ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2012
    APR-2012

Foarte nemulțumit

Bun pentru calirea nervilor

Conditii excelente pentru anul 1976... nepotrivite pentru 2012

Cine doreste sa traiasca o intoarcere in timp poate sa aleaga acest hotel cu un personal blazat de tip vechi care stiu cel mai bine sa ridice din umeri la propiu indiverent ce le ceri.

De cum am sosit la receptie, receptionerul a vrut toti banii inainte, pe moment nu am inteles de ce asa graba dar m-am edificat putim mai tarziu.

Am nimerit o camera la masarda tip camara cu un gemulet care dezvaluia o priveliste superba spre geamurile murdare si crapate ale acoperisului piscinei.

Exceptand cele doua becuri chioare care iluminau insificient baia si camera curatenia era la limita suportabilului. Instalatia pentru ventilarea baii nu functiona iar becul de 15W palpaia

Am incercat la receptie o schimbare de camera (refuz total) prin ridicare din umeri. Am zis macar sa deschida terasa care se afla la capatul holului... ca sa putem lua contact cu natura... invariabil acelas raspuns nu se poate... nu se poate repara nimic nu se poate deschide terasa. Nu eram singura nemultumita de astfel de situatie dar si celalti primeau raspunsuri prin ridicarea din umeri de parca faceau gimnastica.

Mai tarziu dupa ce sotul a facut putin scandal au reusit sa deschida terasa dupa ce au pasdat motanul de la receptie la cameriste apoi la mecanicul de intretinere si iar la receptie si iar la cameriste... pana la urma am reusit.

Abia atunci am inteles de ce nu vroiau... geamul de la camera cameristelor avea deschidere in terasa respectiva iar fetele aveau program de odihna permanent nrconvenindu-le ca cineva sa le vada la odihna.

Despre schimbarea prosoapelor inlocuirea hartiei igenice luatul gunoiului sau curatenie in camera nici nu se pune problema... era un lucru prea greu

La restaurant deceptie totala... in afara de muzica (nota 9) servirea a fost de tip cantina... mese nearanjate ospatari care se miscau in reluare. Am intrebat despre ciorba de burta recomandata in alt comentariu ca fiind specialitatea bucatarului... vax... ospataru a zis ca nu fac ei asa ceva dar daca vreau sa vorbesc maine dimineata personal cu bucatarul si daca are timp incearca sa faca... aiurea, asa ca am incercat un pastrav prajit... am primit un pestiut cat palma prajit cu 2 zile inainte si incalzit alaturi de un bot de mamaliga (RECE) aruncat ca din prastie pe farfurie, asta dupa 30 minute de asteptare.

La piscina se repeta totul... banii repede inainte (de parca am fi fugit din hotel in costum de baie) apa calda dar tulbure intesata de clor... nu aveai unde sa pui prosopul si alte obiecte personale... doar 2-3 scaune din plastic rupte si prafuite... usile batante ale piscinei erau deschite asa ca la iesirea din apa luai contact cu aerul rece de munte (si aici mecanicul minune a ridicat din umeri spunand... asta e!!! nu merge inchise). Din aceasta cauza instalatia pentru caldura functiona permanent si ziua si noaptea facand un zgomot persistent... deci somn de noapte chinuit

Una peste alta cine vrea sa se chinuie sa se cazeze la EURO VACANTA unde i se poate refuza orice intr-un stil propiu

Din aceasta cauza statrea de degradare a acestui hotel este in stadiu avansat

Nu exclud ca au camere pt persoane cu dedicatie in care conditiile sunt altele dar cu o floare nu se face primavara turismul.

Trimis de mirela1967* in 02.05.12 11:06:20
    Validat / Publicat: 02.05.12 12:55:33

VIZUALIZĂRI: 2116 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirela1967*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

AdrianaRusu*
    [26.06.16 16:50:07]

Si eu am vrut sa ma cazez anul acesta acolo, însă văzând camera mică, mobilierul vechi, patul arată de parca pusese cineva un cerceaf pe niste scânduri, geamurile nesterse, baia care avea un miros îngrozitor de canalizare, plus multe alte mizerii, am plecat cât de repede am putut.

AdrianaRusu*
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Hotelier Euro Vacanța: