Wyndham Grand Mirabello Beach & Village [ex. Iberostar] [Agios Nikolaos]

Avatar razvan1977
înscris/ă în 18.01.10
SEP-2011

Elegant, curat, primitor

a fost al doilea sejur in creta. primul sejur era cel mai frumos concediu din viata mea. acum nu mai este.

la iberostar am gasit ceva deosebit. totul am rezervat online. am intrat pe siteul hotelului, am facut rezervarea fara a plati nimic in avans.

am cumparat bilete la o cursa chater+transfer da la o agentie din bucuresti si am facut o economie de vreo 500 de euro. mai exact la agentiile din romania pretul pentru acest hotel erau cu demipensiune mai mari cat am platit noi pret de all inclusive online.

echipa de animatie a fost cea mai buna echipa de animatie din toate locurile unde am fost.

am stat cazati in bungalow. camera era imensa. mancarea variata, nu se repeta. in fiecare seara avea alt specific.

curatenia ca la un hotel care se respecta. minibarul era umplut zilnic, iar daca nu consumam tot din minibar, puneau sticlele langa minibar. adica un bax de apa pe zi, sucuri, bere. nu puteai sa consumi atat. un hotel de 5 stele adevarate in Creta.

tot personalul iti zambea, iar nici unul nu mirosea a transpiratie ca cei din turcia. se vorbea engleza, rusa, germana, franceza, si surpriza in echipa de animatie era o romanca, deci se vorbea si romaneste. nu a fost genul de hotel care sa aiba sezlongul ocupat incontinuu. chiar era interzis rezervatul sezlongurilor.

Impresii încărcate de razvan1977 in 19.02.2012 16:40:20

Validat / Publicat: 20.02.12 11:21:14

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: creta-hotel blue sea stalida, zakinthos-hotel louis zante beach
  • Alte destinații turistice prin care a fost: paris, viena, albena, kemer, kusadasi, nisipurile de aur, gran canaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (razvan1977); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 6 voturi) nota2

- Keyla
[12.01.13 18:50:51]

O inrebare: se poate rezerva doar charterul de la firma de turism? E stiam ca nu... tare as dori sa procedez si eu asa, pentru ca vreau sa merg in sudul Cretei (Ierapetra) si nu gasesc cazare acolo+ avion din Timisoara. As refera sa imi iau charter si sa imi aleg singura locul in care sa ma cazez.

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[12.01.13 18:59:18]

@Keyla: Se poate rezerva doar biletul la charter dar cu plecare din Bucuresti. Din Timisoara nu stiu sa fie charter.

Si nu ai inclus si transferul de la aeroport la hotel.

- Keyla
[13.01.13 08:21:39]

Exista chartere Timisoara-Creta de niste ani buni. Am sa intreb la agentii, chiar sunt curioasa daca pot rezerva doar zborul. Multumesc.

- haisamergem
[30.01.13 08:01:48]

@razvan1977: poti sa imi spui te rog cu cat timp ai gasit bilet de avion, cumva ai facut rezervarea la hotel cu mult timp inainte de plecare si avionul l-ai luat la scurt timp de plecare in limita locurilor de la agentie? pt ca mie mi se raspunde ca tb sa astept sa vada agentia ce locuri le raman, pt bilet de avion fara cazare. crezi ca poti sa imi spui numele agentiei?

- razvan1977
[30.01.13 11:41:23]

@haisamergem: am rezervat camera direct pe siteul hotelului, iar biletele de avion le-am cumparat de la o agentie , care avea cursa charter in creta. recomand inchirierea unei masini acolo

[30.01.13 11:52:23]

@razvan1977, aşa cum scrie în mai multe locuri pe aici, menţionarea agenţiilor este interzisă explicit (şi) pe acest sait (indiferent dacă e referire pozitivă sau negativă). Vezi, de exemplu, textul scris cu roşu mai jos.

Aceste informaţii se pot trimite insă fără probleme prin mesaje personale (privat).

- haisamergem
[30.01.13 12:00:27]

am inteles. multumesc.

Publicitate    [20.10.19 02:01:31]

• Superb (Jul.2011) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 21.07.11 de Amarylllis* din IASI) - RECOMANDĂ
  • Relaxare si confort maxim (Jun.2009) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 19.07.10 de pisidiana din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • INFO: