Pensiunea 'Voroneţ Residence'

Avatar antonraluca
DIN timisoara
înscris/ă în 12.04.12
APR-2012

Nu confundati stele cu margarete

Nu este locatia potrivita pentru turisti pretentiosi. Am nimerit aici, venind dintr-un hotel de 5 stele din Sinaia si dupa o nospte ne-am intors din nou la Sinaia pentru ca mai aveam 5 zile de vacanta si nu vroiam sa le irosim.

Am crezut in cele 4 stele ale Voronet Residence, dar nu am stiut ca este vorba despre o altfel de clasificare. Nu sunt 4 stele, cu siguranta sunt 4 margarete, daca sunt intr-adevar 4. O unitate de cazare de 4 stele are in primul rand balcoane la incaperi, curte amenajata, baie de o anumita suprafata in care sa nu existe mirosuri "imbietoare", mocheta peste tot, LCD-uri (banale in ziua de azi si mai ales pentru 4 stele) si in niciun caz, intr-o locatie de 4 stele nu se afuma suncile si slaninile in spatele hotelului, la o foarte mica distanta de ferestrele camerelor celor cazati. Nu poate fi vorba de 4 stele!

Impresii încărcate de antonraluca in 13.04.2012 21:43:49

Validat / Publicat: 13.04.12 23:51:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Sinaia-Ioana Hotels, Sinaia-Casa Teo, Sinaia-Foisorul cu Flori
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Tenerife, Antalya, Suedia, Franta, Danemarca

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (antonraluca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  -1 PMA (din 1 voturi) nota2

- pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[14.04.12 09:05:14]

Nu cred deloc in "filozofia" ta cu privire la ceea ce trebuie sa includa o unitate turistica clasificata la 4 stele. N-ai mai vazut hoteluri de 4 stele fara balcoane sau cu gresie in camere? Eu am vazut cateva... mai multe de fapt.

Clasificarea este data de numarul serviciilor oferite de acel hotel, mai precis, pentru un hotel de 4 stele trebuie sa existe minim 18 servicii oferite turistilor.

Este nedrept sa scazi nota hotelului pentru faptul ca nu ai avut dotarile amintite de tine, insa mi-ar fi placut sa citesc mai multe amanunte despre pensiune, servicii, tarife, drumul pana acolo, tot ceea ce ar putea ajuta ca un turist mai putin pretentios sa-si petreaca vacanta sau un wk. acolo.

Apropo, bine te-ai atasat comunitatii!

[14.04.12 16:23:05]

@alex_iasi, te-as ruga sa reformulezi ecoul de mai sus, sters intre timp. Mai avem cateva ore pana primim in casele si sufletele noastre lumina care aduce mai multa bunavointa si iertare. Sarbatori cu bine!

- alex_iasi
[14.04.12 19:31:52]

@webmaster: Asa e, ar trebui sa fim mai buni in perioada aceasta. Toti, inclusiv autoarea scurtului rewiew. Ce-am vrut sa spun mai devreme e ca bucovina, gura humorului, voronet nu trebuie sa cada intr-o lumina proasta din pricina unor pretentii exagerate (parerea mea) referitoarea la o serie de aspecte ce apar sau nu apar la o pensiune. Cum am mai zis 4 stele la bucuresti costa mult mai mult decat 4 stele in zona turistica a moldovei... dar, pacat ca e loc de critica.

pagină generată in 0.0816719532013 sec