ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2009

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Potential mult, dar foarte proasta organizare

Cam tarziu vine parerea mea, dar mai bine decat niciodata. Am fost aici cu prietena, din 23 iunie pana pe 29 iunie (7 zile, 6 nopti). O sa incerc sa relatez cat mai fidel ce am gasit acolo, cu bune si rele.

Ziua 1: ajungem la ora 1 la hotel. Receptia plina, niciun loc de stat jos. Majoritatea ca si noi asteptau sa fie cazati. Erau oameni de la ora 9 jumatate acolo si inca asteptau. Check in-ul se face la 2, ne-au spus acele bulgaroiace. E cam mult spus ca au zis ceva... pur si simplu ne ignorau. Pana si pe cei care vorbeau rusa, desi stiau limba, ii ignorau. Se uita la noi, apoi in alte parti si pur si simplu nu raspundeau. Una mai tanara statea si radea ca stiti voi ce... . (o sa atasez ce a fost la cazare). Ne-am bagat in primele 3-4 grupuri, in urma au ramas inca 20-30 de oameni. Am primit cheia pe la 2 si jumatate. Nici macar un pahar de apa, nimic. Am stat intre 1 si 2 la o terasa in fata si am baut o bere (foarta proasta berea bulgareasca) ca sa treaca timpu si sa bem ceva si sa puteam sta undeva. Revin. Ne-au dat cheia, dar nicio explicatie cum sa ajungem la camera (hotelul are mai multe corpuri). Ne trimite un latrau sa ne conduca si sa ne duca un troller... In fine, ajungem in camera cu liftul foarte lent, ii dam cativa lei vlajganului si incepem sa exploram. Camera noastra (cred ca e heneral valabil ce zic) avea gresie pe jos, paturi separate... , in fine. Probleme: frigiderul micutz era supra incalzit in acel birou in care statea si nu racea prea mult, dar era util. Am vrut sa imi incarc telefonul, doar doua prize din 5 mergeau. Cea cu TV-ul si cea cu frigiderul: | WTF... Spre ultimele zile au inceput sa mearga toate, minune? ? ! ? ! Baia era ok, desi prosoapele miroseau cam urat si tavanul fals din plastic zbura cand era curent in camera... : | De asemenea, usa de la intrare in camera avea 2 degete pe sub ea, si peretii prea subtiri, plus ca existau si usi comune intre camere...

Am mers la piscina apoi. Niciun loc, ori erau ocupate sezlongurile, ori "rezervate". Nesimtitii din toate tarile ieseau la 5-6 dimineata din camere si isi puneau prosoape pe ele (nu primiti asa ceva la piscina) si nu puteai sa te asezi pe ele ca poate apareau aia... . Piscinele cam micutze, apa bunicica.

La masa (am avut all inclusive)... haos, dar d-ala mareee. Micul dejun si pranzul se serveau intr-un restaurant supraincalzit si neaerisit unde puteai sa lesini de caldura, cam murdar, personalul foarte lent, locuri arhi-insuficiente aproape la orice ora. Mancare suficienta, si mai buna si mai proasta. Cam aceeasi in fiecare zi. La baruri acelasi haos - nimeni nu stia limba engleza cu exceptia celor de la irish pub (la piscina din fata). Cina era intr-un restaurant mai misto, unde serveau niste bosorogi micul dejun si pranzul. De asemenea, locuri insuficiente, se statea la coada ca pe vremea lu Ceasca.

Revin la apa. Piscina din interiror, intre corpurile hotelului, era acoperita de umbra pe jumatate pana pe la 12. Cea din fata nu mai avea soare deloc la ora 5 si era destul de racoare, plus ca atunci incepeau sa bage si apa rece in bazin ca s-o inlocuiasca pe cea existenta.

La plaja, e cel putin la fel de rau ca in Romania. Nu au plaja privata si trebuie sa platesti 7 leva pt un sezlong si 7 pt umbrela daca vrei sa stai in fata fotelului, intr-un anume perimetru stabilit de ei. Apa murdaraaaaaaaaa rauuuuuu. Alge tone, pe tot timpul sejurului au fost.

Din fericire hotelul e cam in centrul statiuniim unde sunt hotelurile marfa. Ai absolut tot ce vrei in jurul hotelului, preturile sunt cam piperate. De aceea e si o galagie de nedescris noaptea. Noi am avut vedere spre mare si trebuia sa dormim cu usa inchisa ca se auzea muzica si urlete pana pe la 5 dimineata. Sunt de groaza nemtii si britanicii - foarte galagiosi, betivi, petrecareti si extrem de urati:) chiar dizgratiosi as zice. O sa ii auziti cum zbiara pe la 3-4-5 dimineata, chiar si prin hotel.

Hotelul ar fi misto, dar are capacitatea de cazare prea mare pentru facilitatile pe care le are.

Parcarea este cam cat pt o scara de bloc, limitata si blocata. Daca ai noroc sa prinzi un loc, cumva... probabil vrei fi blocat de altii si o sa poti sa mai iesi cu masina doar cand pleci ca altfel ai putea sa iti pierzi locul garantat.

In statiune la fel ca si personalul hotelului, maturatoarele, sunt foarte multi tigani!!! Vedeti si poza atasata cand un tigan se spala cu sapunul la dusul piscinei....

Ideea e ca daca va duceti la Chaika o sa aveti destule dezamagiri, depinde si cat de pretentiosi sunteti. Pacat de potentialul hotelului.

Nu stiu ce sa mai zic. Puteti sa ma intrebati orice.

Trimis de brugner in 11.07.09 13:40:38

VIZUALIZĂRI: 989 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brugner); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 cam asa era la check in. nu se vede cu adevarat ce haos era si cat de nemultumiti erau oamenii
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

brugner
Alte impresii din această RUBRICĂChaika Beach [complex Chaika]: