ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.04.2012
ÎNSCRIS: 14.04.12
AUG-2011

ARTICOL ARHIVAT

In viata mea nu am mai intalnit asa ceva!!! oribiiil!!!

In acest hotel de groaza ne-am cazat anul trecut in vara.

Cand m ajuns acolo, doamna de la receptie a fost foare acra si a inceput sa comenteze in legatura cu parcarea masinii.

In fine, dupa ce am achitat, am fost dusi la camerele noastre care nu erau in incinta hoteluli, ci pe o strada imediat alaturata... camerele aratau SUB ORICE CRITICA!!! Peretii erau plii de mucegai, goangele umblau ca la ele acasa, IN BAIE IESEA RAHATUL altora pe scurgerea din mijlocul baii si mirosea numai a fecale... nu stiu daca va puteti inchipui cu este sa gasesti baia plina cu treaba mare, sa pluteasca intr-o baltoaca in mijocul baii.

In camera mai un fotoliu verde rupt si murdar... sub orice critica, parca fusese luat de la gunoi; mini frigider ruginit si care curgea (nu il puteai baga in priza pentru ca te trezeai cu o baltoaca in camera)... camera era MIZERABILA: perdelele erau murdare si prafuite, asternuturile murdare, prosoapele murdare, praf si mizerie pe gresia de doi lei din camera. Nu era nici macar un covoras, doar o gresie ieftina, sparta si murdara.

Baia, pe langa faptul ca era mereu plina de fecale (pur si simplu calcai in ele), mai era si murdara. la dus era o perdea verde si plina de mizerie, sfoiag si grasime; cabina de dus era facuta din gresie sparta si jegoasa (am fost nevoita sa imi fac dus cu papuci in picioare); wc-ul era murdar de fecale, oglinda imputita.

Vazand cosmarul numit "camera", evident ca m-am dus la recepte si m-am plans, m-am certat cu ei si le-am cerut sa imi returneze banii (pe care ii platisem prin ianuarie pentru rezervarea mizeriei de camera... nu va puteti inchipui cum era, niciodata nu am vazut asa ceva!!!). Evident ca nu au binevoit sa imi returneze nici un leu, ba chiar aveau tupeul sa imi spuna ca sunt cazata in una din cele mai bune camere (!!!).

Mancarea a fost sub orice critica... toti ne-am imbolnavit de salmonella si am fost nevoita sa stau 4 zile in jegul acea de camera. Am vrut sa plec, dar nu am putut intrucat nu am venit cu masina noastra si depindeam de prietenii nostri care erau cazati la apartament... luati aminte de ceea ce scriu aici si ganditi-va ca nu am nici un interes sa mint...

Trimis de adina7 in 14.04.12 18:11:02
Validat / Publicat: 14.04.12 19:22:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: melia grand hermitage

VIZUALIZĂRI: 3066 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.04.12 19:18:34]

Conform politicii site-ului, articolele cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (daca timpul alocat editarii a expirat)

[14.04.12 19:30:53]

@adina7: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

alex_iasi
[14.04.12 19:41:40]

par citate din filme de groaza ce descrii tu acolo. Din pozele postate de alt utilizator se deduce clar ca ai dreptate in privinta camerelor, gresiei, perdele etc. Totusi cine evalueaza aceste locatii, cum poti sa oferi 4 stele pt asa ceva?

neimportant
[14.04.12 19:50:43]

Uaauu!... De gustibus...

Ce as mai trancani cu matale, te vad ca esti si olteanca de-a mea, dar e Saptamana Mare si ma abtin.

Una de-a noastra tot cred ca merge: "Fie painea cat de rea, tot mai bine-n tara mea".

Regret ca ti s-a-ntamplat asa, dar parca as fi vrut sa vad niste poze din ghetoul in care ati salasuit.

Bine ar fi fost sa citesti ceva inainte despre locatia in care urma sa va petreceti concediul, impresii obiective.

Larissa
[14.04.12 21:57:17]

Cu atâtea fecale mi-a pierit cheful de cozonaci. Cum ai reușit să plătești în avans fără să citești despre locație? Cât a costat această terapie masochistă?

[15.04.12 19:26:25]

@larissa2012: pentru mizeria aceasta de hotel am platit in jur de 450€, 6nopti... cat despre citit, ce pot sa spun, regret acum ca nu am facut-o... Imi pare rau ca ti-am stricat pofta de cozonaci dar te rog sa ma crezi ca nu puteam sa nu scriu acest review.

[15.04.12 19:31:28]

@alex_iasi: Nu stiu cum a primit 4 stele... acest hotel trebuia sa fie evaluat si inchis, nu sa i se acorde 4 stele!

[15.04.12 19:40:59]

@zapacitu: Intr-adevar... ce bine ar fi fost sa citesc alte impresii... a fost greseala mea, dar nu o voi mai repeta! Sincer, am fost atat de suparata si dezamagita si apoi slabita incat nu m-am gandit sa fotografiez camera groazei...

johann
[17.04.12 11:55:48]

din pacate acest hotel este folosit de catre agentiile de turism din tara ptr a pacali oamenii. i-mi pare rau ca nu ai citit la timp pataniile mele din acest "minunat" stabiliment. si acuma cand ma gandesc la ce am patit acolo mi se intoarce stomacul pe dos. pe viitor, daca mai doriti sa mergeti in Bulgaria, va recomand sa alegeti Albena, hotel Flamingo. e singura locatie gasita de mine in Bulgaria si care merita banii.

adina7, alex_iasi, johann, neimportant
Alte impresii din această RUBRICĂiHot@l / iHotel (ex Club Strandja) :