ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2009

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Nici sa nu te gandesti sa incerci!!!!!

Din pacate mi-am ratat concediul! In afara de cazare restul este EXECRABIL!!!!

Prima aventura negativa ce te asteapta la sosire - parcarea masinii!!! Nu ai unde sa parchezi! Pe noi (8 masini) ne-au dus la 1 km la un alt hotel cu parcare interioara si unde ne-au cerut 10 leva/zi/masina iar dupa negocieri am ajuns la 5 leva. Primii nervi.

La masa trebuia sa pandesti sa se elibereze o masa si sa stai la coada si 30 min ca sa-ti iei mancare. Mancarea proasta spre foarte proasta. Am avut zile cand nu am avut ce manca (oase goale, mancaruri fara gust, mancaruri ciudate, supe de spital, prajituri din plastic etc). Sefa de sala - o cretina cocosata - a ratat de multe ori farfurii in gura sau palme. Daca te vedea ca iei lapte pt copil in camera ti-l smulgea din mana, sau vre-un fruct.

Am fost un grup de 8 familii. Aproape toti s-au imbolnavit. Voma si diaree pe capete - copii si adulti.

Barurile servesc numai niste posirci bulgaresti gen rom, vodka, licior, mastica indoite cu suc la dozator si de multe ori calde pana la ora 11, dupa aia era pe bani (aprox 6 leva posirca). Berea proasta iar vinurile din surcele.

La piscine alta alergatura pt locuri si cand dadea soarele nu mai puteai sta fiindca te sufocai de caldura (nici o adiere de vant + beton incins).

Pana la plaja dai talpa 10 minute (500-600 m) cu tot calabalacul dupa tine si incepi sa platesti - 7 leva sezlongul, 7 leva umbrela, 3 leva salteaua = total 27 leva / familie / zi adica 67,5 Ron/zi.

Plaja relativ curata (gasesti mucuri infipte in nisip, la umbrela nu ai unde sa pui gunoiul, nu exist dusuri). Si asta se intampla in centrul statiunii ca in stanga si in dreapta este dezolant. Marea relativ curata dar adanca la mal pt copii. De doua ori am vazut rahati plutind in voie.

La casele de schimb iei TEAPA!!!! Eu am scos de pe card 100 leva si mi-au tras din cont 145 leva. Cand am intrebat de ce scrie 145 pe chestia de bati codul pin mi-a zis ca e numarul tranzactiei. De fapt am dat acceptul pt retragerea a 145 leva si mie mi-a dat pe ghiseu 100. Bulgarul cu ceafa lata e inventiv. Si eu fraier.

Nu exista in statiune bancomate la vedere. Singurul pe care l-am gasit - si am cautat nu gluma - a fost in interiorul unui cazino si asta dupa ce mi s-a permis sa intru acolo numai ca sa retrag bani de la bancomat.

Statiunea e plina de tineri-copii (15- 18 ani) germani, ucrainieni, nordici etc veniti in tabara, care stau in niste hoteluri infecte, si care sunt extrem de galagiosi, ranga de beti si vomand prin santuri.

In afara de romani prin hotel mai erau si nemti, rusi, francezi dar saraci lipiti si fara pretentii.

M-am bucurat cand am scapat de acolo si jur ca nu mai calc niciodata acolo.

Asta dupa ce am mai fost 2 anii in Bulgaria in Albena. Incomparabil.

Mi-e mila de cei ce si-au luat bilet aici iar cei ce intentioneaza sa mearga acolo sfatul meu e - RENUNTA, RENUNTA, RENUNTA.

Trimis de misumv in 12.07.09 19:30:46

VIZUALIZĂRI: 3065 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (misumv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[13.07.09 08:40:41]

Tot ma gandesc de cateva saptamani "ce bine ca exista site-ul asta! "

Din pacate tot la Sunrise avem bilet in august. Din fericire nu am platit decat un avans. Este chiar ciudat cat de multe s-au schimbat in ultimul an. Daca te uiti pe review-urile de anul trecut Sunrise- Excelsior sunt cotate f. bine. Dar anul asta este chiar dezastru. Imi pare rau de tot ce ati patit si va multumim ca ne-ati atentionat. Intentia noastra acum este de a schimba hotelul. Intrebarea este "unde naiba? " Chiar nu mai exista un hotel decent, unde sa nu iei teapa cu parcarea, masa, cazarea?

Indraznesc sa va cer un sfat, in cazul in care ati auzit sa existe o astfel de locatie...

Cu mare dezamagire,

Dana T

misumvAUTOR REVIEW
    [13.07.09 12:39:43]

In 2007 si 2008 am fost la Albena, hotel Kaliakra. IMPECABIL! Din toate punctele de vedere. Vi-l recomand cu cea mai mare incredere. Anul acesta nu am mai prins bilete acolo fiindca eram trupa mare si ne-am trezit cam tarziu. Cate o camera, doua mai puteti gasi, cred. Noi voiam 8.

La anul voi fi acolo indiferent de pret!

Bafta!

turista
    [13.07.09 14:53:39]

VA RECOMAND GRIFFID ARABELLA

Catherine*
    [17.07.09 12:36:11]

Va recomand Kristal - Nisipurile de Aur. Si anul acesta, ca si anul trecut, impecabil totul.

elenaj
    [23.07.09 10:52:51]

Va recomand Hotel Atlas- totul la superlativ

[28.07.09 10:43:50]

Va multumesc tuturor pentru idei!

In final am ales Obzor - Riu Helios Bay. Nu am gasit reviews-ri din Romania, ci numai straine... numai de bine. Speram sa fi facut o algere buna.

O sa revin dupa vacanta cu impresii.

Numai bine!

tm67bru
    [28.07.09 10:51:30]

In opinia mea, una dintre cele mai bune alegeri.

Vacanta placuta

misumvAUTOR REVIEW
    [28.07.09 11:07:08]

@tm67bru

Care e alegerea buna, ca nu am inteles?

[28.07.09 11:09:38]

RIU HELIOS BAY- OBZOR

tm67bru
    [28.07.09 11:15:45]

scuze, era bine sa scriu mai explicit, la Riu si la zona Obzor ma refeream.

Catherine*, DanaT, elenaj, misumv, turista
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sunrise Hotel: