ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.04.2012
ÎNSCRIS: 06.05.10
single

Clubul "Prava" - 'Bubuiala' la Brasov

Avand in vedere faptul ca ma aflam la Brasov la facultate, a coincis momentul cu un alt eveniment si anume faptul ca la Clubul "Prava" din Brasov, care este situat in zona garii BV, mai exact Str. Branduselor, nr 74 (demisol) vis-a-vis de benzinaria Lukoil la demisolul unei cladiri cu fatada din sticla. In acea noapte era asteptat Mihai Popoviciu, cunoscut DJ si producator de muzica electronica tech-house/progresiv house si desigur nu puteam lipsii. Asadar, singur in BV am iesit la club. Obisnuit cu evenimentele din Bucuresti, pe flyer scria ca adeptii stilului sunt asteptati incepand cu ora 23.00, neavand ce face la acea ora eram prezent la club :))) la usa, Mihai Popoviciu tocmai sosea, era cu platanele la subrat, l-am salutat si am schimbat 2 vorbe cu el, spunandu-i ca abia astept sa isi inceapa set-ul... M-am mai invartit prin zona garii, unde chiar langa, este un alt club mai mare, in incinta "My Place" la etajul 2 - Bd. Garii nr. 7,50032, Brasov, echivalentul Bamboo-lui din Bucuresti dupa cum se spune pe-acolo: P, insa nu era nici un eveniment decat DJ-ul rezident al clubului care punea bine ce-i drept, m-am asezat la masa si am asteptat la o cafelutza sa mai treaca timpul si sa merg inapoi la Prava.

Am stat vreo 40 min la Kasho kasho.ro/pages/kasho_club.html, apoi m-am intors la Prava, unde era deja nebunie, vreau sa zic ca m-am simtit super bine, bauturile sunt la acelasi pret cu cele din Capitala, oamenii sunt extraordinari, am socializat fara probleme, am fost invitat sa servesc si un coctail din partea oragnizatoarei de eveniment, pe care l-a baut un alt baietzash pt ca eu eram cu masina :)))) A fost o seara incredibila, acustica este foarte buna, perfecta pentru un club underground, asadar a doua seara m-am prezentat din nou tot acolo, unde am facut si pozele pe care le postez atasat. Neasteptat a fost faptul ca m-am intalnit cu grupul din seara precedenta, cu care am mers apoi la afterhours "la cetate", cum ii spun baietii, situat in Cetatea Brasovului, unic in Brasov si in tara atat pentru locatia sa, in incinta vechii cetati a Brasovului, ce dateaza de peste 500 de ani, cat si prin genul lui de abordare a clubbingului, cand in alte cluburi din Brasov se da stingerea, la Cocoon de abia se incalzesc boxele :))))) cocooncetate.blogspot.com mi-a placut mult si acolo, insa nu am stat foarte mult pentru ca un tip din grupul cu care am mers a primit un telefon de la un tovaras de-al lui care facuse accident pe drumul spre poiana BV si am plecat sa-l scoatem din santz, derapase din cauza zapezii si cetii dense in una din curbe, l-am scos de acolo apoi am mers la un restaurant din BV, eram stransi deja vreo 5 masini pline ochi am umplut locatia si am continuat petrecerea pana la ora 13:00 :))

Recomand cu caldura Brasovul, unde daca stii sa te distrezi acolo o faci din plin!!

Trimis de adi_diabllo in 19.04.12 13:13:27
Validat / Publicat: 19.04.12 14:54:34

VIZUALIZĂRI: 2429 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adi_diabllo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 uuuuu!! :)))))
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[19.04.12 13:44:10]

Pozele care prezinta persoane in prim-plan (fara nicio relevanta turistica) nu sunt acceptate pe site, conform regulamentului. In cazul de fata, fiind vorba despre un club, am facut 2-3 exceptii, considerand ca unele poze transmit mai bine atmosfera pe care ai incercat sa ne-o descrii in text. Dar pe viitor te rog sa tii cont de asta.

[19.04.12 13:44:48]

Mutat la rubrica "Restaurante, baruri, cluburi din Brasov" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

adi_diablloAUTOR REVIEW
[19.04.12 20:33:53]

@webmaster: Am sa fiu mai atent, ms pt indicatie webmaster

[08.11.17 14:04:09]

Mutat în rubrica "Sugestii pentru timp liber în Brașov și împrejurimi, BRAȘOV" (nou-creată pe sait) - rubrică OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

adi_diabllo
Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în Brașov și împrejurimi: