ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2012
ÎNSCRIS: 10.05.12
MAY-2012

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Destinatie de vis - Thassos- Hotel Ioannis

In luna mai 2012 am fost in concediu in Grecia - Thassos.

Ceva de vis, nu ma asteptam sincer, dar totul a fost superb, de la cazare, primire in hotel, plaje si oameni serviabili.

Hotelul Ioannis, pe langa faptul ca este primitor, are si o conducere pe masura, oameni cu un mare caracter.

Personalul acestui hotel merita toata stima deoarece se straduie sa iti faca o vacanta frumoasa si sa uiti de tot stresul.

Se merita o vacanta pe Thassos pentru ca intreaga insula iti ofera toate conditiile unui sejur reusit.

Trimis de florin&corina in 10.05.12 23:35:48
Validat / Publicat: 11.05.12 09:05:27

VIZUALIZĂRI: 6922 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florin&corina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 apus de soare
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[10.05.12 23:45:34]

@florin&corina: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

voiajor
    [12.05.12 15:24:29]

@florin&corina, ma bucur pentru voi ca ati ajuns deja acolo unde doresc si eu sa poposesc vara asta, dar prea putine comentarii de ultim moment! Astept sa vad noutati, preturi, conditii, etc. Oricum multumim pentru comentariul facut.

[12.05.12 22:59:00]

@voiajor: Insula Thassos se merita vizitata in intregime, mai ales daca veniti cu auto, sunt multe locuri pline de traditii, plaje superbe, taverne frumoase unde se poate manca f. bine si la preturi acceptabile (kapitan, Finikas langa hotel Ioannis, in Panagia la taverna Platan- acum preturile banuiesc ca erau raportate la luna MAI, nu cunosc preturile din plin sezon). Daca veti calatori cu masina pe insula se afla destule statii PECO, service auto, asa ca nu trebuie sa duceti grija automobilului. Turul insulei se merita facut deoarece sunt destule locuri frumoase care merita vizitate, iar acest tur chiar nu costa mult.

voiajor
    [13.05.12 14:55:19]

@florin&corina: Multumesc pentru raspuns si te asigur ca voi pleca in Tassos cu masina, voi sta in Potos de unde voi colinda absolut toata insula, apoi ajuns acasa am sa povestesc despre minunata insula de smarald. Sunt un impatimit al frumusetilor Greciei, al modului de trai de acolo, imi place mancarea lor si modul cum este preparata, linistea pastorala din insulele lor. Abia astept sa ajung in Grecia, inca o data, multumesc pentru raspuns.

[13.05.12 18:33:54]

@voiajor: Va uram un concediu placut si drumuri libere!

bzancu
    [15.05.12 12:55:06]

Buna. In vara asta merg si eu tot la Ioannis. Poti sa-mi spui te rog pe ce drum ai mers si cum a fost drumul? Cat timp ati facut pe drum? eu merg cu un copil mic de trei ani si ma intereseaza drumul cel mai rapid ca timp...

multumesc mult pentru ajutor.

[15.05.12 20:49:16]

@bzancu: 14 ore din Braila cu tot cu ferryboat pe traseul Giurgiu-Russe, Byala, Veliko-Tarnovo, Stara Zagora, Gabrovo, Kazanlak, Svilengrad (traseul asta este pe teritoriul Bulgariei), apoi la greci Ormenio tot inainte pana la autostrada A1 care leaga Istanbulul de Salonic iar la primul semn de ferryboat se coboara de pe autostrada cam in dreptul localitatii Xanti, apoi se tine inainte catre Keromotti de unde se ia ferryboatul catre Thassos.

Cam 45 de minute se face cu ferryboatul care te lasa in orasul Limenas (Thassos). Pe insula se tine drumul catre Panagia, iar inainte de a intra in acest sat se face stanga in ac de par catre hotel Ioannis care va fi pe partea dreapta a soselei si va fi recunoscut dupa portile impozante ale acestuia.

Daca acceptati un sfat: vizitati intreaga insula, nu dureaza si nici nu costa mult. Se merita din plin. Pe insula se afla statii peco si service auto, asa ca nu trebuie sa va faceti griji asupra masinii.

La hotel sa intrebati de d-na Elena, sotia managerului hotelului, care este de origine romana si va va indruma peste tot. E recomandat sa calatoriti noaptea, e mult mai liber. Va dorim concediu placut si drumuri libere, fara incidente! Sper sa fiti multumiti si asteptam pareri de la voi, la intorcere.

Cu bine.

acronimus
    [16.05.12 15:26:48]

Buna florin&corina! Poti sa-mi spui mai multe despre camera si dotarile din camera in care ai stat ? As vrea sa aleg si eu acest hotel in Thasos si inca nu sunt hotarat .

Camerele erau cele nou renovate sau cele vechi? Micul dejun si cina sunt in regim bufet?

Multumesc

[16.05.12 19:11:02]

@acronimus: exact ca si cele din reclama hotelului

acronimus
    [17.05.12 22:13:41]

@florin&corina: am inteles, deci sunt cele nou renovate.

Imi poti spune in privat cu ce agentie ai fost?

Masa e in regim bufet?

Multumesc

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [19.08.12 16:27:35]

din curiozitate, poti sa-mi spui cum era apa marii in mai? ati facut baie in mare sau la piscina? multumesc

acronimus, bzancu, florin&corina, sandu.53, voiajor
    Alte impresii din această RUBRICĂPrincess Golden Beach Hotel (ex Ioannis):