Miramare Resort & Spa [Agios Nikolaos]

înscris/ă în 21.08.10
JUL-2011
2000

Merita

In vara lui 2011, iulie mai precis, am fost cazati in acest hotel. Nu ma pot plange de conditiile hotelului: curat, liniste, confort, mancare variata (am avut bilet all inclusive), fructe din belsug dar pot sa va spun ca nu am prea stat in hotel cu exceptia meselor (nu toate) si programului de somn. In apropierea resortului la mica distanta aproximativ 1,5-2 km se alfa minunatul orasel Agios Nikolaos, unde am iesit in fiecare seara. O atmosfera minunata.

Va recomand celor care optati pentru estul insulei (aeroport Heraklion), sa inchiriati o masina pentru 2-3 zile si vizitati aceasta parte a insulei (deja de la a doua zi in sus aveti reducere pentru inchiriere). La aproximativ 60 km de Agios Nikolaos puteti vizita Palatul din Knosos, merita din plin, apoi la aprox. 160 km se gaseste una din cele mai frumoase plaje, unica in Europa - plaja cu palmieri de la Vai cu o apa de cristal cu multi pestisori, nisip fin si nu in ultimul rand multa liniste deoarece aici nu exista posibilitati de cazare si poti ajunge doar cu masina, dar puteti lua masa, exista sezlonguri de inchiriat (pentru care primesti bon fiscal).

Din acest punct va puteti intoarce spre hotel ocolind prin sud, vizitand cel mai sudic oras al Europei-Ierapetra. Este totul minunat. Sincer am fost uimita de modul in care isi cultiva si iriga grecii suprafete imense de teren.

Am vazut plaje mirifice (toate avand acordata distinctia steag albastru). Nu ezitati si inchiriati o masina aveti foarte multe oportunitati. Toate insulele grecesti pe care le-am vizitat au avut ceva unic. Corfu- cea mai verde si inflorita insula cu plaje extraordinare, Rodos- cel mai frumos oras cetate, muzee si istorie cat cuprinde in old town dar si pe acropola din Lindos, iar Creta cea mai frumoasa plaja pe care am vazut-o.

Anul acesta am rezervat Zakintos. Pur si simplu m-am indragostit de insulele grecesti.

Impresii încărcate de anidance in 14.05.2012 13:33:41

Validat / Publicat: 14.05.12 14:38:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu- Kavos -Sea Garden Hotel Corfu- Hotel Aquis Agios Gordis-Sinarades, Rodos-Ixia- Hotel Capsis, Creta Agios Nicolaos Miramare Resort
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Cehia-Karlovy vary-Hotel- Romania

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anidance); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

- johnnyredlabel CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[14.05.12 15:28:27]

@anidance: daca pui si ceva foto... ar fi si mai bine

Publicitate    [16.10.19 16:03:59]

pagină generată in 0.0790219306946 sec