ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 08.07.10
JAN-2012
2 AD. + 3copii, 11ani, 8 ani, bebe-9luni COPII

Curat, cald, primitor... deci vom reveni mereu cu placere

Am fost in vacanta de iarna abia atunci cand ea se terminase deja pentru copii. Mai exact 16-20 ianuarie 2012. Predeal. Hotel Premier.

Hotelul este amplasat chiar pe o latura a partiei. Daca ai noroc si primesti camera pe fata hotelului toata ziua poti admira schiorii.

Alegerea am facut-o tinand cont in mare masura de amplasamentul hotelului.

Astfel nu a trebuit sa ne plimbam nici cu masina prin statiune, puteam sa supraveghem copiii de la fereastra sau sa coboram in cateva secunde.

Tot biletul a costat 2430 ron cazare 4 nopti /5zile in apartament cu micdejun pentru 4 persoane si masa fisa in cont in valoare de 65ron pe zi de persoana.

Micul dejun era bufet suedez.

Hotelul nu este foarte mare are 4 apartamente si cred 12 camere. Asa ca nu era nici mare aglomeratie la restaurant.

Bufetul era foarte consistent si variat, nu lipseau cerealele fructele si iaurturile, la fel erau si legume dar si nelipsitele preparate calde: oua in diferite feluri pregatite, cremwursti, costita prajita. Mai erau salate: de icre, zacusca, salata de ton. De mezeluri si branza nu mai povestesc. Ceaiuri de toate felurile, la pliculet, sucuri cam 2-3 feluri, cafea si lapte.

Restaurantul are 15 mese rotunde a cate 5-6 persoane.

Cazarea a fost mai mult decat satisfacatoare. Am avut un apartament dotat cu pat matrimonial foarte mare si o canapea mare extensibila, dar si cu balcon.

Baia cu dus si apa calda non-stop.

Dulapul de haine incapator, situat pe holul de la intrare. Televizorul a functionat fara probleme si am avut si internet pe reteaua wireles a hotelului.

Am avut noroc si cu vremea, de cand am ajuns noi a nins intr-una, de luni pana vineri.

Ne-am mai putut delecta seara cu cate un joc de biliard la receptia hotelului... de asemenea ar mai fi de povestit si despre sauna jacuzzi si sala de fitness dar eu personal nu le-am incercat. Am avut caldura si curatenie se facea zilnic.

Desi la sosire am avut ceva probleme din cauza agentiei, totul s-a rezolvat datorita rabdarii si amabilitatii doamnei receptioner. La fel de draguti au fost si ospatarii sau personalul de serviciu.

Si asa... ca sa nu credeti ca totul a fost cat se poate de roz... o mica problema am avut cu bauturile din minibarul din apartament... doua sucuri si o apa plata aveau termenul de garantie expirat. Nu am facut scandal sau altceva, doar i-am rugat in mod civilizat pe cei in drept sa le schimbe.

Pentru bebelusa de 9 luni pot sa va spun ca am gasit la restaurant scaun special de bebe pentru masa. Un punct in plus.

Mancarea era foarte proaspata, se gatea la comanda clientului iar ciorbitele erau facute in fiece zi trei feluri. La desert cam putin... clatite si papanasi si parca ceva salata de fructe si inghetata.

Hotelul dispune si de o camera mare pentru depozitat echipamentul de schi sau saniutele si puteti lasa acolo cu incredere, n-a disparut nimic cat am stat noi acolo.

Pot sa va mai spun ca si acum 3 ani ne-am petrecut vacanta tot acolo si totul e la fel de bine. stiti cum e... mai binele uneori poate fi dusmanul binelui.

Cred ca acolo cineva chiar pune suflet ca totul sa fie bine.

Trimis de dennise in 30.01.12 21:31:06
Validat / Publicat: 30.01.12 22:36:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1784 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dennise); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul premier aflat la cativa pasi de partie
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.00 EUR pe cameră

[30.01.12 21:38:35]

Face cumva parte din Complexul Clabucet Sosire? Asta este pagina lor web?

Multumesc!

denniseAUTOR REVIEW
    [30.01.12 22:13:07]

@webmaster15: da face parte din acest complex.

[30.01.12 22:29:05]

Acu am vazut si eu, din P01, am trecut pagina web drept pagina oficiala, in caseta tehnica.

Multumesc!

dennise