ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2012
ÎNSCRIS: 23.02.11
DEC-2011

Popasul romanilor inainte de intrarea in Austria

Ne-am cazat aici, ca mai toti ceilalti ce se cazeaza la Paprika, in drum spre Germania sau mai departe. Noi fiind patitit din 2008 cand am crezut ca vom gasi la fata locului cazare si am ramas cu buza umflata am facut razervare din septembrie. Cand am ajuns erau cateva familii care sperau sa se cazeze fara o rezervare prealabila si a trebuit sa caute in alta parte.

Aceasta oprire este de recomandat mai ales datorita restaurantului, iar pozele vor vorbi de la sine. Am platit aproximativ 35 eur 2 persoane cu ciorba, fel principal si desert. Camera a costat 30 eur cu mic dejun bufet suedez inclus.

Camera a fost decenta, curata, baia putin depasita moral dar pt o noapte de tranzitie a fost ok. Din pacate cand am facut rezervarea am omis sa cer camera de nefumatori si am nimerit intr-una de fumatori ceea ce s-a simtit. Caldura din abundenta, apa cald, sapun, sampon ok (le mentionez deoarece mi s-a intamplat in Romania sa nu am parte de ele oriunde).

Trimis de noriega in 24.01.12 16:33:43
Validat / Publicat: 24.01.12 18:22:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Budapesta

VIZUALIZĂRI: 4045 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (noriega); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gulaş unguresc la ceaun

[25.01.12 09:09:18]

Foarte utile informatiile in special referitoare la rezervarea din timp. Despre poze... de ce-ai vrut sa ne "chinui" cu toate cele... (si sunt convins ca toate erau calde/aburinde (nu ma refer la inghetata) atunci cand v-au fost servite si ca nici nu a durat f. mult pana ce au fost "asternute" pe masa.

[25.01.12 14:58:15]

@BEBEPETRESCU: Nu am vrut sa fie un "chin" ci o sugestie a celor din meniu, ca sa le asociati cu o poza, pt ca noi am studiat ceva timp meniul si niste poze ne-ar fi fost de folos) traducerea lor nu este chiar exacta dar am pus-o asa cum este in meniu ca sa fie mai usor). La intoarcere cand ne-am oprit doar pt a lua masa stiam deja cam ce ne-a placut si alegerea a fost mai usoara. Eu personal recomand Supa de usturoi, pieptul de pui a la Liptov si neaparat Visul sefului care este un rezumat al celorlate deserturi. Papanasul lor din meniu, si di pozele mele se aseamana cu galustele cu gem|prune de la noi.

[25.01.12 15:01:50]

Pai da, asa sugestii... inghiti in sec si le mananci din ochi...

[25.01.12 15:32:09]

@BEBEPETRESCU: Nu stiu daca au livrare la domicilui, dar cel mai bine te urci in masina si te prezinti la destinatie, ca sa nu ramai doar cu privitul

[26.01.12 09:13:48]

@noriega: Sa stii ca asa o sa facem. dar spune-mi te rog daca este vreo problema sa iei numai masa acolo? Inteleg ca nu este obligatoriu sa ai si cazare tot acolo. Noi plecam la vara pe Valea Rhinului si avem planificata prima noapte in Timisoara, apoi Linz si apoi V. Rhinului (Boppard-7 zile), deci nu are rost sa innoptam la Paprika caci e prea aproape, dar un popas pentru masa cred ca este OK

[26.01.12 09:33:30]

@BEBEPETRESCU: Nu e nicio problema, asa am facut si noi la intoarcerea din Germania, am oprit si am luat pranzul acolo.

[26.01.12 10:07:09]

@noriega: Multam mult pentru toate informatiile!

BEBEPETRESCU, noriega
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Paprika Csarda: