ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.02.2012
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 10.01.10
JUN-2011

Un sejur reusit, multumit si voi reveni

Am mers un grup de prieteni format din 20 persoane majoritatea cu copii mici, eu si sotia mea eram cu nepotica noastra de 3 anisori.

Am ajuns destul de usor la GRAND HOTEL VARNA din statiunea CONSTANTIN SI ELENA.

Am intrat cu masina in parcarea pazita si gratuita dupa care am mers sa ne cazam. Receptionerele erau 2 tinere si frumoase si dupa aproximatin 1 ora ne-am cazat la et. 6. Liftul era aproape de camera noastra, uneori urcam si coboram pe scari pt. miscare.

Camera era curata cu toate dotarile, un minifrigider cu bauturi alcoolice si racoritoare dar va sfatuiesc sa nu le consumati deoarece la terminarea sejurului mo sa le pltiti si sunt destul de scumpe. Prosoapele le schimba mereu si s-au adunat in camera ca nu mai stiam cate sunt.

De la receptie iti da 2 tichete cu care ei prosoape pt plaja, eu in fiecare zi le luam si cand ma intorceam de la plaja le lasam la o recetie langa iesirea spre piscina. Hotelul are piscina interioara si 2 exterioare si pt copii cu topogane.

Barul din incinta hotelului iti ofera bajuturile alcoolice autohtone, am incercat toate cocteilurile dar fiecare barman facea alta reteta de cocteil daca nu o cunosteai, consumi sampanie la greu, cafeaue era buna. Eu serveam cafeau la barul de la piscina pe la ora 6 cand ma duceam pe plaja si-mi mpuneam prosopul pe sezlonguri iti retii cate vrei gratuit atat pe plaja cat si la piscina. langa cafea eu mai serveam cate un wisky sau o votca sa-mi fac pofta de mancare.

Sala de mese era f mare cu o gama diversificata de mancare, puteai sa-ti alegi si dietetica si ce doreai cu deserturi variate si proaspete. La pranz mereu luam cate 2 pahare de vin rosu si 2 de vin alb le combinam cu cola si dupa ce serveam masa le consumam si la somn. Pt copii ai mereu ce sa le dai sa manance indiferent de varsta.

Pe plaja mai sunt vreo trei baruri unde gasesti bauturile mentionate pe gratis, bere, sucuri reci. Mai puteai servi masa si pe plaja gratare si preparate din peste. Pt copii si pe ploaja este piscina cu animatori care ii angreneaza in jocuri dart, dans, gimnastica si seara discoteca.

Am fost foarte multumit si sigur voi reveni si in 2012.

Trimis de gogasorinel in 01.02.12 19:05:18
Validat / Publicat: 01.02.12 22:50:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, hotel joya park

VIZUALIZĂRI: 1740 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gogasorinel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrarea in hotel, receptia pe partea stg si barul in dreapta

[01.02.12 22:49:48]

Potrivit Regulamentului saitului nostru (vezi aici Capitolul 2/B/7), nu sunt acceptate (explicit) pe site fotografii cu nuduri de copii, indiferent de varsta acestora, acesta fiind motivul pentru care la validare, cateva foto au fost sterse.

gixi
[04.02.12 14:16:59]

Multumim de impresii. Foarte bune, cred ca anul acesta o sa tin cont de parerea postata de dvs si o sa merg si eu la Varna mai ales ca in 2010 m-am inspirat la fel de bine de la dvs si am mers la Joya Park la Nisipuri. Puncte de la mine

gixi
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: