ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.03.2012
DE kmy
DIN: Jilava [IF]
ÎNSCRIS: 08.09.08

Am fost si eu acolo!

Cu foarte multa emotie pot spune ca ,,am fost acolo” si eu. M-am bucurat sa fiu alaturi de prietenii AFA, prieteni care mi-au fost intotdeauna de ajutor atunci cand am avut nevoie de sfaturi pentru a-mi face calatoria cat mai placuta.

Cel mai mult m-am bucurat ca am putut sa-l aduc si pe sotul meu in mijlocul ,,AFA-istilor” si astfel a putut sa se integreze si el si sa nu mai fie gelos ca-mi petrec un timp destul de lung sa scriu, sa vad ce-au mai scris altii, sa la dau votul meu celor care intr-adevar merita asta. Am fost uimita sa-l vad ca deja stia foarte multe nume de ,,cod’’ si putea sa asocieze si numele persoanei cu userul…

Daca pana sa ajung la intalnirea de 4 ani de la Tarlungeni nu cunosteam decat virtual multe persoane, am fost foarte bucuroasa ca am putut sa-i cunosc personal pe cei mai valorosi dintre ei.

Doream foarte mult s-o cunosc pe @ileanaxperta, deoarece am realizat ca intotdeauna am mers pe urma pasilor sai prin Belgia, am urmat itinerariile lui @TraianS prin Londra. La fel de mult m-am bucurat s-o cunosc pe @dananecula, @Dragos, @pepsi, @cristina65, @ larissa2012, @amero, @sanziana, @balasa violeta, @teea, @krondia si multi, multi alti prieteni virtuali. Am fost impresionata de faptul ca am fost recunoscuta de unii useri si felicitate pentru multitudinea fotografiilor cu diamante de la Amsterdam. Daca stiam ca se va organiza o tombola si obiectul pus de mine a fost ravnit de mai multe persoane luam de la Amsterdam – Cartierul felinarelor rosii - mai multe. La viitoarea calatorie prin Olanda voi tine cont de asta.

Am fost uimita de faptul ca am castigat la tombola un obiect despre Bulgaria tocmai de la @dragos, care m-a corectat ca gresisem intr-un review despre o fotografie din Veliko Tarnovo.

@Georgiana, care este prietena cu absolut toata lumea a fost la inaltime si cum intotdeauna a fost o norocoasa iata ca si la mult asteptata tombola iar a fost in fruntea clasamentului si ne-a luat mielul! Sotul meu are o curiozitate…l-a transat sau l-a luat intreg?

Am fost bucuroasa sa o cunosc si pe @magdalena, care sper sa ne impartaseasca cat mai multe impresii acum cand si-a ales sa-si urmeze vocatia si sa lucreze in turism.

Regretul meu a fost ca nu am putut sa cunosc cat mai multe persoane, pentru ca timpul a fost atat de scurt.

Vreau sa-i multumesc lui Cornel pentru organizare, dar nu in ultimul rand si lui Ovidiu care s-a straduit atat de mult ca totul sa fie perfect.

Pot spune ca nu am mai dansat si distrat atat de bine de foarte multa vreme.

Ideea domnului Costel – patronul complexului de a aduce acele micute dansatoare si prezentatoare de moda a fost aplaudata de unii si comentata de altii, dar cand te gandesti cata munca depun ele pentru ca dansul sa le fie perfect nu pot decat sa le felicit.

Vreau sa le multumesc si baietilor de la restaurant care au fost foarte atenti sa nu ne lipseasca nimic.

Despre camera de hotel pot spune in mare ca a fost la nivelul pretului platit, dar despre asta voi vorbi alta data.

Astept cu drag si alte mini sau maxi intilniri, mai ales cea preconizata in Delta Dunarii…

Ileana, sper sa te tii de cuvant si sa vad ca reusesti sa strangi cat mai multe persoane pentru a ne vedea prin Bucuresti. Dar te rog sa nu alegi Jaristea!

In speranta ca nu am suparat pe nimeni nu pot decat sa va multumesc ca m-ati adoptat si pe mine in aceasta mare familie AFA.

Trimis de kmy in 12.03.12 23:55:04
Validat / Publicat: 13.03.12 06:24:09

VIZUALIZĂRI: 3378 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P02 Am ajuns acolo cand inca mai era zapada!
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 42 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[13.03.12 07:07:43]

Noi iti multumim pentru participare, iar faptul ca te-ai simtit bine ne intareste convingerea ca efortul organizatoric nu a fost in zadar.

Speram sa ne revedem la viitoarea Intalnire AFA.

ionut73
[13.03.12 08:01:17]

Felicitari pentru distractie si voie buna!!! Citind randurile tale, ca de altfel ale tuturor, ma simt mai aproape de voi si de atmosfera calda a revederii!!!

O zi faina!!!

balasa violeta
[13.03.12 10:23:11]

Frumos review!

Virtual, am calatorit si eu citindu-te. Imi placi mult! Sper din inima ca nu te-ai suparat pe mine. Iti doresc cat mai multe calatorii, ca noi sa avem ce citi!

ileanaxperta*
[13.03.12 13:27:36]

Draga mea kmy, ma bucur nespus ca te-am cunoscut si "live" si ca am legat o frumoasa prietenie. Sunt de-a dreptul fericita ca am cunoscut noi membrii AFA, ca ne-am distrat la max, ca ne-am inteles perfect de parca ne-am fi cunoscut de cand lumea. Asta dovedeste inca o data proverbul care imi place mie cel mai tare, ca: "cine se aseamana se aduna"... Dar si ca Prietenia este cel mai minunat dar lasat de Dumnezeu pt. oameni... Deci, sa-l pastram si sa-l pretuim cat mai mult.

In mod cu totul special, ma bucur ca ti-am fost de ajutor si ca pasii tai mi-au urmat pasii mei prin Bruxelles si chiar Belgia.

Apropos, cand facem iarasi un Amsterdam? asa, intre noi, ca fetele?!... Discutia dar si lista ramane deschisa, da?!

Te pup si numai bine iti doresc!

magdalena
[13.03.12 20:36:42]

Ma bucur si eu ca ne-am cunoscut!

Petrescu*
[13.03.12 22:14:00]

Poate ca la urmatoarea intalnire va mai fi si un participant de aici din Ploiesti la intalnirea AFA, daca statutul, pozele si reviewurile imi vor acorda acest privilegiu.

spezam
[13.03.12 22:23:34]

Si eu m-am simtit extraordinar alaturi de voi!!

TraianS
[13.03.12 22:49:05]

@kmy

Ma bucur ca am reusit sa vorbim dimineata la micul dejun. Cred ca am plecat fara sa zic "la revedere", dar m-am mai dus incolo-ncoa... si m-am ametit. Am fost destul de ametit mai tot timpul Te rog sa ma ierti.

Ma bucur ca l-am cunoscut si pe sotul tau, pe care-l salut.

De cand ne-am intors de la intalnire si pe sotioara mea a prins-o microbul AFA si a inceput sa citeasca mult mai multe reviewuri.

Va salut si va doresc cat mai multe vacante frumoase, despre care sa ne povestiti si noua.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[14.03.12 14:54:15]

Si tu ai problema asta? Ma gandeam ca numai eu ma confrunt cu ea. Pana la urma a zis bine cine a zis, ca AFA este un drog si daca te apuci de el, nu prea mai poti da inapoi.

Sa ne vedem cu bine si cu alte ocazii

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
kmyAUTOR REVIEW
[15.03.12 22:27:02]

Am si eu destule fotografii de incarcat, dar mi-e teama ca unele persoane nu vor sa apara public si atunci astept confirmarile lor.

[15.03.12 22:33:09]

Eu vreau, vreau, vreau

Ai si pozele cu mine in costumatia lui Bin Laden?

vlado2
[15.03.12 23:06:03]

Exista mess pentru detalii, linguseli si schimb de fotografii. Sper sa revenim la turism curind.

[16.03.12 07:17:45]

@vlado2,

Probabil daca ai fi participat la Intalnirea de la Tarlungeni, ecoul tau ar fi fost cu totul altul. Ai fi constatat ca oamenii cu mult suflet pentru acest site, care s-au intalnit in urma cu o saptamana ar fi dorit ca acele zile sa nu se mai sfarseasca, o mare de prieteni calatori, care au asteptat foarte mult aceasta Intalnire, cam... de doi ani

Aceasta rubrica nu este una turistica, ci una de suflet si amintiri dragi, aici nu exista "linguseli", ci doar sensibilitate si multa caldura. Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, insa daca nu esti de acord cu ea, poti intoarce pagina si cu siguranta vei descoperi si "turism".

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
santana*
[16.03.12 08:01:42]

Ovidiu, Ovidiu tu mă cunoşti pe mine şi ştii ce mult îmi place şi mie comunitatea afa. Am citit şi eu cu plăcere şi cu regretul că nu am putut veni, dar am un mare semn de întrebare în căpăţîna asta a mea: de ce aceste amintiri dragi sînt în concurs, bre?

mecut
[16.03.12 08:21:30]

@petrescu

Din Ploiesti au fost patru participanti, dar cu cat mai multi cu atat mai bine...

ionescunic
[16.03.12 08:31:09]

Inteleg ca unora le pare rau ca nu au fost, si eu ma numar printre acestia, insa nu cred ca e in regula sa strici placerea si bucuria celor care au fost acolo.

Va citesc cu drag prieteni si ma bucur alaturi de voi la fiecare review si ecou scris!

balasa violeta
[16.03.12 09:40:23]

@vlado2, te rog sa ne ierti! Ai dreptate! Lasa-ne sa ne bucuram de ceea ce am trait, a fost un "fenomen". Gandeste-te ca 110 oameni, am gandit la fel in cele patru zile, nu ne cunosteam, ne-am bucurat, ne-am distrat. Tu ai trait asa ceva? Eu pana acum, nu si am 53 de ani. Data viitoare, sa spui prezent si sa scrii dupa aceea, daca noi am exagerat cu ceva.

@Petrescu, hai Prahova! Ne-au luat bucurestenii!

ileanaxperta*
[16.03.12 10:05:55]

Intalnirile AFA sunt INTOTDEAUNA destinatii turistice din multe puncte de vedere. De ce? In primul rand pt ca acestea se desfasoara intr-un spatiu turistic, nu? Si pt ca aceste intalniri reunesc live deodata cei mai multi oameni, turistii si scriitorii AFA, atunci cand ei se cunosc, interactioneaza real, leaga prietenii si discuta de toate pt. toti dar mai ales despre turism, calatorii, peripetii din vacantele lor, etc.

Asa ca, dupa umila mea parere, nu doar review-urile si ecourile scrise aici reprez. turism, ci mai ales TURISTUL insusi, deci "partasul" si "fauritorul" turismului, adica simplu spus, OMUL, care se bucura si este fericit, simtindu-se integrat intr-un tot unitar care reprez. acest site de turism AFA. Acest site nu este doar turism si atat, el este mult mai mult, este o comunitate, reprez spiritul tuturor celor de aici. Ce reprez. spiritul AFA? deja e prea mult de discutat si inteles. Veniti odata la o intalnire AFA si veti intelege cei care inca nu ati facut-o.

Si in alta ordine de idei: ce este rau in a te bucura de bucuria altuia? e chiar atat de greu de indurat? Atunci, dati pagina mai departe... aici sunt enorm de multe file turistice, dar si de suflet... deci, cred eu, pt. toate gusturile.

Numai bine si vacante de vis oriunde si oricand pt toti!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
[16.03.12 12:37:35]

@santana, sunt de acord cu tine, daca voi scrie un rw. despre Intalnire, voi cere retragerea pma. desi sunt retras din concurs.

Insa asta nu are legatura cu remarcile colegului @vlado2

[17.03.12 10:14:20]

Am primit multe mesaje (multe dintre ele chiar de la autori) prin care ni se sesiza ca reviews-urile despre Intalnirea AFA 2012 nu ar trebui totusi sa fie punctabile.

Totul provine de la o greseala a noastra (nascuta dintr-un precedent), prin care rubrica a fost creata la o sectiune turistica, si nu la una cu discutii libere, mai mult sau mai putin turistice.

Am reusit abia astazi sa gasesc timp pentru corectarea acestei greseli:

- am mutat rubrica intr-o sectiune noua, INTALNIRILE AFA, nepunctabila

- toate punctele obtinute au fost anulate - cu exceptia superbonusului

Cu multumiri pentru intelegere

kmyAUTOR REVIEW
[18.03.12 19:03:10]

@Admin: Multumesc. Din punctul meu de vedere este foarte corect. Noi cei ce am scris despre intalnirea de la Tarlungeni am vrut sa mai prelungim putin starea euforica pe care toti am simtit-o.

@Vlado 2: Te-am citit intotdeauna cu placere, te rog scrie si povesteste-ne in continuare din plimbarile tale si te rog n-o face numai pentru puncte si premii!

@all: va iubesc pe toti si o sa postez fotografiile cat de curand.

Ovidiu, dansam alaturi de voi si nu cred ca sotul meu s-a preocupat de fotografiat. LA MULTI ANI!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

balasa violeta, ileanaxperta*, kmy, magdalena, mecut, Petrescu*, spezam, TraianS, urjanclaudiu, vlado2
Alte articole din această RUBRICĂ2012 Întâlnirea AFA - Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV]:

• pagină generată în 0.064152002334595 sec