ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.03.2012
DIN: sibiu
ÎNSCRIS: 01.08.11
SEP-2011

Superb, de neuitat

Totul la superlativ, din prima pana in ultima zi singurul minus timpul a fost prea scurt. Cand am ajuns am fost intampinati cu sampanie.

Camera mare, spatioasa, frumos mobilata exact ca pe sait, baia superba, balcon mare.

Acest hotel are 4 restaurante, am mancat la trei dintre ele si mancarea a fost excelenta. Am avut parte de o seara festiva de neuitat. Ce m-a impresionat in acest hotel grija permanenta pentru clienti, erau foarte draguti. mereu cu zambetul pe buze, indiferent ce ii intrebai iti raspundeau, de la manager pana la femeia de serviciu.

Curtea interioara e un paradis, cu multa verdeata umbra, soare, piscine, restaurante tot ce iti trebuia aveai. Un mare avantaj al acestui hotel, este ca e aproape de plajasi are sezlonguri si bar gratis pe plaja. Eu am fost si la Arabela in 2010, dar e mai frumos la Bolero.

Am avut o bratara cu acces la toate cele trei hoteluri: Bolero Arabela si Vistamar. Am fost frumos surprinsa de animatorii de la Arabela care ma cunosteau din 2010.

Anul acesta merg in iunie la Arabela si in septembrie la Bolero.

Trimis de coco codruta in 01.03.12 18:15:11
Validat / Publicat: 01.03.12 19:46:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel arabela hotel sunrise din nisipuri de aur

VIZUALIZĂRI: 3560 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (coco codruta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

yulyusy [04.03.12 20:22:12] »

spuneti-mi va rog care este distanta pana la plaja si daca pana acolo trebuie coborate scari. Plaja din zona hotelului este privata sau se platesc sezlongurile?

Multumesc

coco codruta [04.03.12 21:57:16] »

@yulyusy: Distanta pana la plaja este de100 de metri, nu cobori nici o scara, cand iesi din hotel, in fata lui se afla hotelul Grifid Vistamar si in fata lui Vistamar plaja. Da plaja este privata, are inclus in pret 2 sezlonguri, o umbrela si bar gratis deschis intre orele 10 si 17. Daca mai ai intrebari, raspund cu placere.

yulyusy [04.03.12 22:09:45] »

@coco codruta: multumesc mult pt. informatii deoarece eram un pic nelamurit cu plaja. Am mai intrebat pe cineva si mi-a raspuns ca sezlongurile si umbrela se platesc iar plaja privata nu este cea din fata hotelului Vistamar. Pana acum am fost numai in Albena si nu stiu ce sa aleg Bolero sau Vistamar?

Ce mi-ati recomanda luand in considerare diferenta de pret?

Multumesc

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [04.03.12 22:41:56] »

@yulyusy: Hotelul Vistamar este renovat anul trecut, arata foarte bine, mancarea este identica in ambele hoteluri, serviciile sunt asemanatoare in toate hotelurile Grifid. In plus avand acelasi tip de bratara se poate manca si beneficia de toate seviciile din cele trei hoteluri Grifid: Bolero, Arabella, Vistamar.

Am fost si la Bolero si la Arabella, singurul dezavantaj al Vistamarului ar fi acela ca, fiind situat direct pe faleza este mai multa galagie seara. Avand in vedere diferenta de pret puteti alege cu incredere Vistamar si daca doriti sa aveti liniste noaptea v-asi sugera sa luati camere cu vedere spre parc, de fapt spre Bolero.

Sper ca v-am putut fi de folos,

Floria

coco codruta [04.03.12 22:42:48] »

@yulyusy: Pana anul trecut se plateau sezlongurile de anul trecut nu se mai platesc, eu am fost in 6 septembrie si de la receptie mi-a spus cu aceasta bratara aveti acces in toate cele trei hoteluri ale lantului Grifid, mai specific era pentru al doilea an cand mergeam la ei in 2010 am fost la Arabela, biletele le i-au direct de la ei de la hotel, s-au purtat impecabil cu noi si pentru ca ne cunosteau de la Arabela, au accelasi manager, daca vrei iti dau adresa lor. Acum ce iti recomand categoric bolero, de ce; vistamarul are o singura piscina exterioara, nu are piscina interioara are un singur bar si este mult mai mic, boleroul este superb, dar daca nu te incadrezi in buget mergi la vistamar, camera e superba la vistamar, cum eu mergeam in vistamar am auzit ca si ei veneau la noi in hotel, la piscina si chiar se programau la cele 3 restaurante, dar totul depinde de bratara, eu aveam o bratara care imi permita acest lucru, erau persoane in bolero care aveau alta bratara si nu aveau bar pe plaja si acces la celelalte 2 hoteluri. Dferenta intre Bolero si vistamar la pret e relativ mica, daca nu te incadrezi du-te la Arabela e cu 10-12euro mai putinsi ai accelasi confort ca la bolero, dar plaja e departe tot la vistamar. Astept raspuns deoarece doresc sa te intreb si eu ceva despre albena eu nu am fost niciodata in Albena numai in nisipuri.

yulyusy [05.03.12 22:17:48] »

@coco codruta: multumesc pt. informatii, o sa merg pe varianta bolero. cat despre albena cu orice informatie te pot ajuta, cu mare placere.

rodica73 [18.03.12 15:41:54] »

@coco codruta: Ce trebuie platit pentru bratara care iti permite accesul la toate trei hotelurile? Am platit bilete pt iunie 2012 si vreau sa stiu acest amanunt! Mercic

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [18.03.12 15:49:13] »

@rodica73: Nu trebuie platit nimic in plus. Hotelurile Arabella, Bolero, Vistamar fac parte din acelasi lant hotelier-Grifid- prin urmare serviciile sunt identice si poti avea acces la toate restauratele, barurile, piscinele, programele de animatie indiferent la care hotel esti cazat. In 2011 am stat la Bolero si in 2009, la Arabella, asa ca, daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

Floria

coco codruta, Floria, rodica73, yulyusy