ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 05.03.12
APR-2011

Servicii ireprosabile la un pret foarte accesibil

Noua ne-a placut foarte mult acest hotel... Am citit despre el pe internet, am luat legatura cu dl. Lucian si totul s-a rezolvat foarte repede...

Am fost foarte multumiti de calitatea serviciilor, de cazare, de cum am fost tratati, de masa incat am ales sa petrecem 2 vacante in Viena, cazati la hotel Arion. Este foarte bine pozitionat, 2-3 minute de autostrada, foarte aproape de aeroport, pentru cei care aleg sa vina cu avionul, iar accesul la mijloacele de transport in comun este foarte usor... poti astfel sa ajungi in centrul Vienei foarte repede. Pretul este mai mult decat rezonabil... Camera este micuta, dar foarte curata si cocheta. Mobilierul este nou, baia este dotata cu tot ce trebuie, prosoapele se schimba zilnic... Micul dejun este variat... oricat de pretentios ai fi, tot gasesti ceva sa poti manca! Noi am ales sa mancam si seara la restaurantul hotelului si am fot foarte multumiti...

Recomand cu incredere acest hotel tuturor celor care aleg ca destinatie Viena!

Trimis de Alina_Catrinel in 06.03.12 09:04:54
Validat / Publicat: 06.03.12 10:20:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 1869 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alina_Catrinel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 59.00 EUR pe cameră
  • Reduceri pentru membrii AFA:
    • 5% reducere ptr membrii SILVER si sup.
    • 10% reducere ptr membrii PREMIUM si sup.
    Click pentru a solicita o ofertă personalizată

webmaster [06.03.12 10:00:04] »

@Alina_Catrinel: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

dananecula [06.03.12 17:07:20] »

@Alina_Catrinel

BIne ni te-ai alaturat familiei AFA! Te rog, un pret ne poti spune la: cazare, masa, eventual si niste fotografii daca-i putea sa postezi ar fi perfect. Cu un mijloc de transport cam cat timp se face de la hotel pana in centrul Vienei? Multumesc anticipat !

Alina_Catrinel [07.03.12 08:46:21] »

@dananecula: Bine v-am gasit! Prima data cand am fost in Viena, am fost 3 persoane si am stat intr-o camera cu 3 paturi si a costat 70E/noapte cu mic dejun inclus. A doua oara, pentru o camera dubla, am platit 58E/noapte cu mic dejun inclus. In serile in care am luat cina la hotel ne costa in jur de 10E/pers. Sincer nu stiu cat timp se face de la hotel pana in centru cu mijloacele de transport deoarece noi am fost cu masina... doar am vazut ca in apropierea hotelului era statie de tramvai si de tren cu care se putea ajunge in centru. Cu masina ne-am descurcat foarte usor... ajungand foarte repede pe autostrada, puteam sa ajungem cu usurinta in orice parte a orasului. Cu locurile de parcare a fost putin mai greu la inceput, pana ne-am obisnuit cu mersul lucrurilor... dar daca ai rabdare si cauti locuri fara plata este super ok... in centru parcarile sunt destul de scumpe, in jur de 1,8 - 2E /ora.

dananecula [07.03.12 10:14:00] »

@Alina_Catrinel

Multumesc mult pentru detaliile foarte utile. O primavara frumoasa si un sincer ,,La multi ani! '' pentru ziua de maine!

Alina_Catrinel [07.03.12 10:48:04] »

@dananecula: Cu mare placere oricand mai ai nevoie!

Multumesc la fel! "LA MULTI ANI" tuturor femeilor!

Alina_Catrinel, dananecula
    Alte impresii din această RUBRICĂArion Hotel [Schwechat]: