ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.03.2012
    DIN: Resita
    ÎNSCRIS: 24.03.12
    AUG-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Sovata, un loc foarte frumos

In Sovata, am fost in vara anului 2011. Un loc foarte frumos.

Ne-am cazat la Hotel Hefaistos, macarea a fost buna dupa parerea mea. Dar sa lasam detaliile.

Lacul Ursu, am fost numai o zi la el. A fost foarte frumos, dar mentionez ca a fost o caldura... Ma tinut la suprafata, sa zic asa, dar nu atat de mult ca lacul de langa muntele de sare. In acel lac (nu mai stiu cum se numeste dar cred ca Lacul Rosu) nu putea deloc sa inoti, te tinea la suprafata, iar daca incercai sa inoti broasca, te scotea cu picioarele afara, si te baga cu capul in apa :)).

Din acel lac se putea lua namol, dar numai dintr-o anumita portiune. Nu stiu sa spun exact unde, dar tot pe langa lacul Ursu, era Lacul Parascheva, care este lac dulce.

Cum lacul este mai ''tanar'', si nu este inca sarat, in el traiesc pesti.

La Lacul Alunis nu am fost, dar, cand l-am vazut, nu arata rau.

Pot sa spun ca la Lacul Ursu, dimineata, dar nu numai, era o coada imensa.

La hotel, a fost foarte bine, servicii bune, nu am ce zice.

Pot sa spun ca era un trenulet care te ducea, cam prin toata statiunea. In caz ca imi mai amintesc ceva, mai scriu.

Daca am greseli de ortografie, ma scuzati, am scris in graba.

Trimis de mereuinvacanta* in 24.03.12 11:31:32
    Validat / Publicat: 24.03.12 12:35:22
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SOVATA [MS].

VIZUALIZĂRI: 2682 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mereuinvacanta*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.03.12 11:54:19]

Articolul fiind scris de un utilizator sub 16 ani, va fi publicat fara note.

Notele vor fi resturate dupa mutarea in noua sectiune preconizata a fi infiintata in viitor pe site - AmfostAcolo jr.

balasa violeta
    [24.03.12 15:13:02]

Felicitari!

Imi place numele "mereuinvacanta"! Iti doresc cat mai multe vacante reusite!

Am cam ametit un pic de la un lac la altul, de la unul sarat la unul dulce, la altul tanar dar cu pesti.

"La Lacul Alunis nu am fost, dar, cand l-am vazut, nu arata rau. " aici cum stau lucrurile? Ai fost sau nu ai fost?

Te asteptam cu drag sa ne mai scrii! Ai preocupari frumoase.

mereuinvacanta*AUTOR REVIEW
    [24.03.12 15:50:48]

Buna @balasa violeta,

La lacul alunis nu am intrat in apa, asa l-am vazut cand m-am plimbat.

balasa violeta, mereuinvacanta*
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Sovata: