ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.03.2012
DIN: Ghimbav [BV]
ÎNSCRIS: 14.07.11

Si eu am fost acolo...

Intalnirea AFA- o mare reusita! Eu care sunt un membru mai nou, mai timid al acestei comunitati, am fost placut impresionata de invitatie. Nu as fi putut lipsi pt. nimic, imi doream sa cunosc pe cei despre care citisem deja atatea lucruri, vazusem deja atatea poze incat pe unii i-as fi recunoscut si pe strada. Da, am fost si eu acolo, impreuna cu sotul meu, ce-i drept noi am venit numai sambata, tocmai de aceea nu am apucat sa cunosc pe toata lumea, voi nu m-ati cunoscut pe mine, dar nu-i asa, asteptam cu nerabdare urmatoarea intalnire.

Am citit ceea ce ati scris deja, ma bucura nespus ca ati petrecut clipe asa de frumoase in zona minunata, in care si eu stau (Ghimbavul este cam la 20 km de Tarlungeni). Desigur, ca ati avut ocazia sa legati frumoase prietenii, copii au petrecut clipe frumoase in acest cadru natural, rustic. Pozele fac cat o mie de cuvinte!

Mai presus de toate astea, este insusi faptul ca acest eveniment ne-a legat pe toti, ne-a adunat din toate colturile tarii; am fost onorata sa fiu alaturi de oameni care au cutreierat lumea asta mare, in lung si-n lat, unde poate unii nici nu au visat, dar prin bunavointa voastra si a acestui site, am calatorit si noi prin ochii vostri.

Mii de multumiri organizatorilor, prin efortul vostru si al celor care au ajutat la crearea acestor clipe de neuitat si nu mai putin, prin participarea noastra, a tuturor, rezultatul a fost acolo... O mare familie AFA!

Trimis de maryka in 13.03.12 21:01:01
Validat / Publicat: 13.03.12 22:19:23

VIZUALIZĂRI: 1876 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P02 Am primit si diploma! Nici nu ma asteptam!
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 2002 PMA (din 28 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

adryana
[13.03.12 22:36:01]

@maryka, tot ce este important si frumos este ca toti care facem parte din aceasta familie AFA gandim la fel, traim toti aceleasi emotii. Asta este cel mai important si mai frumos.

balasa violeta
[13.03.12 23:20:43]

Foarte frumos ai scris! Imi pare nespus de rau ca nu am vorbit! Bineinteles ca la urmatoarea intalnire vom avea grija sa recuperam.

marykaAUTOR REVIEW
[14.03.12 00:34:44]

@balasa violeta

Da, multumesc, sper si eu ca la urmatoarea intalnire sa ne cunoastem mai bine! Imi propun sa fiu mai activa si pe site, atunci vom putea macar comunica mai bine.

@ adryana

Noi cand am ajuns la hotel (pe la ora 14) era tare pustiu, ne-a primit @sanziana, am crezut ca vom fi asa, cativa, apoi am aflat ca toata lumea e plecata prin diverse locuri; iar cand am ajuns in sala de conferinta, am gasit atata lume si incercam sa recunosc din poze pe unii, pe altii, apoi totul a decurs ca si cum toti se cunosteau de cand lumea! Fantastic! Nu? Acest lucru a fost posibil prin AFA! Este o asa minune ca in lumea asta cruda, mai sunt lucruri care-i unesc pe oameni!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[17.03.12 10:11:13]

Am primit multe mesaje (multe dintre ele chiar de la autori) prin care ni se sesiza ca reviews-urile despre Intalnirea AFA 2012 nu ar trebui totusi sa fie punctabile.

Totul provine de la o greseala a noastra (nascuta dintr-un precedent), prin care rubrica a fost creata la o sectiune turistica, si nu la una cu discutii libere, mai mult sau mai putin turistice.

Am reusit abia astazi sa gasesc timp pentru corectarea acestei greseli:

- am mutat rubrica intr-o sectiune noua, INTALNIRILE AFA, nepunctabila

- toate punctele obtinute au fost anulate - cu exceptia superbonusului

Cu multumiri pentru intelegere

adryana, balasa violeta, maryka
Alte articole din această RUBRICĂ2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]: