ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2009
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Totul super!

Tocmai am revenit de la Albena, hotel Kaliakra Standard. Am fost foarte multumita cu mici, mici exceptii. Din punct de vedere al serviciilor s-au descurcat f. bine, personalul este zambitor, amabil, vorbeste romaneste.

Singurele mici nemultumiri au fost legate de camera: dupa 2 zile nu ni se schimbasera deloc prosoapele, dar dupa 2 leva la camerista s-a rezolvat problema. Lenjeria nu ni s-a schimbat niciodata. Camera destul de inghesuita, balconul ok, cu masuta si scaune, uscator de rufe. Sa va luati carlige de rufe. Din baie mai venea cate un miros ciudat de la canalizare, dar femeia turna ceva acolo si se dregea situatia. Asta-i cu camera, in rest totul de vis!

La ora 14.00 am fost la hotel, unde era coada la receptie (vezi poza), dar totul a mers relativ repede. In 20 min. ne-am cazat.

Mancarea este super, gasiti de toate, totul proaspat si gustos. Nu insist pe tema asta spun doar ca o sa faceti burti!

Piscinele: nu le-am folosit. Apa era mai rece decat in mare, iar noi nu ne trezim dimineata ca sa prindem sezlong.

Plaja: este lata, curata, nisip fin, apa a fost curata, calda, la mal erau niste carcalaci care mai ciupeau, dar 2-3m mai incolo dispareau. Nu am patit nimic de la ciupiturile respective, deci se pare ca sunt inofensivi.

Lifturile: un aspect important: incercati sa le descoperiti pe toate (sunt vreo 5), deoarece cele 2 din fata merg ca melcul si se asteapta foarte mult. Liftul panoramic din capatul culoarului din stanga este belea!

Bauturile: beti cafea de la lobby bar sau lounge bar, o fac baietii excelenta si e de 20 de feluri. Cafeaua de la dozator e nasoala rau. De restul nu va zic, ca nu mai termin de scris daca ma apuc de povestit.

In fiecare seara de la 20.30 disco pt. copii, foarte draguti animatorii, de la 21.30 show-uri pt. parinti.

Per total un concediu care si-a meritat fiecare banut, un concediu unde am fost tratati bine si respectati.

Trimis de Anturium in 20.07.09 19:17:16

VIZUALIZĂRI: 1605 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anturium); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Coada de la receptie, la cazare, ora 14.20
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

soreno29 [24.07.09 09:40:36] »

Am sa fiu si eu, cu familia,in acest hotel in intervalul 2-9 august...m-ar interesa daca pentru copii ai observat ceva activitati. ( gen kids club animatori care sa se ocupe de ei)..eu am un pici de aproape 4 ani si tare as vrea sa mi-l ia cineva de pe cap cateva ore...si daca se gasesc locuri la sezlongurile de la plaja?... eventual pe messenger la sorin_bluewave cateva amanunte....multumesc!

lavis74 [24.07.09 14:20:07] »

buna ziua!

as vrea sa stiu daca se poate face si mai devreme cazarea (mai devreme de ora 2). Noi plecam maine noapte din tg-jiu si vom ajunge la ora 9 sau 10 duminica. Stiti ceva in acest sens? (lavis74@yahoo. com)

Multumesc!

Anturium [24.07.09 17:52:58] »

exista animatori pentru copii, si in timpul zilei si seara.

Dar un kindergarden asa cum vrei tu, sa ti-l ia de pe cap cu totul nu am vazut. Nu zic ca n-o fi, dar eu nu am vazut.

Pt. lavis74, noi am ajuns la 13.45 la hotel si deja era coada la receptie. Se poate sa faca si cazari mai devreme, daca nu e aglomerat si au camera pregatita.

florinl [25.07.09 17:43:47] »

Buna. Imi poti spune te rog cum e intrarea in mare? pot face baie si copiii fara probleme? Multumesc...

vero_vero* [31.07.09 09:20:18] »

Hai ca raspund eu...

Pt. lavis74: Cazarea nu se face mai devreme de ora 14... .dar in momentul cand ajungi la receptie, afli numarul camerei in care vei sta, primesti bratarile, ai acces liber la toate serviciile oferite de hotel...poti sa te duci la plaja si la masa... asa ca ai ce face pana la ora 14. Noi am ajuns la ora 11 si a fost perfect.

Pt. florinl:Intrarea in mare este lina. Sezlongurile nu sunt imediat langa apa, ca la noi la Romania, este o distanta de 3 m. fata de apa.

Vacanta placuta, sigur o sa va placa!!!

soreno29 [31.07.09 10:55:49] »

Multumim, vero-vero... Eu chiar voiam sa plec mai devreme, pe la 6 din bucuresti, pe motiv de cel mic... si acum m-am linistit... Deci avem ce face... macar o baie in mare

lavis74 [02.08.09 14:25:01] »

buna!

Astazi de dimineata ne-am intors de la albena, desi trebuia sa eliberam camera de abia azi la 12, noi am plecat azi noapte sa poata sa doarma copiii in masina.

Ce pot spune? a fost super!

Probabil la anul viitor vom alege tot Kaliakra-Albena. (daca ne tin buzunarele - 14 zile, nu 7). A fost vreme frumoasa, ne-am odihnit, ne-am distrat, totul de nota 10. De fapt doar camera a fost de 9, 5 pt. ca mi s-a parut cam stramt spatiul pt. 4 persoane. dar... ne-am descurcat!

Este concediul ideal pt. cei care iubesc marea, verdeata si linistea.

ATENTIE insa la siluete! eu m-am ingrasat 1 kg, sotul meu 5 kg iar fiu-miu vreo 3. Cea mica n-a prea mancat ca a facut rosu in gat de la sucurile reci.

Distractie placuta celor care vor pleca spre Albena, KALIAKRA! BYE!

Admin [02.08.09 14:54:33] »

lavis74, speram sa scrii la rubrica "IMPRESII", nu ca ecou la impresiile altcuiva... Ai fi avut astfel ocazia sai notele tale hotelului, poate fi important.

Daca vrei s-o faci, foloseste linkul ADAUGA IMPRESII NOI

Anturium, florinl, lavis74, soreno29, TheEagle, vero_vero*