ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.04.2012
ÎNSCRIS: 08.07.10
APR-2012
2 AD. + 1- COPII -- v: 10,4

I-am cotropit, dar a fost super

Am plecat din 13 Aprilie si pe 16 s-a sfarsit (minivacanta). Stiam de Kaliakra si am pornit la drum aprioric numai cu impresii bune. Am fost 7 masini, nu am stat sa numar cati am fost. Ne-au intampinat cu sampanie (defapt era vin spumant).

La receptie erau 3 bulgari care s-au speriat cand am intrat toti in hotel dar ne-au repartizat imediat. Unele informatii (parcarea) au spus ca le rezolvam mai tarziu. Nu v-am spus dar am ajuns pe la 9,45 si ne-au cazat imediat. Am fugit rapid in camere cu bagajele si am iesit afara la distractie.

Nu am sa va pun poze cu hotelul caci sunt destule. Am sa va pun altele ca sa intelegeti atmosfera creeata de bulgari pentru romani. In hotel nu cred ca erau mai mult de 10% bulgari.

Camera impecabil de curata, aerisita (nu simteai miros de statut), cu de toate la baie. Nici nu am intrat bine in camera si imediat a venit un ospatar cu o farfurie cu fructe. Totusi se vede pe alocuri ca unele sunt cam vechi. Nu mai descriu camera caci altii poate au descris-o mai pe larg.

Masa: mancare la greu sau cum spunea cineva din grup "Astia vor sa ne omoare cu atata mancare". Multa, diversa, cu miel, somn, friptura, cozonac, oua, si fasole cu carnati, varza cu carne, supe, dulciuri, fructe, bauturi de multe feluri. Era imposibil sa nu gasesti ceva de mancat. Totusi, ultima zi de la micul dejun a fost cam tragica in sensul ca nu a mai fost la fel de variata si multa. In ultima zi, 16 Aprilie, hotelul se inchidea si se redeschide pe 1 Mai.

Distractie: Au avut o formatie de doua persoane cu unele melodii preinregistrate, altele un fel de karaoke, dar a fost SUPER. Formatia, canta de la ora 19 la 22.

Pe 15 Aprilie, s-a stricat sistemul de incalzire si ne-am pomenit in camere, fara sa cerem noi, un fel de calorifere electrice.

Cu toate ca nu am avut numai vreme frumoasa sa stam la soare, nu am avut timp sa ne plictisim.

Trimis de fanespoitorul in 17.04.12 14:40:36
Validat / Publicat: 17.04.12 18:32:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Veliko Tarnovo, Bansko, Sofia, Albena, Constantin si Elena, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 3813 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fanespoitorul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Toate masinile care se vad pe partea stanga, au fost ale noastre. Parcarea dinspre Arabela

webmaster39 [05.05.16 20:45:57] »

Autorul acestui articol a încărcat recent un al patrulea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

• Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Superior Hotel:

• pagină generată în 0.037862062454224 sec