Pensiunea Ioana din Poiană

DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 01.05.12
MAY-2012

Vom reveni cu siguranta

Am fost in Maramures in mini-vacanta de 1 Mai si am fost foarte bucurosi de alegerea facuta. Am ales aceasta pensiune in urma impresiilor de pe acest site si ne-am intors la fel de incantati ca si cei care i-au trecut pragul pana acum.

Ne-a placut mult locatia, un pic mai retrasa, aproape de padure si livezi... daca urmezi cararea in 15-20 de minute vei descoperi o priveliste minunata a intregului sat.

Camerele sunt ingrijite, curate, foarte primitoare, decorate cu obiecte traditionale. Am ales regimul demipensiune pentru a putea vizita obiectivele turistice din zona, dar dupa cat de bune au fost bucatele, pot spune ca nu am avut nevoie de mai mult de doua mese pe zi. In fiecare zi ne-am trezit curiosi cu ce bunatati vom mai fi rasfatati (dimineata, pe langa traditionalul mic-dejun, am avut cate un desert pregatit proaspat: clatite, corn cu gem, placinte cu urda, iar seara meniul a fost ciorba + felul 2 + desert, la discretie, pregatite in ziua respectiva).

Intr-un cuvant, ne-am simti ca la mama acasa. Daca vreti sa uitati de aglomeratia orasului si sa va bucurati de natura, de liniste, de mancare proaspata si traditionala, cu siguranta veti fi impresionati de Ioana din Poiana, noi sigur am fost.

Impresii încărcate de Roxana_ in 01.05.2012 18:50:33

Validat / Publicat: 01.05.12 19:53:13

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Roxana_); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[01.05.12 19:52:38]

@Roxana_: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare.