ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2009
    JUL-2009
    [?] AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit

Dezamagire....

Jalnic... am avut parte de o vacanta dezamagitoare! Daca nu aveam biletul platit, plecam din prima zi acasa!

Inca de la intrarea in hotel dai de acel miros de vechi, neaerisit, imbacsit... covoarele de la intrare si de la etaje sunt murdare, imbacsite... camera miroase a mobila veche statuta, mocheta murdara si sub pat plin de mizerie (am lipit paturile), una dintre saltele avea un arc rupt si intra in coaste toata noaptea, cearsaful de la lenjerie era scurt si se facea cocolos peste noapte sub noi, mobila neagra si plina de praf, sa nu mai zic de imbacseala de tigara din camera!

Masa, servirea proasta: micul dejun era intre 7: 30 si 10, insa daca ajungeai cumva dupa ora 8: 30 aproape nu mai gaseai nimic... . iar chelnerii se inchideau in bucatarie si nu mai dadeai de ei... farfuriile cu preparate aratau cam asa: 10 felii de vedeai Parisul insirate pe o farfurie imensa... 7 felii de chec pentru 3 ore si cateva zeci de persoane... bataie de joc! La masa de pranz daca cumva nu stateai 2 ore sa vina mancarea, atunci ori era cu gust oribil (ca toate ciorbele), ori iti incarca bonul cu cate 5 chifle de paine pe care nici macar nu le-ai vazut la fatza!

Acest concediu mi-a adus aminte de cele petrecute pe vremea lui Ceausescu... conditii oribile, mizerie, delasare, indiferenta, mancare proasta si putina...

Punctul forte, sa zic asa, al hotelului este parcul; amenajat superb, bancutze, gazon proaspat tuns si ordonat... veveritele simpatice, aleile foarte bine asfaltate!

Telegondola frumoasa si comoda si ieftina (10 lei urcat sau 18 lei dus intors) - merge pana la cota 1400.

Trimis de claudia_a* in 22.07.09 08:35:48

VIZUALIZĂRI: 2201 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia_a*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[22.07.09 16:30:47]

Am citit si celalalt review. Contrast mare! Dar oricum nu stiu de ce tind sa te cred pe tine. Asculta-ma pe mine! Mergi la pensiuni! E mai ieftin si mult mai bine!

bestdeal14
    [22.07.09 18:49:32]

Are dreptate claudia_a. Eu am fost acum sase ani aici si vad ca nu s-a schimbat nimic. De atunci am mers la Irish House si este mult mai bine din toate punctele de vedere, cu toate ca si aici au inceput sa "imbatraneasca" camerele, dar macar se staduie sa fie OK.

claudia_a*AUTOR REVIEW
    [23.07.09 08:17:19]

Tilinka, intr-adevar diferenta mare de opinii... citisem si eu mesajul inainte de a lua biletul... mi s-a parut ok! M-am multumit ca e putin mai ieftin si parcul superb in fata (am mers cu fetita cu rolele si mai toata ziua stateam in parc)!

Asta este ... data viitoare vom sti. Am vrut doar sa stie si altii inainte de a lua un bilet acolo.

Asta am patit noi si nu am exagerat cu nimic... ca sa nu mai zic ca nu am avut frigider in camera; geamurile erau niste ochiuri mici pe unde intra o umbra vaga de lumina; balcon nici vorba... de altfel numai garsonierele de la etajul 1 au balcon; suruburile de la geamuri se tineau intr-o rana; zilnic gaseam hartie igienica infasurata pe sulul nostru din baie... am dedus ca ramaneau la cei care plecau si o infasurau la cei care inca mai stateau...

[23.07.09 14:59:16]

Djbobo*
    [17.11.09 17:37:32]

[quote="tilinka"]Eu o sa merg cu sotul la pensiunea Casa Magica din Busteni. O sa pun si eu un post cand vin inapoi. [/quote]

Sa intelegem ca n-ai mai venit inapoi, de nu ai mai postat nici un review?

[20.11.09 22:34:04]

am venit dom'ne si o sa pun impresii! putintica rabdare!

[21.11.09 11:09:39]

ufff... ce bine c-ai revenit de pe-acolo. si eu m-am linistit

[21.11.09 12:40:38]

gata! am venit cu impresiile mele!

[21.11.09 22:16:54]

multumesc tilinka.