ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2009
[?] AD. + 1 COPII

Către satisfăcător

ARTICOL ARHIVAT

Relaxare, liniste si libertate

Per ansamblu mi-a placut extraordinar de mult.

Cazarea este buna, camere spatioase, curate, prosoapele se schimbau zilnic, zilnic se baga aspiratorul.

Mi-a placut amplasarea hotelului, chiar pe plaja, faptul ca este doar un rand de hoteluri, deci nu se plimba pe plaja fel de fel, ci doar cei cazati acolo. Fiind cu copilul am putut sa-l lasam sa circule in voie, nu exista nici un pericol.

Mi-au placut spectacolele din fiecare seara, m-am bucurat de aquagym.

M-am bucurat de linistea din camera si de faptul ca draperiile faceau o bezna totala. M-am bucurat de aerul conditionat care era in perete si nu facea curent, ci doar racoare. Nu am avut probleme cu copilul, a functionat AC-ul in permanenta si nu s-a simtit curent.

Plaja este mare, lata, nisip bun, intrare lina in apa. Noi am prins marea fara valuri, era foarte limpede. Curata plaja si apa si libera, putea zburda copilul in voie. Mi-ar fi placut sa ne plimbam cu hidrobicicleta insa erau foarte putine, trebuia sa pandesti ca sa prinzi una. Insa nu m-a derajat prea tare aspectul acesta. Sezlongurile mi s-au parut scumpe, cele de pe plaje, ca la piscina erau gratis.

Nu mi-a placut mancarea reciclata, m-am ferit de ea. Nu ca ar fi fost rea, dar prefer sa mananc mancare proaspata, nu reciclata. Insa asta este peste tot, nu numai aici.

Prajiturile mi s-au parut execrabile, groaznice, de prost gust, gretoase. O singura crema, in care bagau coloranti din cei mai dubiosi, verde, albastru, mov... deci aspectul era extrem de chimic, iar gustul pe masura. Deci de prajituri nu ne-am atins. Inghetata la fel de proasta. Nororc ca aveau fructe din belsug.

Bauturile deasemenea mi s-au parut foarte proaste, noroc ca supravietuiesc cu apa plata. Cocteilurile erau o posirca la fel de chimica ca si prajiturile. Alcoolizatele erau extrem de slab alcoolizate, probabil ca erau stropite din belsug cu apa.

Un alt minus, restaurantul bulgaresc... peste tot scrie ca daca vrei sa iei cina acolo trebuie sa faci rezervare, ca fiecare are voie doar o data pe sejur. Eu m-am gadit ca e un restaurant cu specific bulgaresc, a la carte. Asa ca am facut rezervare, am instruit copilul sa se poarte frumos ca nu mai mergem la cantina mare... ei si am intrat in maretul restaurant bulgaresc, care n u avea mai mult de 30 de locuri si unde era acelasi sistem de bufet suedez, doar ca nu erau decat 3 feluri de mancare, groaznice toate. Deci a fost groaznic. Am plecat repede si am mers si am mancat la cantina cea mare unde macar gaseai ceva de soi si nereciclat.

Insa, per ansamblu a fost bine, m-as intoarce oricand cu mare placere acolo.

Trimis de Caiafa in 15.07.09 14:11:36

VIZUALIZĂRI: 1025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Caiafa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

michirec
[15.07.09 14:32:42]

Mancare reciclata te referi la mancarea de pe o zi pe alta? adica ce ramane ieri, ne dau azi?

CaiafaAUTOR REVIEW
[15.07.09 14:40:26]

Da, acesta este sistemul all inclusiv. Ce ramane la mic dejun ne dau la pranz. Raman oua fierte, nu-i nimic, le taiem in jumatati, trantim sos pe ele si au iesit oua umplute. Au ramas oua ochiuri? Facem sandvisuri cu oua ochiuri. Au ramas mezeluri si branza... seara facem pizza. A ramas varza de bruxeles de ieri? bravo, azi mancam supa crema de varza de bruxeles, delicatesa. Au ramas castraveti taiati? minunat si iaurt? minunatu tzatziki va asteapta la cina... cam asta. Insa mancarea era proaspata.

Unele reciclate erau mai inspirate ca altele, insa aveai ce alege. Mie una imi e scarba de reciclatele altora, mananc doar reciclatele din frigiderul propriu, insa in 8 zile am putut alege mereu mai multe feluri de mancare nereciclate, gen fripturi, legume sote, chestii de care esti sigur ca nu au fost altceva inainte. la legume gasesti mereu legume intregi, pe care le poti taia si prepara o salata, de care sa fi sigur ca e prima data salata. Deci nu e chiar groaznic.

Singura reciclata buna a fost o prajitura facuta din biscuitii de dimineata cu ceva crema de ciocolata si aia ramasa de pe la clatite. Buna.

Insa reciclatele nu sunt specifice Miramarului, ci sistemului all inclus. Pretul la mancare este infim, asa ca e firesc sa recicleze tot. Asa este peste tot. Difera probabil maiestria bucatarului.

Sa nu te gandesti ca reciclau ce ramanea in farfurii. Resturile le strangeau in niste cuve mari si probabil ca mergeau la o ferma de porci. Reciclau ceea ce ramanea pe platourile expuse de ei, cele de pe care te serveai tu. Deci nu e ceva rau sau scarbos.

Caiafa, michirec
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: