ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2012
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 06.08.09

Povestea AFA merge mai departe...

Un nou vis mi s-a implinit: mult asteptata si atat de dorita a doua intalnire AFA “face to face” cu o mare parte dintre prietenii mei deja cunoscuti dar si cu multi altii stiuti doar virtual, prin scrierile si pozele lor frumoase de pe site-ul marii noastre familii AFA.

A trecut deja o saptamana m-am intors Au trecut doar cateva zile de cand m-am intors din aceasta calatorie marca SUPER AFA si inca nu-mi gasesc cuvintele potrivite pt. a reda ceea ce inima si de altfel, intreaga mea fiinta a trait in cele 3 zile la Tarlungeni, cu voi toti, dragii mei. Parca mi-a luat Dumnezeu toate vorbele sau mai bine zis, cuvintele si m-a lasat prada doar simtamintelor si atat. Straniu, nu?! este o stare tare ciudata pt. mine, eu care sunt o vorbareata inascuta, acum sa nu pot zice sau scrie mai nimic...

Inima imi sopteste amintindu-mi ca am trait din nou alte si alte intense si atat de frumoase momente impreuna cu voi. Aici, la Tarlungeni, dupa parerea mea, a fost mai diferit decat la prima noastra intalnire. Asa simt eu; acolo nu ne stiam deloc unii cu altii, legasem doar prietenii virtuale si “frigeam” in dorinta de a ne vedea “in oase si carne”. Dupa eveniment au fost mii de explozii de fericire, s-au scris epopei intregi (cei “mici” veniti mai de curand pot lua la rasfoit foiletonul “Piatra Mare” de la Poiana Brasov). Acolo s-au legat adevarate si frumoase prietenii…unele poate chiar pe viata.

Ei bine, dragii mei, acum, dupa aceasta a doua intalnire, randurile membrilor din familia AFA s-au marit, cei care ne stiam deja, duceam dorul revederii dar si marea dorinta si curiozitate de a-i cunoaste si pe cei mai noi veniti. In plus, aici la Tarlungeni am fost doar noi, afa-istii si eu consider acest fapt un atuu in plus. Acum am avut intr-adevar ocazia sa ne distram in familie. Si, precum se zice ca D-zeu nu doarme niciodata si ca da intotdeauna dupa sufletul omului, asa este: cu totii am fost binecuvantati de o vreme minunata de primavara timpurie: chiar daca vineri la plimbarea prin Brasov a fost ceva mai frig, soarele si cerul de acel albastru infinit ne-au insotit in toate zilele. Iar sambata, in ziua cea mare a fost chiar cald si duminica la fel. Avem cu totii un suflet mare si curat, asta este deja o certitudine. De fapt eu am observat ca nu oricine poate exista si rezista in familia AFA; aici sunt numai oameni cu totul deosebiti, nu ne leaga doar dorinta de a scrie si a posta poze frumoase. Nu, aici fiecare este special in felul lui, este iubitor de frumos, are un suflet cald si voios, este mereu zambitor, chiar si tolerant. Si doreste mereu sa ajute. Cu totii suntem o entuziasta gasca de mari inimosi, de frumosi si de voiosi… Asta nu mai zic, ati vazut si singuri. :)

Nu-mi vine sa cred ca cele 3 zile au trecut ca un iures infierbantat si trait la maxima intensitate nu numai de catre mine cat si de voi toti cei care ne-am intalnit inca de joi, cand am pornit petrecerea; la care s-au adaugat cei veniti in cursul zilei de vineri, cand am continuat petrecerea :) si apoi ne-am intregit familia sambata cand chiar am facut-o din nou lata, lunga pana spre ziua si…daca era dupa noi, poate ca ar fi continuat si acum.

Si aceasta intalnire de la Tarlungeni, la hotelul Perla Ciucasului, a dus pt. unii dintre noi la consolidarea unor relatii deja faurite dinainte dar mai ales a dus la formarea de noi si noi prietenii, care imi doresc din suflet sa se lege pt. toata viata. Iata cum acest site de turism se metamorfozeaza prin noi insine intr-o comunitate atat de distincta si cu totul speciala avand numitorul comun turistul-om si poate face dintr-o relatie de prietenie inceputa virtual sa devina o prietenie reala. E cel mai frumos lucru din viata unui om sa aibe cat mai multi prieteni, nu credeti si voi? Caci ce poate fi mai minunat decat adevarata PRIETENIE!!

Distanta se pierde atunci cand se nasc prietenii adevarate, atunci cand exista adevarata dorinta de a fi cat mai aproape si de a ne simti cu totii o MARE FAMILIE, familia lui Cornel, AmFostAcolo!!!

Cu adevarat AMFOSTACOLO cu totii, cei care am reusit sa venim, am vibrat la unison, am dansat, am cantat, am inteles perfect ce inseamna spiritul adevarat care ne-a legat inca din viata noastra virtuala, cand se scriem impresii si ecouri. Acum am reusit sa fim cei adevarati, cei reali, cei ce suntem asa in fiecare zi din viata noastra; niste oameni buni, sinceri, respectuosi, niste adevarate valori. Ce mai atatea cuvinte; suntem NOI!!!

Ce s-a petrecut la aceasta intalnire a fost perfect, cel putin din punctul meu de vedere. Organizarea a fost la superlativ, Cornel, pepsi70ro si draga mea blonda desteapta si moldoveanca pe deasupra, Sanziana au facut ca totul sa fie perfect, pt ca noi sa ne simtim excelent si sa nu ne lipseasca nimic. Patronul hotelului, Costel (imi permit sa ii spun pe nume, pt ca am “consimtamantul” lui si, vorba lui, suntem amandoi “sfinti” in aceeasi zi :)) este un om de milioane, de gasca, glumet foc, dar si tare muncitor si ospitalier si un foarte bun organizator, impreuna cu toata trupa lui de la restaurant si fetele cu curatenia in hotel; pentru toti cei care au participat la organizarea acestui eveniment, eu le multumesc din inima inca o data si ma inclin in fata lor cu JOS PALARIA!!!

Vineri, la turul pietonal, am avut un autentic ghid turistic in persoana lui krondia. Draga mea brasoveanca, iti multumesc mult pt. toate indicatiile turistice si plimbarica noastra prin Brasov, ca si pt. organizarea pranzului de la restaurantul Transilvania.

Sambata, la festivitatea de premiere, am ramas super incantata de “speech”-ul blondei ca si de vocea calma si domoala a lui Cornel. Mi-a placut mult cadoul-surpriza facut lui Cornel, cu ajutorul lui pepsi si al lui cristian_3000, daca nu ma insel. Mi-au placut diplomele de calator (super diploma) ca si cea de excelenta…Si cupele mi-au placut, de la cele mai maruntele pana la cea mai “zvelta”, care a fost la inaltimea castigatoarei.

Petrecerea a fost din nou, cel putin pt mine, de vis, un vis dorit si care s-a implinit…nu numai pt. mine, cred eu ca si pt. voi, nu?! Totul a decurs atat de firesc, de natural, de frumos si elegant. Am vorbit de toate pt. toti, am socializat fiecare cat am putut, dar cu siguranta fara sa fi reusit fiecare dintre noi sa ne putem imparti spre toti. Acesta ramane un mare off al meu…si sunt convinsa ca si al vostru…Dar nu-i nimic, sa fim optimisti sa sa ne dorim un nou “rendez-vous” si vom reusi cu siguranta!

Mi-a placut spectacolul realizat de acele tinere cu parada modei si dansuri, spectacol din partea casei. Mi s-a parut cam lung la un moment dat dansul mai meserias al cadanelor mai "coapte", dar asta e pana la urma...

Eu m-am simtit extraordinar, in pofida unor probleme de sanatate, nu le-am mai bagat in seama, am dansat in draci, nu m-am lasat deloc; am chiuit in continuare, chiar daca ragusisem inca din prima seara de la primele chiuieli dar ce mai conta?! Am reusit sa realizam o placuta si distractiva tombola si mult dupa miezul noptii am dat-o intr-un mix cenaclu-karaoke ad-hoc, ce ne-a trezit din amorteala si am participat cu totii, fiecare cum s-a priceput. Si tare super ne-a iesit!

Totul a fost minunat! AmFostAcolo fericiti cu adevarat! S-a vazut, s-a simtit toata aceasta energie pozitiva emanata din fiecare dintre noi.

Ma bucur nespus ca m-am revazut cu: Cornel, amero, pepsi, Sanziana, krondia, DanaNecula, Cristina65, georgiana, artemisa24, Dragos (cu Iubi pe care am sarbatorit-o cu o bucurie imensa), Arinuca, roth, adryana, mecut, TORA INGRID, BogdanDSN, Costi, Cristian_3000.

Dar sunt de-a dreptul incantata ca am cunoscut “live” alte persoane, multe atat de dragi mie si stiute doar virtual, prin scrierile si pozele lor, precum: Larissa2012, kmy, Balasa Violeta, adri-nico, spezam, bog68 (trubadurul cu chitara…), mocuta, mimisor, Alina53, urjanclaudiu (omul muntilor), EdithSimon, TraianS (care a reusit sa “AFA-izeze” cipriotii lui :)), Dacibeze, Maryka, iulian68, ARA, grecudoina, lucsim, marbostgms (caruia i-am “suflat” sticla cu palinca la tombola :))), geosler, magdalena si poate au mai fost si altii pe care, sincera sa fiu, nu mi-i mai amintesc acum si imi cer scuze pt. omisiune.

Dar nu ii pot uita si chiar au fost in gandul meu cei pe care ii cunosc deja real, ii indragesc atat de mult si acum, la Tarlungeni nu au reusit sa ni se alature. Chiar mi-a fost atat de dor de voi toti, dragii mei prieteni: Trandafir1970, ionescunic, pacurarcris, a. sr, mariana. olaru, Cristian_h, Diaura, EladaSagapo, Alex_Macedo, mariana, geni, Andox, lizuk. Sa stiti, ca atifostacolo in inima si in gandul meu…

Si nu in ultimul rand mi-as fi dorit enorm sa ii cunosc real pe: dorgo, Alina Morar, Michi, motaneata, iulianic, Lumis66, sandu53, popescu. borsa, biancuta, pe creivean in mod special, alinapopi, romanca noastra ce ne scrie din Spania sau Pami, care ne scrie din Germania, si multi, multi altii.

Doamne, sper si ma rog Tie sa reusesti odata sa ne aduni pe toti, absolut PE TOTI!!! Sa fim o data acea familie unita si sa putem striga cu totii intr-un singur glas: AMFOSTACOLO CU TOTII CU ADEVARAT!!!

Eu va multumesc tuturor pt. ca existati si pt. ca am avut marea sansa sa va cunosc, real sau virtual! Imi doresc din toata inima ca AmFostAcolo.ro sa dainuie peste timp.

Cu mult drag pentru INTREAGA familie AFA,

Ileana

Trimis de ileanaxperta* in 14.03.12 21:46:56
    Validat / Publicat: 14.03.12 23:16:27

VIZUALIZĂRI: 2945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 amero, Cristina65 cu sotul ei, Radu, Arinuca si mai departe este Iubi a lui Dragos
    [1 PMA]
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 2001 PMA (din 43 voturi)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmaster15 [14.03.12 23:15:42] »

@ileanaxperta&@all

Colega @larissa2012 a solicitata echipei tehnice sa nu se admita pe sait fotografii in care apare si ea. Din acest motiv am blurat fotografiile incarcate la acest review, insa va rog, ca de acum inainte sa nu mai incarcati la review-uri fotografii care sa o contina pe colega @larissa2012.

Multumesc pentru intelegere!

adri-nico [14.03.12 23:30:52] »

fata mea,

da' cite zile ai dormit tu de a trecut o saptamina? la mine e abia mercuri...

balasa violeta [15.03.12 00:00:10] »

Ileana are dreptate adri-nico, dar si tu! Eu, cred ca a trecut un an! Hai, nu ne intalnim?

Doamne, atat de mult te-am indragit... daca si domnisoara iti seamana, esti o mama fericita! Esti un om deosebit si meriti tot ce este mai bun in lumea asta!

Alex_Macedo [15.03.12 07:56:03] »

Na... ca acum am ajuns si la tine acasa, prin vreo biblioteca pentru ca tu ca si ceilalti ai primit o... diploma de calator!

Ma bucur ca ti-a placut!

Bravos pentru review si multumiri de aducere aminte a "trupei" de la Piatra Mare.

Sa ne traiesti!

santana* [15.03.12 08:00:16] »

Of, Larisa, Larisa ce îmi faci tu mie! Acum cînd începusem şi eu să simt furnicături pe la vertebrele C3 şi C4 ai cerut banarea feţei!

Aşa, şi 2: Îmi spune şi mie cineva cînd şi de ce s-a modificat regulamentul? Era vorba de un concurs la un moment dat (acela în care eu nu-s înscris, tocmai de aia îmi permit să întreb) de ce aceste reviewuri beneficiază de sistemul de punctare cot la cot cu cele cu adevărat turistice? Nu trageţi în mine, ştiţi bine că vă iubesc, nu am dat cu parul. E doar o întrebare de bun simţ.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
    iulianic [15.03.12 08:58:25] »

@ileanaxperta: Iti multumesc pentru ca m-ai inclus in lunga ta lista de prieteni AFA. Acest lucru valoreaza foarte mult pentru mine.

@santana: Te rog, manajeaza-te! Prea multe intrebari dau dureri de cap. Stii bine ca orice regulament, orice lege, are si exceptii. Uite, de exemplu eu am scris un review turistic la care i s-au anulat PMA pentru ca trata despre un hotel vizitat cu mai mult de 3 ani. Corect! S-a respectat regulamentul, dar nu si pentru alte reviews-uri in situatii identice, scrise in aceeasi zi. Eu ce sa mai cred despre regulament? L-am salvat, l-am printat, l-am citit si… am ramas cu dureri de cap.

Pentru Tarlungeni merita facuta o derogare. Prea mare a fost bucuria intalnirii si prea mare evenimentul.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    santana* [15.03.12 09:05:37] »

Ileana, săru'-mîna... Are cineva adresele de mail sau măcar telefoanele folcloristelor din fotografii? ... Am făcut 29 de ani, e cazul să mă căsătoresc şi eu, nu de alta.

bog68 [15.03.12 09:27:13] »

Ileană dragă, mi-a făcut o deosebită plăcere să te cunosc și pentru asta îți mulțumesc.

Știi care este puntea ce ne-a ,,legat"?

Un simplu ,,Re bemol".

ileanaxperta* [15.03.12 10:02:39] »

Va multumesc tuturor pt. aprecieri si pt prietenia voastra!

In alta ordine de idei, aseara cand am scris, sunt convinsa ca eu eram bine "dusa" ACOLO si @adri-nico are dreptate; am facut o confuzie "temporala"...

De aceea rog un dragalas web sa modifice inceputul paragrafului 2 astfel: "Au trecut doar cateva zile... de cand m-am intors"... caci asa este corect. Cu siguranta ca eu m-am gandit ca a trecut o sapt. de cand mi-am facut bagajele sa plec si acum deja sunt acasa si scriu despre eveniment...

Asta e... varsta incepe sa-si ceara tributul ei... nimeni nu scapa, asa ca nu va bucurati copii! )

Am corectat în text.

@violeta, stiu ca ma repet dar acesta este adevarul: sunt fericita si privilegiata ca te-am cunoscut "live", esti o comoara vesela si stii sa te distrezi la max. Deci, esti de-a mea...

@Alex, chiar mi-a fost dor de tine si de vechea "garda". Te rog data viitoare sa strigi "Prezent".

@santana, simpatic ca intotdeauna... dar sotia ta stie de planurile tale de mariaj?!... ) Pacat ca nu ai venit, distractia ar fi fost cu siguranta mult mai "spices". ) La multi ani! fiule caci tare tanar si nelinistit mai esti! te pup!

@bog68, pt. ca si tu esti "capitalist", poate la un viitor rendez-vous prin capitala, facem si de un si bemol... dar major, asa, sa ma complicam putin atmosfera )

Si DA, azi este ziua de joi, cand sapt. trecuta am pornit la drum si ne-am intalnit la Tarlungeni... urma o noua fila de poveste AFA... offfffffffffffff!!!

@iulianic, m-as fi bucurat nespus sa te cunosc pe tine si cei absenti, dar sa fim optimisti si sa visam la o noua intalnire.

Numai bine va doresc tuturor si astept noua fila de poveste AFA dar cu totii prezenti la datorie (a se citi distractie!).

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
    adryana [15.03.12 11:46:39] »

@ileanaxperta, am apreciat dintotdeauna la tine sensibilitatea si caldura cu care scrii. Iti doresc un an plin de bucurii si vacante pe masura sufletului tau.

webmaster13 [15.03.12 12:04:51] »

balasa violeta [15.03.12 12:28:37] »

Haideti la dans! Webmaster ne iubeste! Am dat boxele la maxim. Sunt singura acasa si dansez...

georgiana [15.03.12 14:14:23] »

''Luati vinul de pe masa''!

Cine isi mai aminteste a cui replica este aceasta?

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA [15.03.12 16:10:58] »

Draga Ileana, ti-am spus inca de la Brasov, daca folosesti imaginea patrupedului meu (P. 09) te dau in judecata Dar, ca sa te iert, gaseste un cavaler in Bucuresti pentru ea, face aproape 3 anisori si a inceput sa priveasca dupa baietei Dar vezi, sa fie aceeasi talie, culoare si neaparat parinti campioni cu pedigree.

Mi-a facut placere sa te revad si cred ca te-as lasa o zi intreaga sa-i faci poze lui Daisy, doar sa te vedem mai des.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    bog68 [15.03.12 16:23:23] »

@georgiana: Știu eu... dar vă rog, nu omorâți trubadurul cu pietre, folosiți bolovanii!

georgiana [15.03.12 16:32:21] »

@Bog 68,

Nu-ti fa griji, nu facem astfel de pacate grave in post! Ma bucur ca ti-ai amintit cat te-am necajit in noaptea de sambata, sau... in dimineata de duminica, mai bine spus!

bog68 [15.03.12 16:44:56] »

@georgiana:

Nu m-ai necăjit cu absolut nimic. În acele momente frumoase, alături de noi prieteni adevărați, cu siguranță nimeni nu a putut necăji pe nimeni. Totul a făcut parte dintr-un spectacol ce cu greu va putea fi uitat.

Mii de mulțumiri că ai fost acolo.

alinaro [15.03.12 17:28:27] »

Ileana draga, m-ai facut sa mi se zbarleasca pielea pe mine. De luni va tot citesc impresiile despre intalnirea din weekendul trecut, si nu va puteti imagina "invidia sanatoasa", cum ar zice spaniolii, pe care o simt in continuu. Vreau si eu!!! Sper ca data viitoare sa reusesc sa va cunosc si eu in persoana. Sunteti minunati!

Michi [15.03.12 18:35:57] »

Ileana, iti multumesc ca ti-ai adus aminte de mine desi tot anul trecut, din motive obiective, nu am raspuns prezent la afa. Ma simt si eu alaturi de voi citind tot ce ati scris. Am inceput sa va cunosc dintr-o poza, dintr-alta. Mergeti inainte copii! Sunteti extraordinari si chiar daca stau inafara terenului, gandul meu va urmareste pas cu pas.

Larissa [15.03.12 18:50:20] »

@ileanaxperta: Dragă ileana, văd că ți-ai găsit cuvintele repejor, și nu oricare vorbe ci cele mai alese și sensibile, ești o mare sufletistă iar la petreceri ești foarte tare, tu și dananecula, în special. Eu nu vă fac față, îmi trebuie mult antrenament ca să vă însoțesc și tot rămân cu mult în urmă. Sigur, să nu o uităm și pe Sânziana, ale naibii moldovencele astea, este?! Îmi pare bine că te-am cunoscut și, după cum se știe deja, îmi ești tare dragă! Acum mă duc să vizualizez cântările voastre, tu și vocea ta sonoră, regret că le-am ratat de data asta!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    Larissa [15.03.12 19:11:35] »

@santana: Dragă santana, n-o să comentez că pui gând rău unor minore, cele 3 dansatoare nu aveau 40 ani la un loc. Regret doar că ai refuzat să ne cunoști pe noi, majore (te) le site-ului, cele care depășim binișor suta de ani împreună. Te iert, totuși, pentru că C3 și C4 semnifică un sentiment de vină, înseamnă că iți pare rău că nu ai fost cu noi și că ai pierdut toată distracția!!! Și dragul meu, eu nu am cerut banarea tuturor pozelor, ci numai a câtorva în care apar ca și cum aș pune cătușe unui doritor de minore...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    ileanaxperta* [15.03.12 20:05:38] »

@web de serviciu, iti multumesc pt. corectare!

@adryana, multam mult atat pt. vorbele-ti frumoase cat si pt. stii tu ce. Nu voi inceta niciodata sa-ti multumesc nici tie si nici celorlalti care au facut poze la greu... Daca nu erati voi, eu eram acum cu mult mai saraca... Asa ma simt atat de bogata sufleteste ca va cunosc!

@Violeta, daca erai aici, in Bucuresti, te luam ca partenera sa mergem la un curs de dans ca tare mi-as dori!

@georgiana, dar de ce sa ia vinul de pe masa? ca eu si asa n-am baut nici macar un pahar plin... . De la tine cand primesc poze ca te-am vazut tare activa, asa cum esti tu mereu.

@alinapopi, draga mea, ar fi cu adevarat ceva extra sa reusesti sa vii odata la o intalnirea AFA aici, in tara. Iti dai seama ce ar fi pt tine, dar si pt noi sa te cunoastem live?! Te rog, vino! Eu te astept cu bratele deschise de pe acum!

@Michi, draga mea, doamna distinsa, ce m-as fi bucurat sa va cunosc in real, sa imi dati din puterea dv, pt. ca sunteti o mare luptatoare nu doar o mare calatoare! Diploma mea de calator vreau sa v-o dau dv! Imi doresc nespus sa va cunosc cu adevarat!

@larisa2012, ei, draga mea blonda frumoasa si desteapta foc, imi pare atat de bine ca te-am cunoscut cum nu-ti imaginezi. Sper intr-o frumoasa prietenie peste timp, te pup!

Tot binele din lume voua, tuturor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    georgiana [15.03.12 21:05:38] »

@Ileanaxperta,

In curand primesti poze de la mine, poate si-n seara asta, daca nu vine iute Mos Ene, pe la gene

Faza cu ''Ia vinul de pe masa'', ii apartine lui Bogdan, de cate ori noi o luam razna cu versurile si el nu gasea notele muzicale!

santana* [16.03.12 13:08:04] »

@Larisa2012

Uite ce lipsea din panoplie, alături de corsetul de piele şi bici: cătuşele! Hi, hi, hi nu cred că mă prinzi, că-s interzis pe "stadioane". Păi, bre, în altă ordine de idei, de ce primirăţi fătucele şelea dacă erau minorete?

Admin [17.03.12 09:46:05] »

@santana, ref la sesizarea mai veche: Dintr-o greseala a noastra (nascuta la randul ei dintr-un precedent), rubrica in care s-au incarcat aceste articole a fost creata intr-o sectiune turistica, si nu in una de discutii libere, mai putin turistice, asa cum ar fi fost normal.

Am corectat astazi aceasta greseala, mutand rubrica intr-o sectiune noua, INTALNIRILE AFA, cu caracteristici de off-topic turistic (nepunctabila).

Punctele obtinute prin voturi au fost anulate; doar superbonusurile au fost pastrate - nu m-a lasat inima sa le sterg.

webmaster15 [17.03.12 18:32:08] »

@iulianic

Ti-am raspuns, azi, in extenso, la aceasta problema, prin intermediul PM. Acea decizie a fost si este, in opinia mea corecta si motivata. Daca mai ai nelamuriri, PM-me. Hai sa lasam review-ul curat, fara a dezbate-n el probleme punctuale/tehnice.

Multumesc!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    a.sr* [19.05.12 19:41:57] »

a.sr*, adri-nico, adryana, Alex_Macedo, alinaro, balasa violeta, bog68, cristina65, georgiana, ileanaxperta*, iulianic, Michi, zapada*
    Alte articole din această RUBRICĂ2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]: