ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.03.2012
ÎNSCRIS: 07.03.12
JUN-2011
2 ad AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Foarte dragut

Am fost in iunie 2011 La Royal Holiday Palace. Pot sa spun ca este un hotel de nota zece. Conditii au fost foarte bune, este curat, camerele destul de spatioase, prosoapele scimbate zilnic, lenjeria de cate ori era nevoie, mancaruri foarte bune si diversificate, dulciuri la fel. Nu mai spun de bauturi. Erau foarte multe terase, daca serveai ceva, un cocteil si era pe terminate nu astepta sa ceri tu altul ca imediat iti aduceau ei la masa si pe langa asta te mai trezeai si cu ceva aperitive (alune, seminte, struguri).

Personalul foarte ospitalier. Au fost in fiecare seara spectacole pt copii, apoi de la ora 10 pt adulti (care erau slabute), aceiasi animatori cam neexperimentati, muzica la terasa unde puteai dansa. Ziua erau tot felul de activitati, gimnastica la piscina, concursuri etc.

Putine probleme au fost la cazare dar nu si pt cei mai isteti (dar noi nu faceam parte din aia isteti). Sa nu credeti ca doar romanii sunt spagari. Cand am ajuns la hotel ne-a luat bagajele de la masina un angajat al hotelului. I-am dar 10 euro crezand ca le duce pana sus in camera. Le-a lasat in holul hotelului pana am completat formularele. Am vrut sa le luam noi sa le ducem dar imediat le-a luat altul si ne-am dus dupa el crezand ca ne duce in camera inchiriata. Bineinteles ca nu. Am fost doua familii cu un copil si am luat de la agentie doua camere separate cu vedere la mare. Au vrut sa ne de-a un aprtament cu o camera la etaj si living jos cu vedere in spatele hotelului unde aveam o priveliste foarte urata (doar balarii si mormane de moloz). Am refuzat bineinteles si ne-a spus ca ne da altul mai frumos. Ne-a dus la alt etaj cu tot cu bagaje dupa noi in acelasi apartament. Sa nu mai lungest, am fost plimbati 30 de min prin hotel pana sa ne dam seama ca astepta bacsis. Am scos 10 euro si am zis ca vrem camerele noastre cu vedere la mare si separate. A spus ca e putin 10 euro, i-am mai dat 5, la fel putin. I-am dat 30 euro si tot nu era multumit dar am zis ca nu mai avem si asa am scapat de el si intr-un final ne-a dat camerele inchiriate de noi. Nu eram obligati sa dam acei bani dar noi fiind obositi nu mai conta cat cere. In afara de acest mic incident nu am avut nimic de obiectat.

Toti ospatarii erau foarte activi si prietenosi. S-au organizat excursii pentru doritori. Nu am mai fost in Turcia pana anul trecut dar in acest an sigur voi repeta experienta. Cred ca o sa merg in Belek, acolo au si statiune. In Lara e doar circuit inchis, daca iesi din hotel bate vantul. In afara de hoteluri nu ai ce sa vezi. In hotel nu ai pe ce sa cheltui bani, doar daca vrei sunt cateva magazine cu ochelari, haine de piele, aur si un market cu articole pt copii. Foarte frumos. Il recomand cu placere. Nu o sa va para rau mai ales familiilor cu copii.

Trimis de adamdaria in 11.03.12 11:39:19
Validat / Publicat: 11.03.12 12:41:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2288 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adamdaria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.50 EUR pe cameră

[11.03.12 12:43:17]

@adamdaria: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Holiday Palace: