ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.02.2012
ÎNSCRIS: 02.02.12
AUG-2011
6 AD. + 6 COPII -- v: 3-10

Vis!!!

Am fost 3 familii fiecare cu cate 2 copii cu varste intre 2 si 10 ani.

In lipsa de timp si de alte locatii disponibile cu 6 zile inainte sa plecam noi cautam cazare... am decis sa rezervam locuri la acest hotel.

Stiam ca are 3 stele si sincer nu ne asteptam la mare confort dar suntem tineri si pentru noi nu e atat de important sa dormim la 5 stele si sa mancam ca sparti, cat sa avem o camera curata sa putem dormi iar restul... cu suficienti bani cumperi orice doresti.

Mentionez ca suntem foarte pretentiosi la mancare si de aceea avand si copii cu noi am decis sa nu luam all inclusiv si sa putem manca ce dorim noi si mai ales de unde ne face placere, aveam la cunostinta din experienta cunostintelor noastre ca mancarea la all inclusiv nu e in Bulgaria ce e in Turcia.

Asadar am plecat catre destinatie pe directia Bucuresti-Giurgiu-Razgrad-Varna-Nisipurile de Aur.

Ajunsi la destinatie in jurul orelor 12.00 am gasit relativ usor hotelul datorita informatiilor despre localizare pe care le luasem de pe net de acasa.

Am gasit locuri in parcare, parcare acoperita, dupa care am mers la receptie, am cerut sa vedem camerele, cu intentia ca daca nu ne placeau sa cautam altceva, rezervarea a fost facuta pe Boking si puteam sa o anulam.

Am primit cheile de la doua apartamente unul de lux si unul normal si inca o cheie de la o camera dubla de lux.

Am urcat la primul etaj unde era apartametul de lux si am intrat in apartament... am ramas ca la dentist, apartamentul avea hol de aproximativ 8 metri patrati la intrare, un dormitor foarte mare cu baie proprie, un living destul de mare, in care se gaseau doua fotolii extensibile si o canapea extensibila foarte confortabila, care fusese pregatita pentru copii + inca o baie, si deasemeni mai exista si un loc de luat masa cu masa pentru 6 persoane. Tot apartamentul este mobilat cu mobila stil, super curat. apartamentul dispune si de un balcon foarte mare in care exista masa si scaune cat si uscator pentru rufe.

La etajul 3 am avut al alt apartament acesta fiind apartament normal nu lux, dar cu aceleasi conditii numai ca mai micut, hol la intrare, dormitor cu baie proprie, si un living.

camera a 3-a a fost o camera dubla de lux... suprafata camerei uriasa, cred ca vre-o 24 metri patrati, cu pat dublu la mijloc si inca doua paturi single puse pentru copii, o baie extrem de draguta nu foarte mare dar super curata. Tot mobilierul era nou nout de aceasta data in stil modern. Camera dispune siu de balcon destul de maricel.

Mentionez ca fiecare camera are in dotare Frigider, TV, muzica ambientala de la statia de amplificare a hotelului (in fiecare camera exista un difuzor pe care il poti da mai tare sau oprii functie de preferinte), si aer conditionat care functioneaza ireprosabil, noi l-am folosit si pentru aer cald ca am avut 2 zile cu ploaie si a fost foarte frig.

Pretul a fost asa:

Apartamentul de lux 300 euro pentru 6 nopti 2 adulti + doi copii 4 si respectiv 10 ani.

Apartamentul normal 260 euro pentru 6 nopti, 2 adulti + doi copii 2 si respectiv 3 ani

Camera dubla de Lux 240 Euro pentru 6 nopti 2 adulti + doi copii 3 si respectiv 9 ani.

In acesti bani a fost inclus si micul dejun in regim bufet suedez.

In ce priveste restul hotelului, foarte curat, coqet nu lux dar totul de buna calitate atat mobilierul cat si decoratiunile.

Sala de mese incapatoare cu separeu pentru fumatori, se putrea lua masa si in terasa.

Mancarea ce sa zic... nu foarte diversificata dar proaspata si gustoasa, aici ma refer la micul dejun.

Se poate opta si pentru masa in regim de pensiune completa cu pretul de 12 leva adult si 6leva copil Pranz si 14 leva si 7 leva cina,

masa fiind servita bufet suedez nici aici nu foarte multe feluri de mancare dar diversificate (in nici o zi nu am vazut sa aibe aceleasi feluri de mancare) si cand am mancat si noi mancarea a fost foarte buna.

Se poate manca si in regim a la carte cu mancaruri de aceasta data foarte foarte bune si la preturi foarte decente. O masa pentru 6 adulti si 6 copii in regim a la carte nu a costat mai mult de 80 leva.

Piscina destul de incapatoare cu intrare lina in apa zona unde stateau si copii, adancindu-se pe masura ce inaintai, sezlonguri suficiente, bar la piscina.

Ce vreau sa scot in evidenta este personalul... sincer ne-am simtit ca acasa niste oameni extraordinari, foarte amabili si tot timpul dispusi sa te faca sa te simti bine, este adevarat ca am mai lasat 5-6 leva dar sincer a meritat fiecare banut, in seara de vineri pentru ca afara era foarte frig am ramas in restaurantul hotelului, ne-a fost permis sa venim cu bautura noastra din camere, am fost lasa sa i-mi prepar singur shot-uri in bar intrucat nu aveau barman in acea seara, bineinteles ca contra cost, m-au rugat sa mai prepar si pentru alti clienti, au pus ce muzica dorea fiecare client, a fost o seara extraordinara si ne-am simtit excelent.

Singurul inconvenient este distanta de plaja aproximativ 1 km am apreciat eu, dar trebuie facuta cu masina intrucat hotelu se afla mult mai sus fata de nivelul mari si tot timpul la intoarcere trebuie sa urci, avand si copii si bagajele de la plaja nu e prea placut.

In ceea ce priveste statiunea am multe minusuri de acordat dar am sa o fac la rubrica potrivita, cu obiectivitatea necesara.

In concluzie: daca nu mergeti in concediu doar pentru a sta in hotel, doar pentru mancare si bautura, daca nu va deranjaza distanta pana la plaja, daca nu cautati 5 stele la pret de 2, Bellvue ofer un excelent raport pret calitate as spune eu chiar un pret modic pentru ceea ce veti gasi acolo.

Va stau la dispozitie pentru orice intrebare sau nelamurire.

Trimis de zambarescu in 03.02.12 01:14:13
Validat / Publicat: 03.02.12 06:34:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3661 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zambarescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.02.12 06:35:18]

@zambarescu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

zambarescuAUTOR REVIEW
[03.02.12 22:56:22]

@webmaster10: Folosesc de mai bine de 1 an site-ul pentru a ma informa, dar pana acum nu am postat impresii din concediile mele, de acum inainte o voi face.

alinafulg
[21.04.12 16:52:26]

@zambarescu: Hotelu asigura transportul la plaja avand in vedere distanta mare?

zambarescuAUTOR REVIEW
[06.05.12 09:16:23]

@alinafulg: da, dar circula decat de cateva ori pe zi, sincer programul nu il stiu

alinafulg, zambarescu