ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.01.2012
ÎNSCRIS: 04.01.12
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 11ani , 1an

Un loc mai puţin aglomerat în satul Căpuşul Mic

În zilele când sunt sărbători legale sau în weekendurile de vară rar găseşti un loc care să nu fie plin de lume care iese la iarbă verde.

La capătul satului Căpuşul Mic după ce treci un râu ajungi la liziera păduri de unde urci cu un drum neasfaltat dar accesibil cu maşina şi ajungi într-un loc deschis unde poţi să stai la plajă, poţi face baie in râu care pe alocuri datorită escavaţiilor depăşeşte 0,5 m sau poţi înota înnopta cu cortul.

Zona este superbă şi are marele avantaj că nu este multă lume niciodată.

Recomand pentru petrecerea timpului liber sau chiar pentru un concediu cu cortul.

Pentru cei care preferă pensiunile există şi o pensiune în sat dar cu cortul este altceva mai ales pentru copii.

Tot cu cortul se poate sta şi mai sus de locul precizat respectiv la un baraj de acumulare care nu este foarte mare.

Trimis de sorindezmi in 27.01.12 11:26:28
Validat / Publicat: 27.01.12 12:26:35

VIZUALIZĂRI: 3301 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorindezmi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 peisaj din zona Capuşului Mic

[27.01.12 12:29:55]

Conform cu regulamentul nostru (B.7),

Incepand cu 01.12.2011 nu sunt acceptate (explicit) pe site fotografii cu nuduri de copii, indiferent de varsta acestora.

Am şters pozele în cauză.

neimportant
[27.01.12 12:47:21]

Și pozei P04 i-ar trebui aplicată aceeași tratație, întrucât Nea ”sorindezmi” pozează singur, iar mânuitoarea aparatului foto este trimisă deliberat în spatele obiectivului pentru a surprinde doar pe dânsul, Nu s-ar putea inversa locurile? Nenea să stea la declanșat "botonu' "

cathzel
[27.01.12 13:47:27]

Oare acest concediu a fost "visat" pentru iulie 2012?

Cum e aia "sa inoti cu cortul"? Suna a... inundatii...

gheisa
[27.01.12 13:50:12]

@sorindezmi:

poţi face baie in râu care pe alocuri datorită escavaţiilor depăşeşte 0,5 m sau poţi înota cu cortul

Sa inteleg ca mai nou se face rafting cu cortul? Ale naibii sporturile astea extreme, domne... Ce sa zic? O destinatie turistica de vis, senzatie, ce sa mai?!? Lumea nu te deranjeaza, ai All Inclusive la cort, raul e in apropiere, modalitati de divertisment sunt destule... Cred ca acest loc, Capusul Mic, este exact ceea ce imi doresc pentru luna de miere!

Alex_Macedo
[27.01.12 14:08:00]

..... eu tot incerc sa ma accesez si nu ma regasesc... ma rog... dah... si eu odata am trecut cu... dulapul, destul de repede, pentru ca pe partea de unde fugeam, aruncau cu bile de noroi!!..... si binenteles, nu puteam sa-mi stric concediu! noroc ca parintii au vaslit, impreuna cu nevasta-mea!

Bun venit pe site!..... by the way!!

sorindezmiAUTOR REVIEW
[27.01.12 14:51:23]

@Alex_Macedo: ok [***] A FOST O GREŞEALĂ DE EDITARE DACĂ VĂ DUCEA MINTEA AŢI FI ŞTIUT CĂ AM GREŞIT ŞI AM VRUT SĂ SRIU ÎNOPTA!!! şi nu INOTA

[27.01.12 15:23:55]

@sorindezmi: ai un cartonaş galben pentru jignirea altor utilizatori; @all, am şters mesajele off-topic. Am rugămintea să fiţi mai îngăduitori şi voi. Dacă se continuă pe această "linie", voi fi nevoit să închid firul de discuţie.

Mulţumesc,

Alina Morar
[27.01.12 23:27:26]

In fine... cunosc si eu zona foarte bine (doar sunt din Cluj) o zona superba, chiar o matusa de-a mea a avut casa in Capusul Mic, mergeam deseori in copilarie, iar in liceu am fost si eu o data cu cortul, eram o gasca mare... era sa fim luati de viitura... dar a fost fain si ne-am distrat.

E o zona de interes local, dar daca sunteti prin zona, pe DN1 si aveti nevoie de o pauza... puteti merge si pe aici.

De fapt de pe DN1 intre Cluj si Oradea toate locurile sunt frumoase si merita vizitate.

Sunt mandra ca locuiesc in asemenea loc!!!

Alex_Macedo, Alina Morar, cathzel, gheisa, neimportant, santana*, sirbuvio
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Clujul şi împrejurimile: