ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2012
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 31.03.12
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII

Primesti mai mult decat platesti

Am fost la acest hotel la mijlocul lunii iunie 2011 cu autoturismul propriu cu inima putin stransa la ce vom gasi la acest hotel. L-am ales pentru pretul mic pe care l-am platit (470 euro/7 nopti) doua persoane si un copil, noi fiind fani ai naturii si ai excursiilor, astfel nu ne parea rau daca pierdeam mesele.

Fac acest comentariu raportat la pretul platit si nu la hoteluri de 2000 euro. Ceea ce am gasit acolo a fost mult peste asteptari. Hotelul este absolut superb, se vede grija pentru detalii in ceea ce priveste amenajarea lui interioara si exterioara. Mancarea a fost si ea peste asteptari (cine nu gaseste ceva pe placul lui este ori carcotas ori are un bucatar de 3 stele acasa). Hotelul se afla intr-o zona cu verdeata de unde se poate vedea atat marea cat si muntii. Ca minusuri pot remarca distanta fata de mare destul de importanta insa avei microbuze care te duceau si te aduceau gratuit la/de la mare. Pt noi nu a fost important asta deoarece plaja in statiune nu este prea grozava, in sensul ca este destul de ingusta iar apa nu are acea culoare albastra si claritate la mal. Am preferat sa facem plaja pe mare in croaziere si golfuri unde apa era incredibila. Este o statiune unde poti face o multime de excursii (calarie, scufundari, croaziere pe mare, cine romantice petrecute pe vas, parasailing, rafting, safari, inchirieri barci etc). Noi am venit aici pentru statiune si am facut cate ceva din toate astea si am avut norocul sa gasim si un hotel foarte bun la un pret extrem de mic. De asemena am explorat zona cu masina si am descoperit zone incredibil de frumoase, de la plaje virgine la porturi micute cu barci de pescari care seamana izbitor cu cele grecesti. Minusurile hotelului sunt putine, insa pe noi nu ne-au deranjat:

- animatia destul de slaba, eventual interesanta pt copii.

- ziua se serveau bauturile in pahare de plastic (mi-am dat seama ca motivul era de securitate in zona piscinei pt a nu te rani) insa seara se serveau in pahare de sticla.

- nu am primit in fiecare zi sampoane la baie (dar nici nu am cerut fiind dotati de acasa)

- nu primesti prosoape la piscina insa am cumparat de la un magazin din apropire la un pret f mic.

- distanta considerabila fata de plaja (cred ca peste 5-600 m).

Totusi raportul calitate/pret a fost mult pozitiv. Va recomand acest hotel daca puteti trece peste aceste minusuri. Pt alte informatii va ajut cu placere.

P. S. La intoarcere am facut un ocol pe la Sunny Beach unde am stat 2 zile la un hotel de 4 stele Kalina Garden. A fost horror. Evitati acest hotel pe care nici doua stele nu l-as clasifica si in care nu se putea manca absolut nimic (va puteti imagina un fel de mancare constand in spate de pui cu sos rosu la un hotel de 4 stele?).

Trimis de soso2000 in 31.03.12 15:48:16
Validat / Publicat: 31.03.12 18:16:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2943 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (soso2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.03.12 18:15:16]

@soso2000: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Poate ne incarci un review si despre experienta ta acolo.

Si ca sa-ti fie mai simplu, pentru a ajunge la pagina hotelului Kalina Garden este suficient sa dai click aici.

soso2000AUTOR REVIEW
[31.03.12 21:58:42]

@webmaster15:

Eu va multumesc ca existati si m-am simtit dator sa intorc acest serviciu comunitatii din care m-am inspirat in toate calatoriile mele si din care fac acum si eu parte.

In ceea ce priveste hotelul Kalina Garden voi face un comentariu desi am vazut ca toate review-urile de pe pagina hotelului sunt in aceeasi nota!

[31.03.12 22:05:00]

Da, da' nota ta personala lipseste. In fond, suntem cu totii unici in felul nostru.

Poate ai sa acentuezi in review-ul tau, aspectele mai putin atinse de userii ce au scris inaintea ta.

ologute
[22.06.12 15:39:58]

am rezervat si eu un sejur aici cu prietenii- suntem 3 familii- daca poti da mai multe detalii referitaore la:

plaja-are proprie? se poate merge la cettiabeach?

exista un bar la plaja?

-este AI peste tot la grand cettia sau au si un bar cu plata?

-conditiile de masa erau satisfacatoare? sau aglomeratie?

-noi am rezervat printr-o agentie care spune ca are rezervate camerele dinainte... eu am luat o tripla si 2 duble... exista loc unde sa cerem cazare in mod special? (adik vreun corp de cladire mai bun?)

si alte lucruri pe care le consideri interesante- multumesc anticipat-

ologute, RelyaV, soso2000
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Cettia Hotel: