ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.05.2012
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 29.11.09
MAY-2012

Foarte bine

Dupa cautari intensive pe net, am ales sa ne cazam la Posco Residence din Belgrad in zona hipodromului. Pensiunea este despartita de Hotel Prestige de un balon cu teren de sport pe nume Posco Arena. Atat Posco Residence cat si Posco Arena sunt proprietatea unui fost fotbalist sarb si sunt administrate de sotia acestuia Aleksandra. Rezervarea am facut-o trimitand un mail la care ni s-a raspuns prompt. Zona este in vecinatatea Novi Beograd iar in centru se ajunge destul de usor. Accesul in zona pensiunii este relativ greoi din cauza unui imens pod peste Sava care este dat in folosinta dar se lucreaza inca la bretelele de acces pe pod. Pentru a ajunge de pe pod la Posco Residence trebuie urmarite indicatoarele Prestige Hotel, practic ambele stabilimente dispun de aceeasi parcare. In partea dreapta, pensiunea are la parter un bar si un culoar prin care se urca la etaj unde sunt 2 camere suite si 5 camere duble. Camera nu are balcon, este spatioasa, pe jos este parchet, are ferestre atat in fata catre Prestige Hotel cat si in spate catre cateva terenuri de sport, cu un pat dublu mare si unul single, lcd mare fixat pe perete, unitate interna AC, fotoliu, minibar cu bauturi incluse in pret, wi-fi cu viteza acceptabila, masa cu 2 scaune, halate si papuci de baie, baia mare dotata cu gel de dus, sapun si multe prosoape. Pe masa erau 2 pahare, 2 cani de cafea, un bol cu plicuri de ceai, zahar, ness si suc, un incalzitor electric pentru apa. A doua zi s-a facut curat in camera, s-au schimbat toate prosoapele si s-a refacut stocul de consumabile la baie. Micul dejun in ambele zile l-am luat in barul de la parter si a constat din: fructe proaspete, suc natural de portocale, cafea, ceai, lapte, iaurt, cereale, diverse cornuri si cateva tipuri de sandwich-uri calde.

Tot personalul a fost extrem de amabil. Cu o ora inainte sa ajungem la pensiune am primit pe mobil un sms in care ni se explica cum sa ajungem acolo. Dupa ce ne-am cazat doamna Aleksandra (cea care administreaza pensiunea) a sunat la receptie si ne-a cerut la telefon, intrebandu-ne daca ne place camera, unde vrem sa mergem in Belgrad si daca avem nevoie de harta sau ajutor, ne-a explicat sistemul de parking din Belgrad care de cele mai multe ori este cu plata prin sms si ne-a rugat sa ii apelam pentru orice fel de problema avem. Trebuie sa spun ca a doua zi am avut o aniversare in familie iar dna Aleksandra s-a oferit sa ne cumpere un tort ca sa nu mai cautam noi in oras si ne-a pus la dispozitie barul pensiunii pentru a sarbatori evenimentul. Pretul camerei cu mic dejun inclus a fost de 55 eur pe noapte la care s-a adaugat taxa de 1,28 eur pe noapte de persoana cazata. Plata am facut-o in dinari sarbesti (la un curs foarte bun) dar accepta si eur, am impresia ca nu se poate achita cu card, nu stiu foarte sigur. In cea de a treia zi la plecare a insistat sa ne dea factura dar am refuzat deoarece eram in intarziere, avand un drum lung de parcurs pana acasa.

Vom reveni la Posco Residence fara niciun dubiu daca vom mai ajunge in Belgrad.

Trimis de narcisa in 13.05.12 00:07:05
Validat / Publicat: 13.05.12 06:57:18
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SERBIA

VIZUALIZĂRI: 1570 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (narcisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

georgiana
[13.05.12 07:57:34]

Sunt incantat sa descopar, ca vecinii nosti, sarbi isi fac treaba atat de bine! De fapt eu chiar am o parere buna despre ei si-mi sunt tare simpatici

Poate ne povesti intr-un alt review ce ai reusit sa vizitezi in Beograd ,in cele doua zile cat ati stat,pentru ca ma gandesc ca nu v-ati dus doar sa petreceti

V-ati plimbat pe Dunare cu vaporasul?Si noi planuim intr-o duminica sa mergem acolo si orice sfat ne va ajuta.

georgiana
Alte impresii din această RUBRICĂPosco Residence X Guesthouse: