Mukarnas Spa Resort [Okurcalar]

SEP-2011
+ COPII: 1 -- varsta: 3.5 ani

ARTICOL ARHIVAT

Frumos.....dar nu de revenit

A fost al doilea concediu in Turcia la un resort de 5* in regim UAI. Daca trebuie sa fac un clasament... Mukarnas nu este pe primul loc; ci celalalt resort. ( Belek Beach )

Deci: Hotel foarte foarte curat. Camere si bai impecabile.

Regimul UAI: ok, desii in partea cealalta am avut de ales intre mai multe feluri de mancare, si asta nu ar fii fost o problema pentru mine neaparat dar a fost una mare pentru copii. Fetita mea nu a mancat decat in doua zile supa, pentru ca atat ia placut, a incercat de toate felurile dar degeaba. In rest a mancat doar piure din fulgi si cartofi prajiti.

Ce nu a fost foarte ok pentru mine, a fost faptul ca terasa sau restaurantul erau in departe de locul in care era prezentata mancarea. Daca doresti sa stai afara pe terasa trebuie sa strabati drum luuung cu farfuriile, paharele si cestile in brate... sa traversezi tot restaurantul printre mese ca sa ajungi la masa. Si daca ai ajuns la masa si vezi ca ai ceasca de lapte injumatatita si ca ai uitat painea... iti cam trece pofta. Daca iti este foame rau... posteaza-te in fata usii la ora deschiderii si asigura-ti un loc in restaurant cat mai aproape de mancare.

Piscine: Piscina de copii este foarte mare si cu multe sezlonguri. Parte din ea este acoperita. Piscina de adulti... este cam micuta - parerea mea.

Plaja: Sezlonguri cu saltele cam murdarele, dar noroc cu prosoapele, plaja plina de pietre, nu puteai merge. Un singur topogan pentru copii pe plaja si acela intr-o stare jalnica.

Animatie: Echipa de animatie si-a dat tot interesul; dar nu stalucit. Am vazut echipe mai bune.

Impresii încărcate de irinastef* in 31.01.2012 13:43:05

Validat / Publicat: 31.01.12 15:28:51

• Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (irinastef*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

- vaio
[31.01.12 16:03:46]

Nu pot sa cred ce zici de MUkarnas. Nu putem cataloga un hotel dupa supe. Supele nu este punctul lor forte deci nu avem ce comenta ca nu sunt ciorbari ca noi.

Plaja din Alanya este cunoscuta deja de toata lumea si cum are Mukarnasul asa are si Delfinele care sunt de o parte si de alta.

Eu zic sa nu compari Belek Beach cu Mukarnas-ul care are o arhitectura de cazi pe spate. Pretul la Mukarnas a fost fff mic si deci nu aveai de ca sa te plangi.

Toti vrem plaje de nisip, camere imense, piscine curate si imense, topogane, cu alte cuvinte detoate pe bani putini. Nu cred ca merita criticat hotelul.

- irinastef*
[31.01.12 16:17:14]

@vaio: Buna. Nu cred am facut o greseala cand am comparat resorturile deoarece in aceeasi perioada a aceluiasi an preturile la cele doua resorturi erau identice, aveau acelasi regim UAI si tot atatea stele. Cel putin eu asa am gasit oferte. De aceea mi-am permis sa le compar.

Nu este un hotel unde nu merita sa mergi. Oricum chestia asta este relativa. Pentru cine nu a mai mers niciodata la un alt hotel mai bun, Mukarnasul i se poate parea cel mai frumos resort. Si este... A fost pentru mine un concediu frumos.

Am avut intradevar camere foarte mari si curate, piscine "maricele" si curate, topogane pentru toti... de toate pe bani putini. Dar am avut si nemultumiri. Si doar pentru faptul ca am avut cu ce sa-l compar... am facut-o.

Daca il comparam cu unul de 7 stele mai ziceam... Dar asa nu am vrut decat sa atrag atentia ca la aceeasi bani ai putea avea putin mai mult. Nu inteleg. De ce gresesc?

Publicitate    [21.10.19 01:22:57]