ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.05.2012

Către satisfăcător
    Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit

Sejur in insula Rhodos hotelul Lomeniz

In perioada 1 - 08 mai 2012 am fost inpreuna cu sotia in insula Rhodos din Grecia. zborul de pe aeroportul otopeni a fost destul de placut si am fost intimpinati pe aeroportul din Rhodos de persoana de contact liliana. Intrucit eram foarte putin romani (cinci) ne-a informat ca nu se vor organiza excursii cu ghid roman, intr-un cuvint sa descoperim singuri daca dorim locurile frumoase de pe insula. hotelul - Lomeniz - este amplasat intr-un capat al orasului Rhodos, inconjurat de multe balarii , iar plaja desi este destul de aproape, este foarte mizerabila (plina de peturi, hirtii si niste plante uscate aduse cindva de mare. cu toate acestea sezlongurile se inchiriau. serviciile oferite de personalul hotelului au fost bune. distanta intre hotel si centrul statiunii (orasul vechi) era de aproximativ 30 min. nicidecum cum am fost informati de la agentia intertur - onesti - (5 minute de mers pe jos).

Intr-un cuvint nu recomand hotelul Lomeniz cu atit mai mult agentia de turism -intertur - care a prezent eronat, tot ce a fost legat de aceasta locatie. au fost doar minciuni frumos ambalate. raport pret calitate lasa de dorit. desi sunt un fan al calatoriilor nu m-as mai intoarce in aceasta locatie si nici nu as mai apela la serviciile - intertur -. am mai fost in spania, egipt, belgia, olanda..., chiar si in grecia prin intermediul altor agentii unde ne-am simtit f. bine.

Trimis de iacobcorneliu* in 13.05.12 22:05:28
    Validat / Publicat: 14.05.12 07:11:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: PARALIA KATERINI HOTEL MALBORNE

VIZUALIZĂRI: 7035 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iacobcorneliu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[14.05.12 06:15:43]

Te rog ca pe viitor sa eviti folosirea exclusiva a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), aceasta practica este nerecomandata si in general considerata lipsita de politete pe internet. In limbaj internaut, asta inseamna ca strigi la noi!!! Vezi aici

[14.05.12 07:10:47]

Mutat la rubrica "Lomeniz Hotel [Zefyros]" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

duddedude*
    [06.08.13 17:03:28]

@iacobcorneliu: Bravo, reusisi sa iesi din Onesti. Nu inteleg cine va pune sa mergeti pe jos, luati charter si vreti cat mai multe incluse, dar macar un scooter nu luati. Insula are 90 km lungime, vroiati sa ii faceti pe toti pe jos!! si apropos mizerabil nu are superlativ!

duddedude*, iacobcorneliu*
    Alte impresii din această RUBRICĂIsland Resorts Marisol (ex Lomeniz) [Zefyros]: