ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Locatie superba, servicii slabe

trebuie sa spun ca acesta a fost un weekend de relaxare dar din pacate am ramas cu un gust amar.

cu parere de rau (sunt adoptat de valcea si iubesc aceasta zona) dar serviciile nu sunt la inaltimea zonei. trecand peste faptul ca in acea perioada (estivala, de concedii) se repara un viaduct, adica un pod de pe valea oltului dinainte de brezoi (ruta valcea -sibiu) si am facut 3 ore cand in mod normal faci o ora, am ajuns pe la ora 19 vineri seara.

cazare imediat 3 camere curat, ok intruna din camere era o problema la o priza din perete din acea cauza nu mergea tv dar nu a fost o problema majora. la masa de seara am fost serviti cu o tarie din partea casei, masa buna de efect dar personal insuficient. aici incep doleantele noastre.

in biletul luat prin agentie am platit cazare cu micul dejun asigurat si o demipensiune in valoare de 60 lei de persoana; adica 30 pentru fiecare masa. niciodata, nici macar la plecare nu am vazut un meniu, o lista de preturi, nimic. meniul era invariabil acelasi iar ca sa ne intelegem intrebam ospataritele daca ne mai incadram si la o bere sau o palinca. nu este normal asa ceva nicaieri nu am intalnit asemenea restaurant, toti cei cazati in complex erau socati si nedumeriti. abia la final cica faceau un calcul pe camere si rezulta o suma de plata. cu prima noapte (ciudat a plouat la munte noaptea) a venit si problema cazarii in aceeasi camera cu priza, ploua din tavan, nu mult dar acea picatura chinezeasca nu ne-a prea lasat sa dormim pe cei mari. a doua zi am anuntat aceste probleme unei domnisoare director, cred, foarte draguta si foarte zambitoare dar atat din pacate.

nu au un personal de intretinere, erau 2 fete vineri seara ca si ospatar in conditiile in care era totusi aglomerat iar sambata a mai venit o fata dar tot erau depasite. colac peste pupaza desi plouase cu o noapte in urma sambata era vreme de baie si plaja si aici ai loc de asa ceva. dar stupoare trebuie sa platim pentru folosirea piscinei! desi nu contabiliza nimeni cine esti si cati din camera folosesec piscina (parca era 25 lei de persoana) bani in care nu aveai asigurat nimic, nici sezlong nici prosop nici umbrela; doar apa din piscina. la sfarsitul sejurului te intreba daca ai folosit piscina, daca ai fost la calarie daca te-ai dat cu tiroliana si in functie de ce treceau cele trei fete foarte aglomerate in fisa camerei tale plateai tot ce a fost extra. in conditiile in care am avut bilet prin agentie cu cazare si masa, o a treia masa am platit-o la nivel de grup iar piscina si terenul de fotbal in oferta agentiei erau ca si servicii fara plata, totusi ne-au mai cerut 130 de lei cica pentru piscina.

dupa o scurta discutie am platit 50 de lei pe care l-am considerat un bacsis pentru acei oameni din complez care muncesc pe rupte si au parte de scandal din partea patronului.

bineinteles ca nu puteam sa ratam asa ceva, o cearta intrea patron si angajati. care patron este vizitat sambata la amiaza in timpul orelor de liniste de doi amici pasionati de muzica data la maxim pe terasa.

superb.

Trimis de nickname77 in 17.03.12 10:29:24
Validat / Publicat: 17.03.12 11:48:27

VIZUALIZĂRI: 1656 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nickname77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

nickname77
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Valahia [Păscoaia]: