ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2009
JUL-2009
[?] AD. + 2 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Okey

Am fost la hotel ephesia 4* all inclusiv, cine doreste informatii ma poate contacta

Trimis de sniperm007 in 19.07.09 17:24:27

VIZUALIZĂRI: 1362 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sniperm007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[19.07.09 21:27:28]

Vrem sa mergem si noi la Ephesia, dar nu eram asa hotarati, insa dupa ce am citit ca toti sunt multumiti mi se pare o idee buna.

Cum sunt camerele? ?

As vrea sa stiu cum ti s-a parut personalul hotelului, si cum v-au tratat.

Cum este mancarea si in ce conditii se prezinta plaja?

Mersi mult

sniperm007AUTOR REVIEW
    [22.07.09 08:52:09]

Am fost cu autocarul. Drumul este groaznic de lung 22-24 ore. Autocarul nu f. elegant comparabil cu excursia din grecia.

Suntem foarte multumiti. Aproape toate camerele sunt cu vedere la mare, curate. Personalul e ok, serviabili, atenti. Mancarea e buna de toate felurile.

Plaja e f. aproape de hotel curata si ingrijita. Sezlongurile sunt o problema la piscina. Noi ne trezeam de la 7.00 si ocupam sezlonguri si la mare si la piscina. Dimineata stateam la mare si dupa amiaza la piscina (asa vroiau copii).

Nu rata Adaland-ul o nebunie. Daca vrei optionale, la receptie ai sa gasesti un plic cu numele unei ghide care vinde le vinde, cumpara-le de la ea, sunt mai ieftine (Simona o fata de treaba ne-a ajutat f. mult; am avut probleme cu fetita, am ajuns cu ea pe la o clinica particulara; asigurarea nu ne-a fost acceptata si a trebuit sa platim; fa asigurarea la allianz tiriac; ei spun ca acea asig. o accepta; noi am vut la coris prin bcr)

Seara puteti iesi in oras cu dormus-ul costa 2,5 lire de pers. Coborati la ultima statie si de acolo incepe centrul. Negociati f. mult cu turcii. Nu cumparati din prima. Daca te inters. aurul e scump; pt schimb ti-l cumpara cu 12-14 euro si ti-l vand cu 20-21...

Daca mai vrei inf. trimite un e-mail.

[24.07.09 22:45:11]

Mersi mult. Ai fost de mare caracter sa rasp, nu ca altii. Imi pare bine ca am ales Ephesia, cu toate ca niste prieteni de la o agentie ne bagau pe gat Vera Maria, si am citit pe forum lucruri nu tocmai frumoase.

Noi vom merge 2 familii cu 2 masini, si nu cred ca vom mai opri pe undeva (ca doar asta ne e meseria), si eram curios la ce ora ne putem caza. E un anume prog ?

In Alanya am ajuns la 11 si ne-au cazat.

Inca o intrebare, scuze: - Unde putem parca masinile?? Au parcare pazita, trebuie sa facem o rezervare online??

Daca nu stii detaliile astea, nu conteaza.

Iti multumesc din inima ca mi-ai rasp si iti doresc numai bine

ady_gb
    [27.07.09 11:41:20]

Acum am vazut mesajul tau, daca nu este prea tarziu iti pot spune si eu cate ceva.

Si eu am fost tot la ephesia in per. 01-08 iulie. A fost super ok din toate pct de vedere.

Ref la cazare si noi am ajuns tarziu (pe la 3 noaptea) si ne-au cazat in 10 min. Hotelul are parcare proprie, masina o lasi in fata hotelului si cheile de la masine le dai pers care asigura paza. Le mai muta ei masinile cand se mai elibereaza un loc mai bun sau cand vin autocarele in fata hotelului. Si noi tot cu dna Simona am discutat acolo ref la excursii si locuri de vizitat, a fost foarte amabila, prin ea am facut si rez la un hotel aproape de edirne cand ne/am intors.

sniperm007AUTOR REVIEW
    [27.07.09 14:26:43]

Noi am ajuns in jur de 10.30 si cazarea a fost in jur de 11.30-11.45.Cel mai bine este sa ajungi in jur de 11.00-12.00.Vacanta placuta.

[28.07.09 00:40:59]

Mersi mult!!!

O sa revin cu un review (sper sa fie de bine) dupa ce ne vom intoarce.

Sa auzim numai de bine si va multumesc pt informatii

ady_gb, luc_bv, sniperm007
    Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]: