ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.04.2012
2 AD. + 2 COPII

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Paste riviera beach, dezamagire totala

Am ales si anul acesta de paste ca destinatie bulgaria si la recomandarea agentiei am mers la Riviera Beach. Mentionez caci in ultimii ani am mers de cel putin 7 ori in bulgaria la diferite hoteluri de 4 si 5 stele si am fost mereu foarte multumiti, de data asta dezamagire maxima.

De paste aleg vacanta pentru odihna si masa, dar nu am avut parte nici de una nici de alta. Pana noaptea tarziu asteptam sa termine curatenia si mutatul meselor, se auzea absolut tot de la parter, deci cu somnul cam prost.

Nu au fost spectacole, animatie mai nimic, copii plictisiti in miniclubul lor nici macar o muzica, erau 2 animatoare care nu stiau engleza aproape deloc.

Dar asta nu ar fi fost chiar o problema, marea dezamagire a fost la masa, niciodata nu am vazut asa bataie de joc, pur si simplu nu aveam ce sa dau copiilor sa manance. nu au pus macar odata pui, piure, cartofi, pizza, etc... ABSOLUT NIMIC, numai laturi, asemanator cu cantina saracilor...

Sa le fie rusine celor de la agentie ca ne-au recomandat asa ceva. Am inteles ca in riviera 1 era mancarea mai buna, se discuta pe acolo, deci printre cei multumiti or fi cei de acolo dar in riviera 2 toata lumea comenta ce teapa ne-am luat cu acest hotel.

Vazusem ceva reviewuri relativ ok si am ales sa mergem, insa cineva de la hotel ne-a spus ca au schimbat managerul si ca de atunci toata lumea se plange. A fost cea mai neplacuta vacanta, abia asteptam sa ne intoarcem acasa.

Anul trecut am mers la Promorie la Sunset resort, totul a fost la absolut, merita sa mai mergem 100km dar sa avem conditii de 5 stele nu de 2 la pret de 5. pacat!!!

Trimis de andreea33 in 21.04.12 15:20:47
Validat / Publicat: 21.04.12 16:21:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: astera, helios, promorie sunset resort, atlas, etc

VIZUALIZĂRI: 1566 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.04.12 15:50:12]

@andreea33: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

valeria2012
    [24.04.12 11:34:13]

ati fost 4 persoane pe banii astia?!

cipan_stef
    [27.04.12 15:17:01]

Cum nu au pus pui la masa cand in poze se vede clar ca a fost? Ciudat.

andreea33AUTOR REVIEW
    [27.04.12 20:12:22]

@cipan_stef: da, am raspuns si pt Flori o singura data in 3 zile am avut la o singura masa pui... in rest erai obligat sa alegi din 3 chestii scarboase si pline de ulei gen porc cu nush ce sos, lasania plina de ulei care o suspecTam ca fiind cea din ziua anterioara, mazare cu carne si aia e IAR dimineata acelseasi mezeluri nici nu se deranjau sa le aseze altfel, in ultima zi erau deja negre... din 3 nopti, 4 zile sa primesti la o singura masa pui, . never piure, cartofi, pizzza, piept de pui, sau pulpe sau orice...

Intrebase cineva ce vroiam la 330e 4 persoane ,,well am platit mai mult pt 4 persoane adica in loc de 240 cat era camera dubla am luat apartament la 330, un copil de 8 ani care nu a mancat mai nimic si un copil de 2 ani pt care mi-as fi dorit un piure in alea 3 zile...

maria55 †
    [28.04.12 08:50:25]

@andreea33: stau si meditez, dupa citirea a mai multor review-uri referitoare la mini vacanta de Paste. Nu-mi vine sa cred, nu ceea ce voi descrieti, ci ceea ce am primit noi in schimb fata de voi, la un hotel de 3* si la un pret de 47/E/pers pt 2 nopti.

Mancare, capitol incheiat deoarece am avut pui, por, pregatit in fel si chip, pizza, piure (ma raportez la ceea ce voi nu aveati). Crede-ma ca a insirui aici toate sortimentele de mancare mi-ar lua f mult timp si n-ar fii nici f elegant, caci nu putem transforma rubrica intr-o veritabila lista de meniu. Insa ceea ce pot sa-ti spun cu mana pe inima este ca, a fost fara cusur.

Iar cireasa de pe tort, nu am platit nici parcare, ba mai mult hotelul avea chiar si o parcare subterana.

Poate vei spune ca am lasat masinile undeva in balarii... nicidecum, ci in fata hotelului, fiind sub observatie permanenta noi avand balcoanele deasupra parcarii.

Se pare ca am fost f inspirata, atunci cand din aceleasi motive ca ale tale (odihna si mancare) am ales la bani putini, stele si mai putine insa un hotel bun.

Va doresc tuturor vacante placute in aceasta vara!

andreea33, cipan_stef, maria55, valeria2012
    Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club]: