele "ics".

Oricum, m-am distrat pe cinste si nu m-as mira ca noile premii saptamanale sa fie compuse din CD-uri, postere, cani, tricouri etc cu AnnaL, sigur s-ar reinscrie in concurs si cei retrasi

P.S. Am retinut si ceva din review: body - body, honey - honey Misto versuri, vorba lui Iri...

AnnaL, te rog mult, daca il stii pe Razvan Fodor, recomanda-i si lui sa isi faca cont pe AFA!!

[17.05.12 22:13:53]

@Anna L:

Daca tu esti autoarea ecoului, jos palaria si tot respectul pentruca ai raspuns curiozitatilor noastre (si te-ai incadrat si in formatul site-ului).

Daca insa, autoarea este asistenta ta (cum personal asa banuiesc)... draga de ea tocmai s-a ales cu inca o sarcina de serviciu. Pana la elucidarea acestui mister, imi place sa cred ca vorbesc cu Anna.

Referitor la fotografia cu tigrul; sedat sau nu tigrul tot o fiara salbatica ramane si te felicit pentru curaj. (asta daca nu cumva au pregatit unul impaiat special pentru shooting-uri foto).

@Gheisa

Premiile nu ar avea nici o valoare daca nu ar fi semnate si inmanate personal de Anna.

Ia gandeste-te ce prezenta 1000% se va inregistra la intalnirea anuala din 2013 daca Anna isi anunta prezenta... Dar si ce succes... daca se tine de cuvant si participa.

gheisa
[17.05.12 22:26:37]

@Diaura: daca AnnaL se prezinta la intalnirea AFA, imi trag si eu trupa si ma apuc de cantat, fani am destui si cu impresarii se rezolva ) Da cum nici dorgo nu a ajuns conSul si nu a trebuit sa imi schimb numele in doarga, tot asa nu cred nici acum ca voi fi nevoita sa imi schimb vocatia

Daca nu e autoarea si e asistenta, asa cum crezi tu, eu tot o rog sa faca cum poate sa il aduca si pe Razvan Fodor pe AFA, sau, pentru gospodine, macar un Bitman...

[17.05.12 23:31:09]

@gheisa:

Cred ca vei da tonul pentru o lunga lista de invitati. Eu il invit pe Cabral.

Jupi
[17.05.12 23:41:58]

@Diaura: si eu! si eu! cu Radu Valcan (pt privit si Cristi Minculescu (pt cantat) !!! )

[11.08.12 00:00:13]

Am tot primit mesaje frumoase in ceea ce priveste postarea impresiilor mele aici si m-am gandit sa va las si un making of din Thailanda unde puteti vedea o mica parte din acel rai pe pamant, imagini din Bangkok (cu celebrele taxiuri roz), din Phi Phi Island dar si din resortul unde am fost cazati in Krabi. Astept intrebarile voastre cu tot felul de curiozitati iar cand se poate va raspund.

Making of Thailanda:

youtu.be/roI44cN349o

Alex_Macedo
[11.04.13 19:29:35]

Doamna AnnaL

Realizez cât de ignorant pot fi, ratând un asemenea review dar, așa e când ești mai nou pe site. Am crezut că am văzut multe la viața mea dar, sincer... mai vreau! Chiar așteptam un review (și uite că-l scapași, de atâta timp!), de genul ăsta dar, nu așa de diafan. Credeam că apare Adi la Minunea de la Maglavit, Salam fluieră în Salonta, Guță cu Duță în cambuză la rechini sau Principesa Larva vă ghicește în Parga, la cutia cu maimuțe.

Si totuși... cel mai dulce... este:

Making of Thailanda:

... este... cum să spun... esteee, stafida de pe colivă... GENIAL! Cum ar fi, în filme trase cu ixuri peste: Debbie does Dallas, Natasha take them all... super!

Vă felicit! Se poate și making of ciorapi, pițurci, bulz...

"Facerea Tailandei", este de fapt creația planetei dar ce mai contează la asemenea prajitură de review.

Data viitoare folosiți "Shooting in Thailand" (fara "a" la sfârșit) sau "Filming in Thailand" și de ce nu, (până la urmă având în vedere că facem reclamă unei "artisde"), "Shiting in Thailand"!

Vă felicit, din nou! Minunat! Aveți votul meu pentru binedispunere!!!

thomas_cristi
[16.11.13 13:06:56]

@Alex_Macedo: Cel mai bun ecou din toata rubrica. Trebuie sa te felicit

Alex_Macedo, Anna L, balasa violeta, Diaura*, gheisa, Jupi, thomas_cristi, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂInsulele din Thailanda - Raiul pe pamant: